هوش مصنوعی می‌تواند دست‌ خط شما را تقلید کندهوش مصنوعی،اخبار علمی،خبرهای علمی
هوش مصنوعی جدیدی که محققان ساخته‌اند، به‌خوبی قادر به شبیه‌سازی سبک نوشتاری شماست.

به گزارش دیجیاتو، ابزارهای هوش مصنوعی همین حالا هم می‌توانند صدای افراد را تقلید کنند و از آن‌ها ویدیوی دیپ‌فیک بسازند. حالا تحقیقی تازه نشان داده که تقلید دست‌خط افراد نیز توسط این فناوری قدرتمند ممکن شده است.

 

محققان دانشکده هوش مصنوعی محمد بن زاید (MBZUAI) در ابوظبی می‌گویند فناوری جدیدی توسعه داده‌اند که می‌تواند از روی تنها چند پاراگراف که به دست‌خط یک نفر نوشته شده باشد، سبک نوشتاری او را تقلید کند.

 

پژوهشگران برای انجام این کار از یک مدل ترنسفورمر (نوعی شبکه عصبی که طراحی شده است تا محتوا و معنا را در دنباله‌ای از داده‌ها متوجه شود) استفاده کردند. تیم MBZUAI که خود را به‌عنوان اولین دانشگاه هوش مصنوعی جهان معرفی می‌کند، برای این سیستم از آمریکا پتنت دریافت کرده است.

 

محققان هنوز این فناوری را منتشر نکرده‌اند، اما دستاورد آن‌ها می‌تواند گام مهمی در این حوزه باشد. درحال‌حاضر هم اپ‌هایی وجود دارد که می‌تواند دست‌خط تولید کند، اما با کمک پیشرفت‌های اخیر هوش مصنوعی، بسیار بهتر می‌توان این کار را انجام داد.

 

این فناوری می‌تواند به کسانی که توانایی نوشتن را از دست داده‌اند، دوباره کمک کند تا امکان نوشتن داشته باشند. اما درعین‌حال، می‌توان ریسک‌هایی را نیز برای آن درنظر گرفت. دو محقق این پروژه در مصاحبه‌ای اعلام کرده‌اند که جامعه باید آگاه شود و ابزارهایی برای مقابله با جعل اسناد داشته باشد.

 

با وجود نگرانی‌ها، پژوهشگران می‌گویند که قصد دارند در ماه‌های آتی تحقیق خود را در شرایط جهان واقعی نیز پیاده‌سازی کنند و آن را به‌کار بگیرند. آن‌ها درحال‌حاضر به‌دنبال شرکای تجاری هستند. یکی از محققان این پژوهش می‌گوید: «از رمزگشایی دست‌خط پزشکان تا خلق تبلیغات شخصی‌سازی‌شده، پتانسیل این دستاورد بسیار بزرگ است.» از این سیستم همچنین می‌توان برای تولید داده‌هایی استفاده کرد که به مدل‌های هوش مصنوعی در درک بهتر دست‌خط‌ها کمک می‌کند.

 

این هوش مصنوعی فعلاً قادر به درک دست‌خط‌های انگلیسی و تا حدی فرانسوی است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------