کلبه برفی تاشو با الهام از خرس قطبی ابداع شد کلبه برفی تاشو ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
گروهی از دانشجویان آکادمی رویال دانمارک با الهام از خرس های قطبی یک کلبه اسکیمویی ابداع کرده اند که پوسته آن اوریگامی است و با به دام انداختن برف از آن به عنوان عایق استفاده می کند. 

به گزارش مهر به نقل از دیلی میل، آزمایش در آلاسکا نشان داد این کلبه برفی تاشو و اضطراری در برفی با ارتفاع ۱۵ اینچ می تواند به طور متوسط ۳۷ درجه سانتیگراد اختلاف دما بین داخل و خارج حفظ کند. حال آنکه چادرهای زمستانی معمولی ۱۳ درجه اختلاف دما به وجود می آورند. کلبه برفی تاشو اخیراً برنده جایزه Design Educates Awards نیز شده است.

 

 کلبه برفی تاشو ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

این سرپناه از جنس مایلار (نوعی پلی استر نازک و محکم که در ساختن نوار صوتی و غیره کاربرد دارد) و با طراحی اوریگامی ساخته شده است. همین امر سبب می شود تا سرپناه در جای خود محکم بماند و داخل آن را گرم نگه می دارد. مایلار همراه پوسته اوریگامی داخلی و خارجی گرما را به داخل فضا منعکس می کند و سبب می شود ساکنان داخل آن گرم بمانند.

 

همچنین طراحان ادعا می کنند این سرپناه قادر به تحمل ۷۰ کیلوگرم وزن روی خود است بنابراین در وضعیت بوران و کولاک هم مقاوم است.

 کلبه برفی تاشو ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

به گفته طراحان شکل قطره مانند و طراحی آئرودینامیک سرپناه آن را روی زمین نگه می دارد و نیروی باد را پراکنده می کند. طراحان با الهام از خرس های قطبی این کلبه های تاشو برفی را ابداع کرده اند.

 کلبه برفی تاشو ,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------