چگونه می‌توانیم عمر باتری ایرپاد (AirPods) را افزایش دهیم؟بهبود عمر باتری AirPods, خالی شدن باتری AirPods, افزایش عمر مفید باتری ایرپاد

افزایش عمر مفید باتری ایرپاد

 

نحوه بهبود عمر باتری AirPods یا AirPods Pro

AirPods و AirPods Pro هدفون های بی سیم هستند که توسط اپل طراحی و تولید شده اند. آنها برای کار یکپارچه با دستگاه های اپل مانند آیفون، آی پد و مک طراحی شده اند. در این مطلب از بیتوته شما را با راههایی برای بهبود عمر باتری AirPods یا AirPods Pro آشنا می کنیم.

ایرپادها برای اولین بار در سال 2016 معرفی شدند و از آن زمان به دلیل راحتی، کیفیت صدا و ادغام با دستگاه های اپل، به یک انتخاب محبوب برای هدفون های بی سیم تبدیل شده اند. آنها دارای طراحی یک اندازه با ساقه ای هستند که از هدفون به سمت پایین امتداد می یابد، و دارای یک کیف شارژ هستند که شارژهای متعددی را برای هدفون فراهم می کند.

 

AirPods Pro در سال 2019 به عنوان یک نسخه ارتقا یافته از AirPods معرفی شد. آنها دارای یک تناسب امن تر و راحت تر با طراحی نوک گوش قابل تنظیم و همچنین فن آوری حذف نویز فعال هستند که از نویز خارجی برای یک تجربه شنیداری فراگیرتر جلوگیری می کند. آنها همچنین دارای یک جعبه شارژ هستند که از شارژ بی سیم پشتیبانی می کند.

 

هر دو AirPods و AirPods Pro از تراشه H1 اختصاصی اپل برای ادغام یکپارچه با دستگاه های اپل و راه اندازی آسان با استفاده از اکوسیستم اپل استفاده می کنند. آنها همچنین از فرمان‌های صوتی «Hey Siri» بدون هندزفری پشتیبانی می‌کنند و صدایی با کیفیت بالا برای موسیقی و تماس‌های تلفنی ارائه می‌کنند.

 

بهبود عمر باتری AirPods, خالی شدن باتری AirPods,مدت زمان شارژ ایرپاد

مدت زمان شارژ ایرپاد

 

شارژ AirPods چقدر طول می کشد؟

زمان شارژ AirPods بسته به مدل و روش شارژ متفاوت است. در اینجا زمان تخمینی شارژ برای هر مدل آورده شده است:

 

AirPods (نسل 1 و 2): حدود 15 دقیقه طول می کشد تا AirPods برای حداکثر 3 ساعت گوش دادن یا حداکثر 2 ساعت مکالمه شارژ شود. شارژ کامل AirPods در جعبه شارژ حدود 2 ساعت طول می کشد.

 

AirPods Pro : شارژ کردن AirPods Pro برای حداکثر 1 ساعت گوش دادن یا حداکثر 1 ساعت مکالمه حدود 5 دقیقه طول می کشد. شارژ کامل AirPods Pro در جعبه شارژ حدود 1 ساعت و 30 دقیقه طول می کشد.

 

توجه به این نکته مهم است که زمان شارژ ممکن است بسته به روش شارژ مورد استفاده، مانند شارژ سیمی یا بی سیم، متفاوت باشد. علاوه بر این، کیس شارژ ایرپاد و ایرپاد پرو را می توان با استفاده از کابل لایتنینگ شارژ کرد و شارژ کامل کیس حدود 2 ساعت طول می کشد.

 

بهبود عمر باتری AirPods, خالی شدن باتری AirPods, شارژ اولیه ایرپاد

شارژ اولیه ایرپاد

 

نحوه شارژ اولیه AirPods

هنگامی که برای اولین بار AirPods خود را دریافت می کنید، توصیه می شود قبل از استفاده آنها را کاملاً شارژ کنید. در اینجا نحوه شارژ اولیه AirPods آورده شده است:

 

1. AirPods را در جعبه شارژ قرار دهید: جعبه شارژ را باز کنید و AirPods را داخل کیس قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آنها به درستی نشسته اند و کنتاکت های شارژ روی AirPods با کنتاکت های شارژ داخل کیس ردیف شده اند.

 

2. محفظه شارژ را به منبع برق وصل کنید : از کابل لایتنینگ همراه با AirPods استفاده کنید تا کیس شارژ را به یک منبع تغذیه مانند پورت USB یا آداپتور برق متصل کنید.

 

3. صبر کنید تا ایرپادها شارژ شوند: چراغ LED جلوی کیس شارژ در حین شارژ شدن ایرپادها به رنگ کهربایی در می آید و با شارژ کامل آنها سبز می شود. شارژ کامل AirPods و جعبه شارژ ممکن است تا ۲ ساعت طول بکشد.

 

4. سطح باتری را بررسی کنید: هنگامی که AirPods به طور کامل شارژ شد، می توانید با باز کردن قاب شارژ در نزدیکی iPhone یا iPad خود، سطح باتری را بررسی کنید. سطح باتری AirPods و جعبه شارژ روی صفحه نمایش داده می شود.

 

بهبود عمر باتری AirPods, خالی شدن باتری AirPods, روش‌های بهبود عمر باتری ایرپاد

روش‌های بهبود عمر باتری ایرپاد

 

راههای بهبود عمر باتری ایرپاد

استفاده بی سیم از وسایل چه در مورد ماوس، بلندگو یا یک جفت هدفون، بسیار راحت است،لازم نیست دیگر نگران گره خوردن یا گیرکردن کابل ها باشید، اما نکات منفی نیز وجود دارد و واضح ترین آنها مربوط به باتری است.

 

در اینجا چند نکته برای کمک به بهبود عمر باتری AirPods یا AirPods Pro آورده شده است:

 

• AirPods خود را در جعبه شارژ نگه دارید: هنگامی که از AirPods خود استفاده نمی کنید، مطمئن شوید که آنها را در جعبه شارژ خود نگه دارید. این به شارژ نگه داشتن آنها کمک می کند و در مواقعی که به آنها نیاز دارید آماده استفاده هستند.

 

• غیرفعال کردن تشخیص خودکار گوش : اگر به قابلیتی نیاز ندارید که به طور خودکار پخش را با برداشتن AirPod از گوش خود متوقف می کند، می توانید برای صرفه جویی در عمر باتری، تشخیص خودکار گوش را خاموش کنید. برای انجام این کار، به Settings > Bluetooth > AirPods (یا AirPods Pro ) > Ear Detection بروید و آن را خاموش کنید.

 

• تنظیم تنظیمات Double-Tap: اگر Double Tap را برای فعال کردن Siri یا پخش/مکث موسیقی تنظیم کرده‌اید، آن را فقط به پخش/مکث تغییر دهید. فعال کردن سیری به باتری بیشتری نیاز دارد، بنابراین کاهش تعداد دفعات استفاده از این ویژگی می تواند به افزایش عمر باتری کمک کند.

 

• کاهش صدا: پخش موسیقی یا پادکست با صدای کمتر می تواند به حفظ عمر باتری کمک کند.

 

بهبود عمر باتری AirPods, خالی شدن باتری AirPods,راههایی برای افزایش عمر باتری ایرپاد

راههایی برای افزایش عمر باتری ایرپاد

  

• فقط از یک ایرپاد استفاده کنید: اگر فقط از یک ایرپاد استفاده می‌کنید، می‌توانید برای افزایش عمر باتری آن‌ها را جابه‌جا کنید. همچنین می‌توانید یک ایرپاد را در قاب شارژ قرار دهید و از دیگری استفاده کنید.

 

• از حالت کم مصرف استفاده کنید: اگر باتری AirPods شما رو به اتمام است، می توانید برای افزایش عمر باتری به حالت کم مصرف بروید. برای انجام این کار، به Settings > Bluetooth > AirPods (یا AirPods Pro) بروید و حالت Low Power Mode را روشن کنید.

 

• AirPods خود را خنک نگه دارید: از قرار دادن AirPods خود در معرض دمای شدید خودداری کنید، زیرا این کار می تواند عمر باتری آنها را کاهش دهد. اگر در یک محیط گرم هستید به AirPods خود استراحت دهید تا خنک شوند.

 

• غیرفعال کردن حذف نویز فعال: اگر به ویژگی حذف نویز فعال نیاز ندارید ، می توانید برای صرفه جویی در عمر باتری آن را خاموش کنید. برای این کار به Settings > Bluetooth > AirPods Pro > Noise Control رفته و Off را انتخاب کنید.

  

• حالت شفاف‌سازی را خاموش کنید : حالت شفاف‌سازی از میکروفون‌های AirPods Pro استفاده می‌کند تا صدای بیرون را وارد کند که می‌تواند باتری را خالی کند. اگر به این ویژگی نیاز ندارید، با رفتن به Settings > Bluetooth > AirPods Pro > Transparency و انتخاب Off، آن را خاموش کنید.

 

• از حالت هواپیما استفاده کنید: اگر برای مدتی از AirPods یا AirPods Pro خود استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آنها را در حالت هواپیما قرار دهید تا عمر باتری را حفظ کنید. برای انجام این کار، به Settings > Bluetooth > AirPods (یا AirPods Pro) بروید و حالت هواپیما را روشن کنید.

 

• ایرپادهای خود را بازنشانی کنید: اگر با مشکلات عمر باتری ایرپادهای خود مواجه هستید ، می توانید آنها را بازنشانی کنید. برای انجام این کار، AirPods خود را در جعبه شارژ خود قرار دهید و دکمه پشت کیس را نگه دارید تا چراغ وضعیت به رنگ کهربایی چشمک بزند. سپس AirPods خود را مجدداً به دستگاه های خود وصل کنید.

 

با پیروی از این نکات و مراقبت خوب از AirPods یا AirPods Pro خود، می توانید به افزایش عمر باتری آنها کمک کرده و از زمان گوش دادن طولانی تر لذت ببرید. 

 

بهبود عمر باتری AirPods, خالی شدن باتری AirPods, رفع مشکلات باتری ایرپاد

رفع مشکلات باتری ایرپاد

 

اگر پس از تنظیم مجدد ایرپاد همچنان با مشکلات باتری مواجه شویم، چه کاری باید انجام دهیم؟

اگر بعد از بازنشانی ایرپادها یا ایرپاد پرو خود همچنان با مشکلات عمر باتری مواجه هستید، چند چیز دیگر وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

 

• بررسی سلامت باتری : با رفتن به Settings > General > About > AirPods (یا AirPods Pro ) می توانید سلامت باتری AirPods خود را بررسی کنید . این درصد باتری هر AirPod و جعبه شارژ را به شما نشان می دهد. اگر هر یک از قطعات به میزان قابل توجهی کمتر از آنچه که باید باشد، ممکن است نشانه ای از معیوب بودن باتری باشد و ممکن است لازم باشد برای کمک با پشتیبانی اپل تماس بگیرید.

 

• کالیبره کردن باتری: در برخی موارد، کالیبره کردن باتری می تواند به بهبود عمر باتری AirPods شما کمک کند. برای انجام این کار، AirPods خود را به طور کامل شارژ کنید و سپس از آنها استفاده کنید تا باتری آنها تمام شود. برای کمک به تنظیم مجدد باتری، این فرآیند را چند بار تکرار کنید.

 

• با پشتیبانی اپل تماس بگیرید : اگر همه موارد بالا را امتحان کرده اید و همچنان با مشکلات باتری ایرپاد خود مواجه هستید، بهتر است برای دریافت کمک با پشتیبانی اپل تماس بگیرید. آنها ممکن است بتوانند مشکل را تشخیص دهند و راه حلی ارائه دهند.

 

به یاد داشته باشید، عمر باتری AirPods یا AirPods Pro شما به طور طبیعی در طول زمان با استفاده از آنها کاهش می یابد. اگر چند سالی است که ایرپادهای خود را دارید و با مشکلاتی در طول عمر باتری مواجه هستید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که آنها را تعویض کنید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------