چرا چت هوش مصنوعی OpenAI هفته پیش آفلاین شد؟ | خطر در کمین کاربران چت هوش مصنوعی ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
OpenAI دیروز یک پست وبلاگی منتشر کرد و توضیح داد که چرا روبات چت هوش مصنوعی ChatGPT خود را در ۲۰ مارس خاموش کرده است. 

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از وب‌سایت فون‌آرنا، این تقصیر متوجه یک باگ مربوط به یک کتابخانه منبع باز است که به کاربران اجازه می‌دهد عناوین تاریخچه کاربر فعال دیگری را ببینند. اگر هر دو کاربر همزمان از چت بات استفاده می‌کردند، اولین پیام یک مکالمه جدید نیز در تاریخچه چت شخص دیگری دیده می‌شد.

 

اما ترسناک‌تر این است که OpenAI اذعان می‌کند که همین باگ ممکن است مسئول افشای اطلاعات مربوط به پرداخت برای تعداد محدودی از کاربران ChatGPT باشد که در یک دوره زمانی خاص از این پلتفرم استفاده می‌کردند.

 

قبل از اینکه OpenAI دوشنبه گذشته ChatGPT را برای چند ساعت آفلاین کند، برخی از مشترکان می‌توانستند نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل، آدرس پرداخت، چهار رقم آخر شماره کارت اعتباری و تاریخ انقضای کارت اعتباری کاربر فعال دیگر را ببینند. با این وجود شماره کارت اعتباری به صورت کامل درز پیدا نمی‌کرد.

 

فقط ۱.۲ درصد از مشترکین ChatGPT Plus فعال در طول یک پنجره ۹ ساعته این اطلاعات پرداخت را فاش کردند.

 

Open AI می‌نویسد: «ما معتقدیم تعداد کاربرانی که داده‌های آنها واقعاً برای شخص دیگری فاش شده است بسیار کم است.»

 

برای دسترسی به داده‌های شخصی ذکر شده، شخصی باید یک ایمیل تأیید اشتراک ارسال شده در روز دوشنبه، ۲۰ مارس (۲۹ اسفند ۱۴۰۱)، بین ساعت یک صبح تا ۱۰ صبح به وقت اقیانوس آرام (۱۱:۳۰ تا ۲۰:۳۰ به وقت تهران) باز کرده باشد.

 

ChatGPT Plus یک سرویس ممتاز بوده که هزینه آن ۲۰ دلار در ماه است و امکان دسترسی به Chatbot را حتی در زمان اوج مصرف می‌دهد. همچنین نتایج سریع‌تر و دسترسی اولویت‌دار به بهبودها و ویژگی‌های جدید را ارائه می‌دهد.

 

به دلیل یک اشکال، برخی از این ایمیل‌ها به مشترکین اشتباهی رفتند که حاوی چهار رقم آخر شماره کارت اعتباری کاربر دیگری بودند. ممکن است تعداد کمی از این ایمیل‌ها قبل از ۲۰ مارس منتشر شده باشند، اما این هنوز توسط شرکت تأیید نشده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------