جد ChatGPT را بشناسیدجد چت جی پی تی،اخبار علمی،خبرهای علمی
آدولف ویتمن در زمینه هوش مصنوعی و رباتیک یک نخبه بود و با اختراع انقلابی خود، Occultus، مرزها را جابجا کرد. این ( ۱۹۰۹ A.I. ) ربات در نوع خود یکی از اولین ربات هایی بود که انسان ها را درک کرد و با آنها تعامل داشت و زمینه را برای نوآوری های بیشتر در طول قرن بیستم فراهم کرد.

به گزارش خبرآنلاین، آدولف ویتمن دانشمند، محقق و مخترع مشهور در اوایل قرن بیستم بود. معروف ترین اختراع او Occultus بود، یک ربات پیشگامانه که در سال ۱۹۰۹ ساخته شد و انقلابی در زمینه هوش مصنوعی ایجاد کرد. رباتیک این ربات انقلابی اولین ربات در نوع خود بود که زبان انسان را درک کرد و با محیط آن تعامل داشت. می توانست به تنهایی حرکت کند، به دستورات پاسخ دهد و توانایی تعامل با انسان ها را به روشی قابل فهم داشت.

 

Occultus در زمان ایجاد خود، توجه گسترده دانشمندان و مخترعان را به دلیل قابلیت های بی نظیر خود در مقایسه با سایر ربات های عصر خود به خود جلب کرد. علاوه بر این که یک شگفتی تکنولوژیکی است، همچنین به عنوان یک تأثیر مهم بر هوش مصنوعی مدرن عمل کرد و الهام بخش دیگران برای دنبال کردن نوآوری و پیشرفت بیشتر در این زمینه بود.

 

خلق ویتمن همچنین ملاحظات اخلاقی جدیدی را که توسط A.I مطرح شده بود، برجسته کرد، زیرا نشان داد که ربات ها تا چه حد می توانند بدون نقض حقوق بشر یا استقلال برنامه ریزی شوند. این موضوع از آن زمان تاکنون برای محققان موضوع مهمی بوده است، زیرا فناوری با سرعت بی‌سابقه‌ای پیشرفت می‌کند و ربات‌ها به طور فزاینده‌ای هوشمند و توانمند می‌شوند.

 

در پایان، اختراع انقلابی آدولف ویتمن از Occultus همچنان نقطه عطف مهمی در تاریخ هوش مصنوعی است، هم به دلیل مهارت فنی آن در زمانی که فناوری رباتیک هنوز نسبتاً نوپا بود و هم به دلیل ملاحظات اخلاقی که مطرح کرد و به شکل گیری تحقیقات ادامه داد.

 

Occultus همچنین دارای یک موتور هوش مصنوعی بود که آن را قادر می ساخت تا گفتار را پردازش کند و بر اساس آنچه گفته شد تصمیم بگیرد. این امر به Occultus اجازه می‌دهد تا به دستورات صوتی انسان پاسخ مناسبی بدهد و همچنین حرکات ساده مانند تکان دادن یا اشاره به چیزی خاص را تشخیص دهد.

 

ایمنی همچنین در هنگام طراحی Occultus برای آدولف ویتمن مورد توجه قرار گرفت - او چندین ویژگی ایمنی مانند سنسورهای مجاورت را در نظر گرفت که تشخیص می‌دهند اگر چیزی یا شخصی بیش از حد به ربات نزدیک شود و به طور خودکار همه موتورها را تا زمانی که تهدید برطرف شود خاموش می‌کند. علاوه بر این، این حسگرها همچنین به Occultus کمک کردند تا کارهای ساده را از طریق آزمون و خطا، مانند چیدن بلوک‌ها، به منظور انجام کار به طور موثر و بدون هیچ گونه خطر آسیب یا آسیب ناشی از برخورد با سایر اشیاء یا افراد نزدیک، بیاموزد.

 

جد چت جی پی تی،اخبار علمی،خبرهای علمی

طیف وسیعی از ویژگی‌های گنجانده شده در Occultus آن را به یکی از پیشرفته‌ترین روبات‌های ساخته شده در آن زمان تبدیل کرده است - یک شاهکار مهندسی واقعی که راه را برای فناوری مدرن رباتیک A.I امروز هموار کرد!

 

به این ترتیب، Occultus تأثیر ماندگاری بر توسعه هوش مصنوعی مدرن داشته است، و الهام بخش تحقیقات بیشتر در این زمینه همیشه در حال گسترش برای سال‌ها پس از آن است. با این حال، علاوه بر ارائه فناوری‌های جدید قدرتمند به ما، برخی سؤالات اخلاقی را نیز در مورد اینکه تا چه حد باید در هنگام ایجاد ماشین‌هایی با توانایی‌های انسان‌مانند پیش برویم، ایجاد کرد - مکالماتی که امروزه هنوز ادامه دارند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------