دستگاهی که ذهن مردان تماشاگر «پورن» را می‌خواند خواندن ذهن مردان,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
بر اساس گزارش‌ها، محققان چینی دستگاهی ساخته‌اند که می‌تواند با «خواندن ذهن مردان»، اینکه آن‌ها‌ پورنوگرافی تماشا کرده‌اند را کشف کند. 

یک رسانه فارسی زبان نوشت: بر اساس گزارش‌ها، محققان چینی دستگاهی ساخته‌اند که می‌تواند با «خواندن ذهن مردان»، اینکه آن‌ها‌ پورنوگرافی تماشا کرده‌اند را کشف کند.

 

این دستگاه جدید با ردیابی امواج مغزی ناشی از تماشای محتوای شهوت‌آمیز، به سانسور اینترنت در چین کمک می‌کند. پورنوگرافی در چین غیرقانونی است.

 

ژو جیان‌جون، مدیر مرکز آزمایش‌های مهندسی برق دانشگاه جیائوتونگ پکن که این مطالعه را در نشریه «الکترونیک میژرمنت اند اینسترومنتیشن» (Electronic Measurement and Instrumentation) منتشر کرد، گفت که نمونه اولیه این دستگاه «برای شناسایی اطلاعات بد» ساخته شد.

 

این را روی ۱۵ دانشجوی مرد آزمایش کردند؛ در حالی که روبه‌روی مانیتور رایانه‌ نشستند و دستگاه را به خود وصل کردند- با یک زنگ هشدار که هرگاه مغز تصاویری بی‌پرده را تشخیص می‌داد، به صدا در می‌آمد.

 

سازندگان این دستگاه جدید می‌گویند این دستگاه می‌تواند به طور خودکار با امواج مغزی یک انسان سانسورچی سازگار شوند و سایر سیگنال‌های ناشی از احساسات یا خستگی را فیلتر کنند.

 

مقام‌های چین سانسورچی‌های حرفه‌ای موسوم به جیان هوآنگ شی (ارزیاب‌های پورن) استخدام می‌کنند تا رسانه‌های اجتماعی را از نظر محتوایی که به نظرشان نامناسب می‌آید، رصد کنند.

 

معمولا می‌توان از هوش مصنوعی برای شناسایی تصاویر و ویدیوهای بی‌پرده استفاده کرد اما این الگوریتم‌ها گاهی خطا می‌کنند. مغز انسان همچنان می‌تواند محتوای مستهجن را سریع‌تر و دقیق‌تر ردیابی کند.

 

بسیاری از این ارزیاب‌ها زن‌اند اما از آنجا که این آزمایش فقط روی مردان انجام شد، محققان معتقدند ممکن است بین جنسیت‌ها تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. بر اساس گزارش‌ها، دقت این دستگاه ۸۰ درصد است.

 

با این حال یکی از محققان که نامی از او نبرده‌اند، گفته که ممکن است مسائل اخلاقی وجود داشته باشد. طبق گزارش‌ها، فردی از دانشگاه علوم و فنون چین واقع در هه‌فی گفت: «برای استفاده از چنین دستگاه‌هایی و محافظت از اطلاعاتی که جمع می‌کنند، هیچ قانونی وجود ندارد.»

 

برترینها  

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------