شش نکته‌ی مهمی که دارندگان دستگاه‌های جیلبریک‌ شده در این مقطع باید بدانندجیلبریک‌ چیست, ابزار جیلبریک

به احتمال زیاد می‌دانید که اپل دیگر نسخه‌ی ۷.۱.۲ آی‌اواس را ساین نمی‌کند. این بدان معناست که دیگر نمی‌توانید به این نسخه آپدیت کرده و یا دوباره به آن برگردید.
اگر دستگاهتان جیلبریک‌شده نباشد، شاید این موضوع نیز چندان اهمیتی برایتان نداشته باشد. می‌توانید به سادگی به ۸.۰.۲ آپدیت کنید و از امکانات بیشتر این نسخه استفاده کنید.

 

اما در صورتی که دستگاهتان جیلبریک‌شده باشد، رفتن به ۸.۰.۲ به معنی از دست دادن خاصیت جیلبریک‌شده بودن آی‌دیوایس خواهد بود. پیش از این در صورت بروز وخیم‌ترین مشکلات نیز می‌شد دوباره نسخه‌ی ۷.۱.۲ را نصب کرده و حتی دوباره آن را بدون دردسر جیلبریک کرد. اما دیگر چنین روالی ممکن نیست.

 

از این رو اگر علاقه‌مند هستید که دستگاهتان همچنان جیلبریک‌شده بماند و این خاصیت را از دست ندهید، دانستن نکاتی که به شما در حفظ نسخه‌ی نصب و جیلبریک‌شده‌ی فعلی آی‌اواس بر روی آی‌دیوایستان کمک کنند اولویت بالایی دارد. در همین راستا ۶ نکته که باید سعی در رعایت‌ کردنشان داشته باشید را در زیر آورده‌ایم.

 

۱- دستگاهتان را آپدیت یا ریستور نکنید
ابزار جیلبریک پانگو با آی‌اواس ۸.۰ تا ۸.۰۲ سازگار نیست. بنابراین اگر بر روی آی‌اواس ۷.۱.۲ یا پایین‌تر قرار دارید، به هیچ وجه نباید سراغ آپدیت یا ریستور بروید. حتی اگر مشکلی پیش آمد که فکر ریستور به سرتان زد، آن را در اولویت‌های آخر قرار دهید و به دنبال راه‌حل اساسی و صحیح برای آن مشکل باشید. در حال حاضر اگر دستگاهتان را به حالت ریکاوری ببرید و اقدام به نصب هر نسخه‌ای از آی‌اواس به جز ۸.۰.۲ بکنید ارور دریافت خواهید کرد. در آن وضعیت تنها چاره نصب آی‌اواس ۸.۰.۲ خواهد بود.

 

جیلبریک‌ چیست, ابزار جیلبریک

 

۲- از شلوغ‌کاری دست بردارید
اگر از کسانی هستید که هر چیزی که در سیدیا می‌بینند یا اسمی از آن می‌شنوند را سریعاً نصب و امتحان می‌کنند، در این مقطع شاید بهتر باشد کمی در این رفتار خود تجدید نظر کنید. پیش آمده که حتی کاربری که تمامی جوانب احتیاط را رعایت می‌کند، با نصب یک توییک ناسازگار آی‌دیوایسش را در شرایط بدی قرار داده و نهایتاً مجبور به ریستور دستگاه و دل‌کنندن از جیلبریک شده است. بی‌گدار به آب نزنید و حتی قبل از نصب توییک‌هایی که به طور رسمی در مورد آن‌ها در وبسایت‌ها و فروم‌های مختلف نوشته می‌شود، نظرات کاربران در مورد آن توییک را بخوانید تا اگر ناسازگاری احتمالی وجود داشت از آن بی‌خبر نمانید.

 

جیلبریک‌ چیست, ابزار جیلبریک

 

۳- توییک‌هایی که نیاز ندارید را پاک کنید
یکی از مشکلاتی که کاربران دارای دستگاه جیلبریک‌شده ممکن است در مقاطع مختلفی با آن دست و پنجه نرم کنند موضوع ناسازگاری توییک‌ها با یکدیگر است. درجه‌ی ناسازگاری از منجر به غیر قابل استفاده شدن توییک‌ها گرفته تا مانع از بوت‌شدن دستگاه می‌تواند متغیر باشد. برای آن که احتمال این ناسازگاری‌ها به حداقل برسد، پیشنهاد می‌شود آن دسته از توییک‌هایی که نیازی به آن‌ها ندارید را پاک کنید تا احیاناً سد راه توییک‌هایی که در آینده قصد نصب‌کردنشان را دارید نشوند.

 

جیلبریک‌ چیست, ابزار جیلبریک

 

۴- فایل‌های سیستمی را دستکاری نکنید
شاید کاربرانی را دیده باشید که برای مثال با هدف پاکسازی دستگاه خود، به اشتباه اقدام به پاک‌کردن فایل‌های سیستمی کرده‌اند. این مورد به مراتب وخیم‌تر از مورد نصب توییک‌های ناسازگار است. هیچ چیز جز نصب دوباره‌ی سیستم عامل فایل‌های سیستمی را به جایگاهشان برنمی‌گرداند. در موردهای کمتر حاد نیز کاربران با مشکلاتی نظیر پاک‌شدن اپلیکیشن سیدیا مواجه می‌شوند. البته نمی‌گوییم که سراغ فایل‌های سیستمی نروید. سخن این است تا حد امکان زیاد داخل اپلیکیشن‌هایی نظیر iFile پرسه نزنید و هنگام اعمال تغییرات بدانید در حال انجام چه کاری هستید.

 

۵- راه خروج از بوت لوپ را یاد بگیرید
شاید پیش از این نیز آموخته باشید که در اکثر مواقعی که دستگاه بر روی لوگوی اپل به هنگام بوت گیر می‌کند، به لطف تعبیه‌شدن امکان Safe Mode در Mobile Substrate راه خروجی از این بحران وجود دارد. تعدادی زیادی از اطراف هستند که از این موضوع بی‌خبرند و وقتی به چنین موقعیتی برمی‌خوردند، راه چاره را تنها در ریستور کردن می‌بینند.

 

زمانی که دستگاهتان در شرایط بوت لوپ قرار گرفت و سیستم عامل بالا نیامد، دستگاه را به طور کامل خاموش کنید و پس از نگه‌داشتن دکمه‌ی زیادکردن صدا، دکمه‌ی پاور را نگه دارید تا آی‌دیوایستان روشن شود. دکمه‌ی زیادکردن صدا را تا زمان بالا آمدن کامل دستگاه نگه دارید. سیستم عامل در حالت Safe Mode که در آن تمامی توییک‌ها غیرفعال شده‌اند بالا می‌آید. در این شرایط می‌توانید سیدیا را باز کرده و توییک‌هایی که احیاناً باعث این مشکل شده‌اند را پاک کنید.

 

۶- OpenSSH را نصب کنید
روش SemiRestore7 که با تمامی دستگاه‌های جیلبریک‌شده‌ی دارای سیستم عامل آی‌اواس ۵ تا آی‌ او اس ۷.۱.۲ سازگار است، به شما این امکان را می‌دهد که دستگاهتان را به سیستم عاملی که هم اکنون بر روی آن نصب است ریستور کنید، بدون آن که جیلبریک را از دست بدهید. این روش زمانی که به بوت لوپی برخوردید که با روش شرح‌داده‌شده در بند فوق قابل حل نبود می‌تواند بسیار کارا باشد.

 

روش SemiRestore برای عمل‌کردن نیاز به نصب‌بودن OpenSSH بر روی دستگاه دارد. بنابراین قبل از آن که آی‌دیوایستان در چنان شرایطی قرار بگیرد، OpenSSH را نصب کنید تا استفاده از روش SemiRestore را نیز همواره در بین راه‌حل‌ها داشته باشید. توجه داشته باشید که پس از نصب OpenSSH برای بالا رفتن ضریب امنیت پسورد کاربر روت سیستم عامل را عوض کنید.

 

جیلبریک‌ چیست, ابزار جیلبریک

 

منبع:fenjon.com

تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    X خدمات و محصولات  دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023