آموزش انتقال لیست مخاطب‌ها از اندروید به آی‌فون 

کاربرانی که این روزها خریدار جدید یک آی‌فون هستند، ممکن است بیشتر از کاربران اندروید باشند و در بسیاری از مواقع پیش می‌آید که ما باید لیست مخاطبان خود را به آی‌فون تازه خریداری شده‌مان منتقل کنیم. اما این‌کار همیشه برای همه آسان نیست.

 

ما در این مطلب قصد داریم روش‌های مختلفی که با آن‌ها می‌توانید مخاطب‌هایتان را از اندروید به آی‌فون انتقال دهید، با هم برررسی کنیم.

 

روش اول: انتقال مخاطب‌های اندروید به آی‌فون از طریق سیم‌کارت
این روش یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای انتقال مخاطبان به دستگاهی دیگر است. اولین چیزی که باید انجام دهید، این است که تمامی مخاطب‌های کنونی خود را که در سیم‌کارت‌تان ذخیره شده به آی‌فون انتقال دهید. همچنین می‌توانید سیم‌کارت خود را در صورت نیاز برای قرار گرفتن در آی‌فون پانچ کنید، اما آموزش این کار از حوصله این مطلب خارج بوده و بهترین کار استفاده از دستگاه پانچ مخصوص است.

 

در دستگاه اندرویدی خود:
۱- اپلیکیشن مخاطبین را اجرا کنید.


۲- بر روی دکمه منو تپ کنید (آیکون سه نقطه که در سمت راست بالا یا سمت چپ بالا قرار دارد).

 

۳- گزینه Import/Export را انتخاب کنید.

 

۴- گزینه Import From SIM card را برگزینید.

 

همگام‌سازی جی‌میل, تنظیمات گوشی

انتقال مخاطب‌های اندروید به آی‌فون از طریق سیم‌کارت

 
حالا سیم‌کارت یاد شده را از دستگاه اندرویدی خود خارج کرده و آن را در آیفون قرار دهید. پس از اینکه سیم‌کارت را در آیفون قرار دادید:

 

۱- به Settings > Mail, Contacts, Calendars بروید.

 

۲- گزینه Import SIM Contacts را انتخاب کنید.
کمی صبر کنید و این زمان بستگی به این دارد که تعداد مخاطبان شما چقدر باشد. معمولا اینکار فقط چند ثانیه به طول می انجامد. پس از اینکه عملیات مورد بحث انجام شد به اپلیکیشن تماس پیشفرض آی‌فون بروید و بر روی قسمت Contacts تپ کنید. شما در این حالت باید مخاطبان خود را مشاهده کنید.

 

روش دوم: انتقال مخاطبان اندروید به آی‌فون با سرویس ایمیل گوگل (جی‌میل)
راه دیگری که می توانید از آن برای انتقال مخاطب‌های خود از اندروید به آی‌فون استفاده کنید، سرویس ایمیل گوگل یا در واقع اکانت گوگل شماست. زمانی که یک مخاطب جدید را به گوشی اضافه می‌کنید همیشه از شما سوالی مبنی بر ذخیره در سیم‌کارت یا جی‌میل پرسیده می‌شود. دلیلش هم مشخص است و برای انتقال مخاطبان می‌توان از آن استفاده کرد.

 

انتقال مخاطب‌های اندروید به آی‌فون از طریق سیم‌کارت, اپلیکیشن

انتقال مخاطب‌های خود از اندروید به آی‌فون از طریق جیمیل

 

برای این‌کار در دستگاه اندرویدی خود:
۱- به مسیر بخش تنظیمات گوشی رفته و سپس Accounts and Sync را انتخاب کنید.

 

۲- حالا Google را انتخاب کرده و اطلاعات حساب کاربری گوگل خود را وارد کنید (نام کاربری و رمزعبور).

 

با وارد کردن این اطلاعات، شما به سیستم همگام‌سازی اندروید اجازه می‌دهید تا مخاطبان را از سیمکارت یا حافظه داخلی دستگاه به جی‌میل وارد کند. سپس در آی‌فون خود به بخش تنظیمات رفته و گزینه Mail, Contacts, Calendars را انتخاب کنید. حالا باید مخاطبان را وارد آی‌فون کنیم اما این‌بار از طریق جی‌میل.

 

اطلاعات نام کاربری و رمزعبور حساب جی‌میل شما مجددا پرسیده خواهد شد. پس از وارد کردن این اطلاعات، پرسیده می‌شود که کدام داده‌ها را می خواهید فعال کنید. آنچه ما در این بخش نیاز داریم مخاطبان یا همان Contacts در آی‌فون است و شما می‌توانید آن را با خیال آسوده فعال کنید. حالا مخاطبان دستگاه اندرویدی‌تان باید از طریق همگام‌سازی جی‌میل به آی‌فون‌تان منتقل شوند.

 

انتقال لیست مخاطب‌ها از اندروید به آی‌فون, ترفندهای اندروید

 

منبع: itresan.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------