توانایی تازه و شگفت‌انگیز ربات انسان‌نمایِ آمکا ربات آمکا ساخته شرکت Engineered Arts به دبی رفته تا در موزه آینده با بازدیدکنندگان در ارتباط باشد و به سوالات آن‌ها پاسخ دهد.

رباتی به نام «آمکا» (Ameca) که ادعا می‌کند پیشرفته‌ترین ربات انسان‌نمای دنیاست، به دبی رفته تا در «موزه آینده» با بازدیدکنندگان گفتگو کند و ورود آن‌ها را به این مرکز خوش‌آمد بگوید. البته او در همان ابتدا تاکید می‌کند که قصد ندارد جایگزین نیروهای انسانی این موزه شود.

 

ربات آمکا که محصول شرکت انگلیسی Engineered Arts است، با حضور در موزه آینده دبی به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ می‌دهد و می‌تواند در پیدا کردن مسیر به آن‌ها کمک کند. این ربات با استفاده از هوش مصنوعی حرف می‌زند و می‌تواند احساسات مختلفی را در صورت خود به نمایش بگذارد.

 

ربات آمکا ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
 
ویدیویی که از سوی موزه آینده دبی منتشر شده، آمکا را در حال گفتگو با یکی از کارمندان موزه نشان می‌دهد. این ربات می‌گوید قرار نیست جایگزین کارمندان موزه شود و فقط می‌خواهد به آن‌ها در انجام وظایفشان کمک کند.

 

همچنین در یک ویدیوی دیگر می‌توانیم ببینیم که او پشت یکی از پیشخوان‌های موزه قرار گرفته و با بازدیدکنندگان صحبت می‌کند. او ظاهرا قادر است به دو زبان انگلیسی و عربی پاسخ سوالات مردم را بدهد و حتی از ظاهر آن‌ها تعریف کند.

 

ربات آمکا هنوز نمی‌تواند راه برود 

ربات آمکا قرار است فعلا در خارج از نمایشگاه Tomorrow Today در این موزه حاضر باشد. اگرچه این ربات فعلا توانایی حرکت کردن ندارد، ولی Engineered Arts اعلام کرده که در حال کار روی نسخه دیگری از این ربات با ویژگی‌هایی نزدیک‌تر به انسان‌هاست: «موانع زیادی باید برطرف شود تا آمکا بتواند حرکت کند. راه رفتن کار سختی برای ربات‌هاست و اگرچه در این زمینه تحقیقاتی داشته‌ایم، اما هنوز یک ربات انسان‌نمای کامل با قابلیت راه رفتن نساخته‌ایم.»

 

این شرکت هنوز چیزی درباره قیمت این ربات به اشتراک نگذاشته چون این محصول در واقع هنوز در مراحل توسعه قرار دارد. اما سازمان‌ها می‌توانند آمکا را برای رویدادها و نمایشگاه‌ها اجاره کنند. پیش‌تر ویدیوهایی از حالات چهره حیرت‌انگیز این ربات در اینترنت منتشر شده بود. 

 

 دیجیاتو

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خرید لپ تاپ, لپ تاپ اقتصادی,لپ تاپ قسطی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022