لباس غواصی ضد کوسه تولید شدیک لباس غواصی تولید شده که در حالی که ضخامت اندکی دارد در مقابل گازگرفتگی کوسه مقاوم است. 

به گزارش مهر به نقل از نیواطلس، در سال ۲۰۱۹ میلادی محققان دانشگاه فیلاندرز استرالیا مشغول توسعه یک ماده سبک بودند که در آینده به تولید لباس های غواصی مقام در برابر گازگرفتگی کوسه منجر می شد. اکنون این لباس تولید و عرضه شده است.

 

این ماده که قبلا آزمایش شده از نانوالیاف پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالا ساخته و طوری طراحی شده تا با نئوپرین (لاستیک مصنوعی مقاوم در برابر گرما و روغن و نور)معمول به کار گرفته شود.

 لباس غواصی ضد کوسه ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات

 

نه تنها ادعا می شود این ماده در برابر بریدگی، سوراخ شدن و خراش و ساییدگی مقاوم است که از سوی دیگر نسبت قدرت به وزن آن ۵۰ درصد بالاتر از کولار و ۸ تا ۱۵ بار قدرتمندتر از فولاد است. کولار نام تجاری فیبر مصنوعی بسیار محکم و سبکی است که در ساختن روپوش ضدگلوله و بدنه قایق و هواپیما به کار می رود.

 

از این ماده هم اکنون در محصولاتی مانند سپرهای بالستیک استفاده می شود.

 

لباس غواضی مذکور Shark Stop نام گرفته و توسط شرکتی به همین نام تولید می شود که زیرمجموعه دانشگاه فیلاندرز است. برای تولید لباس مذکور ورقه‌های این ماده روی هر دو طرف نئوپرین زیستی، در نواحی کلیدی بدن که جدی‌ترین گاز گرفتگی کوسه در آنها اتفاق می‌افتد (مانند اطراف شریان فمورال) به کار می رود. پارچه حاصل چندان سنگین تر از لباس های غواصی تولید شده از نئو پرین نیست و همزمان انعطاف پذیری بالایی دارد.

 

لباس های غواصی مذکور در مدل های مخصوص موج سواری و غواصی با ضخامت ۲تا۷ میلیمتر عرضه می شوند. اگر این لباس به طور تجاری تولید شود، قیمت آن ۵۶۹ دلار خواهد بود.

 

 لباس غواصی ضد کوسه ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023