چگونه قفل گوشی اندرویدی خود را هنگام پیاده روی باز نگه داریم؟فعال کردن ویژگی On-body detection

 

فعال کردن قفل (Lock) گوشی اندرویدی و ورود به گوشی از طریق پین کد، سنسور اثرانگشت و رمز عبور، جهت برقراری امنیت دستگاه، ایده بسیار خوبی است. 

اگر برای گوشی اندرویدی هوشمند خود، هیچ گونه تنظیمات قفل صفحه نمایش در نظر نگیرید، هر شخص غریبه و ناشناسی می تواند به راحتی وارد گوشی شما شده و پیام ها، ایمیل ها و تمام برنامه های موجود در گوشی را به خوانده و یا به سرقت ببرد.

 

اما شرایطی را تصور کنید که بین هر پیام یا ایمیل دریافتی شما، فاصله زمانی چند دقیقه ای وجود داشته باشد، برای هربار خواندن پیام باید اثرانگشت شما توسط سنسور شناسایی شود و یا اگر از رمز عبور یا پین کد استفاده می کنید، باید هر بار برای استفاده، مجددا چند حرف و عدد را وارد کرده و Ok کنید. وقتی تعداد تکرار بالا رود، این کار واقعا آزار دهنده خواهد شد. مخصوصا اگر در بیرون از منزل و یا در پیاده روی باشید. خب، سازنداگان اندروید به همین دلیل است که ویژگی Smart Lock یا قفل هوشمند را در این سیستم عامل تعبیه کرده اند. آیا با این ویژگی آشنایی دارید؟

 

قفل هوشمند به شما امکان دور زدن سیستم امنیتی گوشی را هنگامی که در منزل هستید و یا به یک دستگاه بلوتوث مطمئن وصل هستید را خواهد داد. اما یک ترفند جالب دیگر در اندروید وجود دارد که بسیار ساده تر و راحت تر از قفل هوشمند است: تشخیص بدن (on-body detection)

 

 

در گوشی اندرویدی خود وارد منوی Settings شدن و گزینه Security & location را انتخاب کنید.

بر روی گزینه Smart Lock ضربه زده و پین کد یا رمز عبور خود را مجددا وارد و تایید کنید. (اگر هیچ پین کد یا رمز عبوری برای گوشی خود تعریف نکرده اید، قبل از ادامه مراحل، حتما این کار را انجام دهید)

گزینه On-body detection را انتخاب کنید. اطلاعات را خوانده و وضعیت را به حالت On تغییر دهید.

پس از اینکه پیام امنیتی را مطالعه کردید، بر روی Continue ضربه بزنید.

 

چگونه در زمان پیاده روی، قفل گوشی اندرویدی خود را باز نگه داریم

 

تمام کاری که برای فعال کردن ویژگی On-body detection باید انجام دهیم، همین 4 مرحله ای بود که در بالا ذکر کردیم. اکنون، هنگامی که قفل گوشی خود را باز می کنید، تا زمانی که در حال حرکت هستید، همچنان قفل گوشی باز خواهد ماند (به این معنی که مجبور نیستید اثر انگشت، پین کد و یا رمز عبور خود را مرتبا وارد کنید). تا زمانی که گوشی در جیب یا کیف شما قرار دارد، قفل گوشی باز خواهد ماند و اگر گوشی را بر روی زمین یا میز بگذارید (به این معنی که در یک حالت پایدار و بی حرکت بماند) گوشی اندرویدی شما مجددا قفل خواهد شد.

 

این نکته را به یاد داشته باشید که این ویژگی قادر به شناسایی و تشخیص مالک گوشی نیست. بنابراین اگر در حال حرکت باشید و شخص دیگری گوشی را از شما بگیرد و به رفتن ادامه دهد، می تواند از اطلاعات گوشی شما استفاده کند. بنابراین این ویژگی از امنیت بسیار پایینی برخوردار است.

 

منبع:mag.plaza.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------