نحوه افزودن مخاطب واتساپ با کد Qrکد واتساپ QR چیست, مزایای افزودن مخاطبین واتساپ با کد QR, روشهای اضافه کردن مخاطب واتساپ

اضافه کردن مخاطب با کد Qr یکی از روش های افزودن مخاطب در واتساپ است

 

آموزش کامل اضافه کردن مخاطب به واتساپ با کیو آر کد 

کد QR نوعی کد مخصوص و قابل اسکن برای کاربران واتساپ است که قابلیت اضافه کردن مخاطبین واتساپ را فراهم می کند. در گذشته افزودن مخاطبین جدید در واتساپ به صورت دستی امکان پذیر بود. شرکت فیسبوک به منظور آسان سازی روند ذخیره ی مخاطبین کد هایی شخصی را در اپلیکیشن واتساپ طراحی کرد.

افزودن مخاطبین در واتساپ

به طور کلی دو نوع روش برای افزودن مخاطبین جدید به صورت دستی در واتساپ قرار دارد:

 

افزودن مخاطبین به صورت مستقیم در برنامه ی واتساپ

یکی از روش های متداول افزودن مخاطبین به صورت مستقیم در برنامه ی واتساپ می باشد.

برای این منظور ابتدا وارد برنامه ی واتساپ شوید و بر روی آیکون سبز رنگ موجود در گوشه ی پایینی صفحه ضربه بزنید. 

 

آیکون شناور سبز رنگ صفحه ی جدیدی را باز می کند که شامل مخاطبین موجود در واتساپ می شود. در این قسمت دو آیکون NEW GROUP  و NEW CONTACT وجود دارد. 

با انتخاب آیکون NEW CONTACT، صفحه ای در خصوص افزودن مخاطبین گشوده می شود که کاربر می تواند نام، شماره ی تلفن و ایمیل مخاطب جدید را وارد کند.

در نهایت با انتخاب گزینه ی SAVE مخاطب جدید در لیست مخاطبین واتساپ اضافه می گردد. 

 

اضافه کردن مخاطب واتساپ با استفاده از Contacts گوشی

روش دوم در خصوص افزودن مخاطب، مراجعه به برنامه ی مخاطبین می باشد. این روش انتخاب مناسبی برای ذخیره ی مخاطبینی است که از آپ هایی نظیر WhatsApp استفاده می کنند. زیرا مخاطبین موجود در Contacts در آپ مذکور تعریف شده هستند. 

 

برای این منظور ابتدا وارد اپلیکیشن Contacts شوید و عبارت Add New Contact را انتخاب کنید. در طی این فرایند صفحه ای با مضمون Create contact در صفحه نمایش تلفن همراه باز می گردد که کاربر می تواند اطلاعاتی شامل نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و ایمیل مخاطب را وارد کند. 

 

اضافه کردن مخاطب واتساپ با کد Qr

شرکت فیسبوک به منظور آسان سازی افزودن مخاطبین واتساپ، نوعی کد هایQR  مخصوص را تعبیه کرده است که کاربران می توانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در ادامه ی مطلب نحوه ی افزودن مخاطبین واتساپ با کد QR را شرح می دهیم. 

 

اضافه کردن مخاطب به واتساپ با کیو آر کد, اضافه کردن مخاطب به واتساپ, چگونگی اسکن کردن کد QR واتساپ

یکی از راه های افزودن مخاطبین به واتساپ وارد کردن شماره ی شخص است

کد واتساپ QR چیست؟

اصطلاح QR مخفف دو کلمه ی Quick Response است که در معنی "سریعا پاسخگو" به کار می رود. 

کدهای QR نوعی کدهای مخصوص و قابل اسکن هستند که قابلیت افزودن سریع مخاطبان را به کاربران ارائه می دهند. این کد پس از اسکن کد مخاطب، پنجره ای مشمول پیشنهاد ذخیره ی مخاطب در واتساپ را ارائه می دهد که در صورت تأیید، پنجره ی چت مخاطب به صورت خودکار باز می گردد. 

 

به عبارتی کد QR حاکی از نمایش اطلاعات افراد به صورت گرافیکی دارد. اصطلاح گرافیکی به تصویر مربعی و شطرنجی شکلی گفته می شود که مشمول کد QR است. 

به طور کلی در اپلیکیشن واتساپ سه نوع کد QR وجود دارد. واتساپ یکی از پرطرفدارترین سرویس ارتباطی بین المللی به شمار می رود که به شرکت فیسبوک تعلق دارد. 

 

کد QR در خصوص اضافه کردن مخاطبان، اضافه شدن داخل گروه ها و برای ورود به اپلیکیشن واتساپ ارائه می شود. بدین ترتیب کدهای QR  در سه دسته ی متمایز دسته بندی می شوند:

• کد QR شخصی: در خصوص افزودن مخاطب خاص

• کد QR گروهی: در خصوص دعوت اعضای گروه

• کد QR واتساپ وب: در خصوص ورود کاربران به سرویس واتساپ وب

 

اضافه کردن مخاطب به واتساپ با کیو آر کد, اضافه کردن مخاطب به واتساپ, چگونگی اسکن کردن کد QR واتساپ

کد QR واتساپ، نمایشی از اطلاعات فرد به صورت گرافیکی است

 

نحوه ی اضافه کردن مخاطب واتساپ با کد QR

مرحله اول

نخستین اقدام در خصوص بهره گیری از قابلیت جدید اپلیکیشن واتساپ، آن است که از  طریق GOOGLE PLAY (مخصوص تلفن های همراه اندروید) و APP STORE (مخصوص سیستم عامل IOS) در راستای دانلود آخرین نسخه از برنامه ی واتساپ اقدام نمایید. 

 

سپس به منظور افزودن مخاطبان واتساپ با کد QR  ابتدا وارد قسمت تنظیمات اپلیکیشن شوید و علامت سه نقطه ی موجود بر بالای صفحه ی واتساپ را فشار دهید. سپس علامت QR CODE موجود در مقابل پروفایل را انتخاب کنید. 

در طی این فرایند کد QR مخصوص و منحصر به فردی ساخته می شود و در قالب پنجره ای نمایش داده می شود. 

 

چگونگی اسکن کردن کد QR واتساپ, افزودن مخاطبین در واتساپ, نحوه ی افزودن مخاطبین واتساپ با کد QR

اضافه کردن مخاطب واتساپ با کد Qr، یکی از آپشن های جدید واتساپ است

 

مرحله ی دوم

مرحله ی دوم مختص اشتراک گذاری کد برای مخاطبان می باشد. برای این منظور دو راه متمایز وجود دارد که پس از اشتراک گذاری و اسکن می توانید مخاطبان را در لیست واتساپ ذخیره نمایید. 

 

روش اول بدین قرار است که ابتدا وارد قسمت scan code  شوید. در طی این فرایند پنجره ای با عنوان SCAN WHATSAPP QR CODE باز می گردد که دربردارنده ی عبارت OK است. با انتخاب این عبارت، دوربین گوشی فعال می شود که به کاربر اجازه ی اسکن کد به وسیله ی دوربین را می دهد. 

 

توجه داشته باشید که به موجب اسکن مناسب کد باید کد مربوطه در قسمت کد خوان به صورت صحیح قرار بگیرد و مخاطب مورد نظر در دسترس شما قرار داشته باشد. 

پس از فراخوانی کد، پیغامی در تلفن همراه به نمایش در می آید که باید گزینه ی Add to contacts را انتخاب نمایید. هم اکنون شما می توانید مشخصات مربوط به کاربر را ذخیره کنید و گفت و گو با وی را آغاز نمایید.

 

افزودن مخاطب در واتس اپ با QR Code, کد QR واتس آپ, اضافه کردن مخاطب واتساپ با کد Qr

از مزایای افزودن مخاطب واتساپ با کد Qr، تسریع در روند کار است

 

روش دوم نوعی ویژگی اشتراک گذاری می باشد که در زمان هایی کاربرد دارد که مخاطب مورد نظر در دسترس نباشد. برای این منظور ابتدا کد QR مخصوص خود را از طریق اسکرین شات یا عکس صفحه ذخیره کنید.

 

کاربر می تواند در صفحه نمایش واتساپ بر روی آیکون SHARE کلیک نماید. سپس در اپلیکیشن های ارتباطی نظیر INSTAGRAM، Telegram، Facebook Messenger و ایمیل کد یا عکس کد ارتباطی مخصوص خود را با فرد مورد نظر به اشتراک بگذارد. 

 

اضافه کردن مخاطب به واتساپ با کیو آر کد, اضافه کردن مخاطب به واتساپ, چگونگی اسکن کردن کد QR واتساپ

با قابلیت افزودن مخاطب واتساپ با کد QR امکان برقراری تماس 8 نفره وجود دارد

 

مزایای افزودن مخاطبین واتساپ با کد QR

• تسریع و ساده سازی افزودن مخاطبان جدید

• قابلیت خارج سازی کد مخصوص QR از دسترس افراد ناشناس

• امکان برقراری تماس تصویری به صورت هشت نفره

• صرفه جویی در وقت کاربر در خصوص ذخیره ی مخاطبان

• باز شدن صفحه ی چت مخاطب به صورت خودکار

 

نحوه ی غیر فعال کردن کد QR در خصوص اطلاعات مخاطبین در واتساپ

شرکت فیسبوک به منظور جلوگیری از احتمال سوءاستفاده، به صورت محدود قابلیت باطل سازی کد و دریافت مجدد کد شخصی QR را فراهم کرده است. علاوه بر این، در مواردی احتمال دارد کاربران خواستار غیر فعال کردن کد QR  شخصی شوند و دیگر نیازی به اسکن سازی نداشته باشند. 

 

لذا به منظور غیر فعال سازی کد QR  ، وارد قسمت تنظیمات و صفحه ی QR SCAN  شوید. سپس عبارت RESET QR CODE را انتخاب کنید.

با ریست شدن کد واتساپ، افرادی که در گذشته با اسکن سازی کد واتساپ با شما در ارتباط بودند دیگر نمی توانند شما را در لیست مخاطبین مشاهده نمایند و از پیغام دادن به شمار معذور هستند. لازم به ذکر است که در صفحه ی گفت و گو های شما پیغامی با مضمون QR code no longer valid برای مخاطب هایتان نمایش داده می شود. 

 

کد واتساپ QR چیست, مزایای افزودن مخاطبین واتساپ با کد QR, روشهای اضافه کردن مخاطب واتساپ

امکان غیر فعال کردن QR در واتساپ به منظور برقراری امنیت وجود دارد

 

نحوه ی افزودن مخاطب یا گروه خاصی از واتساپ در صفحه ی اصلی

در صورتی که تمایل دارید به برخی از مخاطبین خاص واتساپ دسترسی سریع تری داشته باشید، می توانید میانبر چت مخاطب را در صفحه ی اصلی تلفن همراه اضافه کنید. 

برای این منظور، برای مدتی کوتاه (چند ثانیه) انگشت خود را بر روی مخاطب مورد نظر نگه دارید. سپس با فشردن گزینه ی سه نقطه ی موجود در بالای صفحه، گزینه ی Add Chat Shortcut را انتخاب کنید.

به منظور کسب اطمینان از اتمام فرایند افزودن مخاطب می توانید به صفحه ی اصلی تلفن همراه مراجعه نمایید و میانبر گفت و گوی مخاطب را مشاهده کنید.

 

گرداوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------