پتوی نانویی با قابلیت سرد و گرم کردن تولید شدپتو نانویی،اخبار علمی،خبرهای علمی
پتویی به بازار عرضه شد که امکان گرم و سرد کردن را دارد. این پتوی نانویی که «هیلو» (HILU) نام دارد از خواص ضدمیکروبی برخوردار است.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای yankodesign، این پتوی گرافنی می‌تواند به طور خودکار دما را تنظیم کند، برخی ممکن است آن را یک ترموستات پوشیدنی بنامند زیرا پتو هیلو می‌تواند فرد را در سرما گرم نگه دارد و در ماه‌های گرم سال با آن خنک شود. این پتو به گونه‌ای طراحی شده که می‌توان در تمام طول سال از آن استفاده کرد.

 

خواص تنظیم حرارتی منحصر به فرد پتوی هیلو را می‌توان به استفاده از یک ماده نوآورانه یعنی گرافن نسبت داد. الیاف گرافن خالص در پتو هیلو که به‌دلیل هدایت فوق‌العاده خود شناخته شده است، به خوبی کار می‌کند تا فرد را بر اساس نیاز بدنش گرم یا خنک نگه دارد.

 

این پتو به طور کامل با نیازهای مخاطب سازگار است و همزمان می‌تواند نیمی از تختخواب را گرم نگه دارد در حالی که نیمی دیگر را خنک نگه دارد، این پتو به گونه‌ای طراحی و ساخته شده، تا بادوام، ضد میکروب و مقاوم در برابر بو باشد.

 

از مزیت‌های این پتو می‌توان به امکان سرد و گرم کردن، نرم بودن و خواص ضدباکتریایی اشاره کرد و از ایرادات آن هم می‌توان به محدودیت در انتخاب رنگ (فقط رنگ نقره‌ای موجود است) اشاره کرد، همچنین برای تخت‌خواب‌های تک نفره یا سایز کوچک طراحی نشده است.

 

هیلو دارای برخی از خصوصیات منحصر به‌فرد است. این پتو می‌تواند درجه حرارت را بهتر از هر پارچه دیگری تنظیم کند.

 

شرکت عرضه کننده این پتو با استفاده از روش ریسندگی مرطوب اقدام به تولید الیافی از جنس گرافن کرده است. فناوری تولید این الیاف به‌صورت پتنتی ثبت شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------