چگونگی استفاده از سشوارکاربرد دکمه های سشوار, کاربرد باد سرد سشوار, سشوار

چگونگی استفاده از سشوار

 

نحوه استفاده از سشوار

سشوار کشیدن به جز اینکه برای مدل دادن مو استفاده می شود، برای سلامت مو هم امکان دارد مضر یا موثر باشد، همه چیز بسته به این است که چطور از این وسیله استفاده کنیم.

توجه به ایمنی سشوار قبل از استفاده از سشوار

حتما پیش از استفاده سشوار اطمینان پیدا کنید که سیم سشوار صدمه ندیده باشد. چنانچه سیم سشوار پاره شده باشد اصلا از این سشوار برای خشک کردن موهای خود استفاده نکنید.

 

- از استفاده از سشوار در اطراف آب یا حمام اجتناب کنید.

- وقتی که از سشوار استفاده نمی کنید آن را پریز برق خارج کنید .

- همیشه یادتان باشد که توری پشت سشوار تمیز باشد که این توری به پیشگیری از داغ شدن سشوار کمک کرده و طول عمر سشوار را زیاد می کند.

- یادتان نرود که بهتر است از لوسیون های موی مخصوص بر روی موهای خود استفاده کنید تا گرمای سشوار موهای شما را ضعیف و صدمه دیده نکند.

- از دمای کم برای کاهش احتمال صدمه دیدن مو در خشک کردن موهای خود با سشوار استفاده کنید.

- سشوار را به آهستگی حرکت دهید تا موهای خود را خشک کنید.

 

کاربرد دکمه های سشوار, کاربرد باد سرد سشوار, سشوار

آموزش استفاده درست از سشوار

 

آموزش استفاده درست از سشوار

- هنگامی که در حمام هستید، موهایتان را شسته و نرم کننده بزنید.

- موهایتان را با حوله خشک نموده و با یک شانه ی دندانه درشت، درست شانه کنید.

- یک مقدار اسپری کف موس مو، به موهایتان بمالید و دوباره موهایتان را با یک شانه ی دندانه درشت، شانه کنید.

- سرم براق کننده ی مو بزنید. برای از بین بردن وزی موها نیاز به مقدار زیادی سرم  نیست.

- قسمتی در ادامه پایین سرتان را در نظر داشته باشید. موهای پایین تر از گوشتان را باید شانه کرده و برای سشوار کشیدن آماده کنید.

- یک برس گرد برداشته و زیر قسمتی از موهایتان بگذارید. با یک دست در حالی که برس را پایین می آورید، با دست دیگر قسمتی از موهایتان که درگیر برس است را سشوار بکشید.

- به برس کشیدن آن قسمت از موها ادامه داده تا اینکه خشک شود.

- قسمت دیگری از موهایتان را با همین روش برس و سشوار بکشید. هنگامی که سشوار کشیدن همه موها تمام شود، موهایتان حالت پذیر و حجیم شده و دیگر وز نیست.

 

کاربرد دکمه های سشوار, کاربرد باد سرد سشوار, سشوار

 نکات مهم استفاده از سشوار

 

نکات مهم استفاده از سشوار 

فاصله مناسب را رعایت کنید

بهتر است فاصله سشوار از مو 30 سانتیمتر باشد. نزدیک بودن سشوار سبب صدمه به ریشه موها می شود .

 

برس مناسب را ترجیح دهید

بهترين برس، برسي بزرگ و گرد است. اين برس بعد از سشوار كشيدن بهترين حجم و حالت را به موهايتان خواهد داد. مناسب‌ترين برس برای سشوار كشيدن برس‌هاي فلزی هستند و بهترين شكل را به موهايتان خواهند داد. شما مي‌توانيد از برس‌هاي گرد کوچکتر براي مرتب كردن و سشوار كشيدن موهاي چتريتان استفاده كنيد.

 

برس‌هاي پارويي براي مرحله نهايي موهاي بلند بعد از سشوار كشيدن مناسب‌اند. برس‌هاي سشوار در ۳ اندازه بزرگ، متوسط و كوتاه در بازار هست. برس‌هاي چوبي موهايشان تركيبي از موهاي طبيعي و مصنوعي است بنابراين به گرفتن بهتر موها توسط برس كمك مي‌كنند.

چنانچه هر روز سشوار می کنید از برس های درشت غیر فلزی استفاده کنید.

 

موها را تقسیم بندی کنید

پیش از آغاز سشوار، موها را تقسیم بندی کنید برخی پیشنهاد می کنند در زمان سشوار کردن باید از جلوی سر به طرف عقب حرکت کنید.

 

بعد از سشوار کشیدن از محصولات مراقبتی استفاده کنید 

برای زیبایی بیشتر موهایتان و پیشگیری از وز شدن و حالت گرفتن بهتر موها پس از پایان سشوار محصولاتی مثل سرم یا اسپری های مو را به انتهای موهای تان بزنید و به دیگر بخش های مو انتقال دهید ولی در این کار زیاده روی نکنید چون باعث چرب شدن و به هم چسبیده شدن موها می شود.

 

موهایی که برق می‌زنند

زمانی که به سالن‌های آرایش می‌روید، بعد از سشوار کشیدن موها برق خاصی پیدا می‌کنند. رمز آن استفاده مکرر از سشوار روی موها است.

 

چنانچه می‌خواهید بعد از سشوار کشیدن موهایتان برق بیفتد، باید از باد گرم سشوار استفاده کنید. هر چه شما بیشتر از باد سشوار و برس روی یک قسمت از موهایتان بیشتر استفاده کنید، موهایتان بیشتر برق می‌افتند ولی در این صورت امکان آسیب به موهایتان در اثر باد داغ سشوار هم  زیاد می شود.

 

موهایتان را به دور برس سشوار بپچید و آنگاه در حالی که سشوار را روی آن گرفته‌اید، به آرامی موها را از برس باز کنید برای اینکه موهایتان کمتر صدمه ببینند، بهتر است سر مخصوص پخش حرارت و باد سشوار را بر سر لوله آن بگذارید.

 

برای اینکه ساقه موهایتان در اثر باد سرد سشوار نسوزد، بعد از سشوار کشیدن هر قسمت از موهایتان چند ثانیه بایستید تا آن قسمت از موهایتان خنک شود آنگاه مجدد کار خود را تکرار کنید.

 

درصورتی که دوست دارید موهایتان پرحجم شوند، باید با سشوار کشیدن ریشه موهایتان را جا به جا کنید.

برای این کار یک قسمت کوچک از موهایتان را بردارید، آن قسمت را دور برس سشوار بپیچید و برخلاف جهت ریشه موهایتان بکشید و هم‌زمان سشوار را هم روی آن بگیرید.

 

کاربرد دکمه های سشوار, کاربرد باد سرد سشوار, سشوار

کاربرد دکمه های سشوار

 

کاربرد دکمه های سشوار 

برای تعیین حرارت مود نیاز یک سشوار خوب باید دکمه تنظیم حرارت داشته باشد .  درجه حرارت کُند برای موهای نازک مناسب است و درجات متوسط و تند به ترتیب برای موهای متوسط، زبر و پُر مناسب هستند. تنها جنس و نوع مو نیست که انتخاب درجه حرارت را مهم می‌کند. گاهی وقتها احتیاج به حرارت تندتر و گاهی احتیاج به حرارت کندتر برای خشک کردن و حالت دادن به مو وجود دارد و دکمه باد سر هم برای ثابت ماندن مو استفاده می شود.

 

کاربرد باد سرد سشوار

دکمه باد سر برای ثابت ماندن مو استفاده می شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------