بزرگترین وسیله نقلیه برقی جهان+تصاویریک شرکت بین المللی معدن اعلام کرده است که بزرگ‌ترین وسیله نقلیه برقی جهان کار خود را در یکی از معادن پلاتین در آفریقای جنوبی آغاز خواهد کرد. 

به گزارش فارس به نقل از دیلی‌میل، بزرگ‌ترین وسیله نقلیه برقی جهان یک کامیون کمپرسی ۲۹۰ تنی با موتور سوخت هیدروژن ترکیبی است که قرار است در یک معدن پلاتین در آفریقای جنوبی مورد استفاده قرار بگیرد.

 

شرکت انگلو امریکن از بزرگ‌ترین وسیله نقلیه برقی جهان استفاده خواهد کرد؛ انگلو امریکن، شرکت استخراج معادن انگلیسی و چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در شهر لندن قرار دارد.

 

این کامیون که هم از باتری لیتیم-یون و هم از سلول‌های سوخت هیدروژن استفاده می‌کند «Fuel Cell Vehicle Electric» نام دارد.

 

این وسیله ۶ برابر سنگین‌تر از دومین وسیله نقلیه الکتریکی در جهان است که تنها ۴۵ تن وزن دارد و جابجایی آهک و سنگ مرمر را در اطراف یک معدن در سوئیس انجام می‌دهد.

 

Fuel Cell Electric Vehicle با موتور هیبریدی طراحی شده است که هم از باتری لیتیم-یون و هم از سلول‌های سوخت هیدروژن استفاده می‌کند که جایگزین وسایل نقلیه با موتور دیزلی است.

 

این کامیون دارای ذخیره انرژی ترکیبی ۱۰۰۰ کیلووات در ساعت خواهد بود و از اواخر سال جاری میلادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

این کامیون برای یکی از بزرگترین ذخایر پلاتین آفریقای جنوبی قرار خواهد گرفت که سالانه بیش از ۳۱۰ هزار اونس پلاتین از آن استخراج می‌شود؛ این معدن توسط شرکت انگلو امریکن اداره می‌شود.

 

شرکت انگلو امریکن وعده داده است که تا سال ۲۰۳۰ میزان انتشار جهانی گلخانه‌ای خود را ۳۰ درصد کاهش دهد و معتقد است که افزایش استفاده از خودروهای برقی توسط این شرکت می‌تواند آنها را در رسیدن به این هدف کمک کند.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بزرگترین وسیله نقلیه

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بزرگترین وسیله نقلیه

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بزرگترین وسیله نقلیه
 
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------