قطع خودکار اینترنت هنگام خاموشی صفحه‌ نمایش گوشیقطع خودکار اینترنت موقع خاموش شدن صفحه نمایش , قطع اینترنت گوشی بعد از قفل کردن آن , قطع اینترنت گوشی

امکان قطع کردن اینترنت بعد از قفل کردن گوشی به صورت اتوماتیک

 

قطع اینترنت گوشی بعد از قفل کردن آن

با وجود گوشی‌های هوشمند و امکانات فراوان آنها استفاده از آنها در عموم جامعه بسیار زیاد شده است و همچنین وجود اینترنت در گوشی و دنیای مجازی جذابیت آنها را  چندین برابر کرده است. هر انسان در طول روز شاید چندین ساعت از وقت خود را صرف کار کردن با تلفن همراه خود کند. در این مقاله می خواهیم راجع به قطع اینترنت بعد از قفل صفحه توضیح دهیم.

قطع کردن اینترنت تلفن همراه در گوشی‌های هوشمند می تواند به صورت اتوماتیک و دستی انجام شود  زمانی که اینترنت تلفن همراه وصل می شود گوشی شروع به استفاده از اینترنت می کند و این کار باعث می شود که امکانات زیادی در تلفن همراه قابلیت اجرا داشته باشد. 

 

از جمله امکاناتی مانند:

• دسترسی به سایت های مختلف خبری، علمی، آموزشی و...

• استفاده از نرم افزارهای مختلف مانند همراه‌بانک، بازی های آنلاین و...

 

قطع خودکار اینترنت موقع خاموش شدن صفحه نمایش , قطع اینترنت گوشی بعد از قفل کردن آن , قطع اینترنت گوشی

برخی از گوشی ها دارای قابلیت خاموش کردن خودکار اینترنت بعد از قفل شدن هستند

 

 اما مشکلاتی هم برای تلفن همراه به وجود می‌آید که یکی از این مشکلات مصرف انرژی بیشتر تلفن همراه است. زیرا روشن بودن اینترنت تلفن همراه باعث مصرف بیشتر باطری گوشی همراه می شود و همچنین باعث کاهش طول عمر باطری تلفن همراه می‌شود.

 

برنامه خاموش کردن اینترنت بعد از قفل شدن گوشی , آموزش قطع اینترنت گوشی بعد از قفل کردن آن , قطع خودکار اینترنت موقع خاموش شدن صفحه نمایش

قابلیت قطع کردن اینترنت بعد از قفل شدن در گوشی های سامسونگ وجود دارد

 

زیرا تلفن همراه در طول چند ساعت استفاده شارژ خود را از دست می دهد و باید به شارژ وصل شود. شارژ و دشارژ مداوم باعث کاهش طول عمر باطری می شود.  برای جلوگیری از خرابی و مشکل باید در زمانی که نیاز به اینترنت نداریم یا دیگر با تلفن کار نمی کنیم اینترنت تلفن خود را خاموش کنیم و با این کار در هزینه و همچنین مصرف شارژ گوشی صرفه جویی کنیم.

 

اما بیشتر افراد زمانی که با تلفن همراه کار نمی کنند فراموش می کنند که داده های تلفن همراه یا وای فای آن را خاموش کنند. برای رفع این مشکل برخی از شرکت‌های سازنده تلفن همراه قابلیتی را در گوشی ها به وجود آورده‌اند که قطع اینترنت به صورت اتوماتیک و با خاموش شدن صفحه گوشی انجام شود.

 

قطع اینترنت گوشی بعد از خاموش کردن صفحه یا قفل صفحه 

برای قطع اینترنت گوشی به صورت اتوماتیک راه های مختلفی وجود دارد که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می کنیم :

 

قطع اینترنت گوشی به وسیله قابلیت خود دستگاه 

همانطور که اشاره شد برخی از گوشی ها دارای قابلیت خاموش کردن خودکار اینترنت هستند .گوشی های سامسونگ سری گلکسی دارای این قابلیت می باشند. برای فعال کردن این قابلیت باید به صورت زیر عمل کرد : 

 

قطع خودکار اینترنت موقع خاموش شدن صفحه نمایش , قطع اینترنت گوشی بعد از قفل کردن آن , قطع اینترنت گوشی

در تلفن های همراه که قابلیت قطع خودکار اینترنت را ندارند برنامه هایی تولید شده است

 

ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی می شوید.

از موارد موجود در منوی تنظیمات بر روی اتصال اینترنت  یا network connectionsکلیک کرده و به قسمت more networkبروید.

در کادر باز شده smart network را پیدا کنید و آن را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه با خاموش شدن صفحه نمایش شما ، دسترسی به اینترنت هم قطع می شود.

برای تأیید فعال سازی این قابلیت در پنجره ای که باز می شود بر روی گزینه ok  کلیک کنید. 

 

با تأیید کردن این قابلیت وقتی که صفحه گوشی شما خاموش می شود دسترسی به اینترنت نیز قطع می‌شود. با این کار شارژ دهی گوشی افزایش می‌یابد و همچنین مصرف بسته اینترنتی کمتر می شود زیرا با این کار جلوی برنامه هایی که به طور مخفیانه به اینترنت وصل می‌شوند و شروع به بروزرسانی می‌کنند گرفته می‌شود.

 

قطع اینترنت به وسیله برنامه های جانبی

در تلفن های همراه که قابلیت قطع خودکار اینترنت را ندارند برنامه های جانبی مختلفی تولید شده است که با استفاده از این برنامه ها می توان اینترنت گوشی های تلفن همراه را به صورت اتوماتیک خاموش یا روشن کرد.

در زیر تعدادی از این نرم افزار ها و روشهای استفاده از آنها را بررسی می کنیم :  

 

 قطع اینترنت گوشی ,  قطع اینترنت در تلفن همراه , قطع اینترنت گوشی بعد از خاموش کردن صفحه ,

برنامه auto connection برای خاموش کردن اینترنت بعد از قفل شدن گوشی کاربرد دارد

 

برنامه  wi-fi automatic 

برای استفاده از این برنامه ابتدا آن را دانلود و نصب کنید. این نرم افزار این امکان را به شما می دهد که برای خاموش کردن و روشن کردن وای فای گوشی خود زمان مشخصی را تعیین کنید. با ورود به این برنامه در قسمت turn wi-fi off when  سه بخش وجود دارد. اولین بخش scrren is off است  با این گزینه تلفن همراه شما این قابلیت را دارد که با خاموش شدن صفحه نمایش دسترسی شما به اینترنت قطع شود.

 

 دومین بخش این قسمت not connected to any network  است   با فعال کردن این قسمت در صورتی که شبکه ای برای اتصال وای فای تلفن همراه شما وجود نداشته باشد وای فای به صورت خودکار قطع می شود . 

 سومین بخش every day at 00:00  است   این بخش به این معنی است که با تنظیم تلفن همراه خود روی این گزینه اینترنت شما هر روز در  ساعتی که مشخص می کنید قطع می شود.

 

برنامه auto connection

ابتدا برنامه را دانلود و روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید. سپس همانند برنامه قبلی داخل کادر باز شده گزینه scrren is off را پیدا کنید و آن را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه مانند برنامه قبل زمان قفل شدن صفحه یا خاموش شدن آن دسترسی به اینترنت قطع می شود.

 

این نرم افزار گزینه دیگری به نام scrren is off after some minutes دارد که با فعال کردن آن تلفن همراه شما پس از این که صفحه آن قفل شد یا خاموش شد بعد از گذشت چند دقیقه در صورت استفاده نکردن از آن دسترسی به اینترنت قطع می شود.

 

برنامه ifttt

این برنامه قابلیت های زیادی دارد و یکی از قابلیت های آن خاموش کردن وای فای با خاموش شدن صفحه گوشی یا قفل کردن صفحه است. این برنامه را دانلود و نصب کنید. با ورود به برنامه به قسمت تنظیمات وای فای بروید سپس گزینه advanced  را انتخاب کنید سه گزینه وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

 

با انتخاب گزینه keep wi-fi on daring sleep  زمانی که صفحه گوشی شما خاموش است اینترنت نیز خاموش خواهد شد. برای فعال کردن این حالت گزینه  always را انتخاب کنید.

 همانطور که گفتیم این برنامه قابلیت های دیگری را نیز دارد. می‌توانید مکانی را برای برنامه تعریف کنید و زمانی که وارد این مکان می شوید به صورت خودکار اینترنت شما قطع یا وصل شود یا اینکه زمانی که گوشی متصل به شارژ می شود اینترنت قطع شود .

 

قطع اینترنت به وسیله برنامه های جانبی , برنامه خاموش کردن اینترنت بعد از قفل شدن گوشی , آموزش قطع اینترنت گوشی بعد از قفل کردن آن

یکی از برنامه های خاموش کردن اینترنت بعد از قفل شدن گوشی برنامه ifttt است

 

خاموش کردن خودکار اینترنت گوشی با برنامه  power sckedule 

یکی دیگر از برنامه‌های جانبی برای خاموش کردن اتوماتیک اینترنت گوشی این برنامه است با نصب این برنامه شما قادر خواهید بود برای خاموش و روشن کردن اینترنت یا وای فای تلفن همراه خود زمان بندی مشخصی داشته باشید و زمان هایی که در این برنامه مشخص می کنید اینترنت گوشی خود را خاموش یا روشن کنید بدون اینکه نیازی باشد که قفل تلفن همراه خود را باز کنید یا روی صفحه گوشی خود نگاه کنید.

 

کلام آخر 

در دنیای امروز که سراسر همراه با پیشرفت تکنولوژی و ارتقاء وسایل الکترونیکی همراه است هر انسان باید با آموزش ها و مطالعه مطالب علمی خود را با پیشرفت علمی جهانی همراه سازد. برنامه‌های مختلفی برای گوشی های همراه ساخته شده است که با نصب آن ها می توان کاربرد تلفن همراه را بیشتر کرد از طرفی برخی از این برنامه ها به عملکرد بهتر گوشی و افزایش طول عمر گوشی ها کمک می کند. سعی کنید با شناخت این برنامه‌ها و استفاده از آن ها تلفن همراه خود را کاربردی تر کنید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------