نحوه ارسال پیام های ناپدید شونده در واتساپفعالسازی قابلیت پیام ناپدید شونده در واتساپ, پیام های ناپدید شونده برای گروه های واتساپ, پیام های ناپدید شونده برای فایل های چند رسانه ای

ارسال پیام های ناپدید شونده قابلیت جدیدی در واتساپ است 

 

آموزش فعالسازی ویژگی پیام های ناپدید شونده در واتس اپ  

احتمالا شما نیز قابیلیت نحوه ارسال پیام های ناپدید شنوده در واتساب را شنیده اید و مشتاق هستید بیشتر درباره این ویژگی جالب در واتساپ بدانید. ما در این مقاله از بیتوته قصد داریم این امکان جدید پیام رسان واتساپ را به شما معرفی کنیم، همچنین نکته هایی از این قابلیت برایتان خواهیم گفت که باید بدانید، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

نحوه ارسال پیام های ناپدید شونده در واتساپ چیست؟

واتساپ اخیرا ویژگی با عنوان پیام های ناپدید شونده به امکانات خود افزوده است که همانطور که از نامش پیداست ، می توانید پیام های ارسالی تان را بعد از مدتی (7 روز) از چت حذف کنید.

Disappearing massage همین قابلیت حذف اتوماتیک پیام ها بعد از یک هفته است که در قسمت بیوگرافی و اطاعات چت به شما نشان داده خواهد شد.

 

چگونه پیام های ناپدید شونده را فعال کنیم؟

 

حذف خودکار پیام ها در واتساپ, عکس محو شونده در واتساپ, پیام محو شونده در واتساپ

با انتخاب گفت و گوی مورد نظر گزینه disappearing message فعال کنید

 

این کار بسیار راحت است به این صورت که ابتدا گفت و گویی که قصد فعال کردن این ویژگی را برایش دارید انتخاب کنید.

در این قسمت گزینه Disappearing massage را مشاهده خواهید کرد که با کلیک بر روی آن ، دو گزینه on و off را مشاهده خواهید کرد

همانطور که در توضیحات خود واتساپ نیز مشاهده می کنید با فعال کردن این قابلیت پیام شما بعد از 7 روز پاک خواهد شد.

 

قابلیت پیام های ناپدید شونده برای گروه های واتساپ

همانطور که امکان فعال کردن این قابلیت در چت های شخصی برقرار است ، در گروه ها نیز امکان پذیر است با این تفاوت ها که فقط ادمین گروه می توانید آن را فعال کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که با فعال کردن این گزینه در چت خصوصی ، این قابلیت توسط شخص مقابل نیز قابلیت کنترل را خواهد داشت و او می تواند متوجه شود این گزینه در صفحه چت شما فعال است یا خیر .

اما در گروه ها کنترل این قابلیت فقط بر عهده ادمین می باشد و اشخاص به عنوان عضو گروه امکان فعال کردن یا غیر فعال کردن پیام های ناپدید شونده را ندارند.

 

مشکلات و باگ های قابلیت حذف خودکار پیام ها در واتساپ

 

پیام های ناپدید شونده برای فایل های چند رسانه ای, ترفندهای واتس آپ, ارسال پیام های ناپدید شونده در واتساپ, قابلیت پیام ناپدید شونده واتساپ

اگر پیامی را در حالت ناپدید شونده فوروراد کنید حذف نخواهد شد

 

یکی از باگ هایی که واتساپ هنوز اقدام به برطرف سازی آن نکرده است ، فوروارد ها و ریپلایی هایی است که برای پیام های حذف شده باقی می ماند. به این صورت که اگر پیام را برای شخص دیگری فوروارد کنید ، یا آن را پاسخ دهید ، با اینکه پیام حذف خواهد شد اما این موارد هنوز باقی خواهند ماند.

 

علاوه بر این ، اگر در اسنپ چت یا فیس بوک شخص مقابل از صفحه اسکرین شات بگیرد ، برای شما اعلان یا نوتیفیکیشنی ارسال می شود. در صورتی که این امکان هنوز در واتساپ فعال نشده است و ممکن است شخصی که با او چت می کنید ، از صفحه اسکرین شات بگیرد.

 

پیام های حذف خودکار بعد از بکاپ گیری 

یکی دیگر از امکانات جالبی که از واتساپ به احتمال زیاد می شناسید ، امکان پشتیبان گیری یا در اصطلاح بکاپ گیری است. درواقع شما با این کار می توانید یک نسخه خروجی از پیام های خود بگیرید و آن ها را مدیریت کنید.

 

با این وجود سوالی که ممکن است برای شما هم به وجود آمده باشد این است که اگر قبل از پاک شدن پیام ها از آن نسخه پشتیبان بگیریم چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در این صورت از پیام های حذف خودکار نیز نسخه بکاپ گرفته می شود اما به محض اینکه 7 روز از ارسال آن ها گذشت ، از نسخه پشتیبان شما نیز حذف خواهد شد!

 

قابلیت پیام های ناپدید شونده برای فایل های چند رسانه ای 

 

پیام های ناپدید شونده واتس آپ, حذف خودکار پیام ها در واتساپ, عکس محو شونده در واتساپ

اگر از صفحه ی چت اسکرین بگیرید فرد مقابل متوجه نمی شود

 

همانطور که تا الان متوجه شده اید با قابلیت Disappearing massage می توانید پیام هایی را که ارسال می کنید بعد از 7 روز به صورت خودکار آن ها را از صفحه چت و حتی نسخه پشتیبان حذف کنید. همچنین می دانید که پیام های چند رسانه ای مانند تصاویر و ویدئو ها برای نمایش نیاز به بارگیری یا در اصطلاح دانلود دارند و هنگامی که آن ها را دانلود می کنید ، در حافظه گوشی شما ذخیره خواهند شد.

 

با این وجود می توان گفت ویژگی ناپدید شدن خودکار پیام ها برای فایل های چند رسانه ای کاربرد آنچنانی ندارد زیرا این فایل های در گوشی مخاطب ذخیره خواهند شد اما با این وجود از صفحه چت حذف خواهند شد.

 

سوالات متداول 

هنگامی که این قابلیت را فعال می کنیم ، برای پیام های قبلی چه اتفاقی خواهد افتاد؟

- این قابلیت درواقع برای پیام هایی انجام می شود که بعد از فعال کردن آن ارسال می کنید. به همین خاطر پیام های قبل از فعال کردن گزینه Disappearing massage حذف نخواهند شد.

 

آیا سیستم عامل و نوع گوشی برای فعال کردن این قابلیت اهمیت دارد؟

با این که این امکان برای نسخه ویندوز واتساپ قابل اجرا نیست اما برای نسخه موبایل فرقی ندارد از چه گوشی و برندی استفاده می کنید. درواقع این قابلیت یکی از امکانات سمت سروری پیام رسان است و ارتباطی با گوشی همراه شما ندارد.

 

فعالسازی قابلیت پیام ناپدید شونده در واتساپ, پیام های ناپدید شونده برای گروه های واتساپ, پیام های ناپدید شونده برای فایل های چند رسانه ای

تنظیم واتساپ برای ارسال پیام ناپدید شونده در نسخه ویندوز امکان پذیر نیست 

 

آیا می توان مدت زمان حذف و نگهداری پیام ها را تغییر داد؟

خیر فعلا امکانی در رابطه با تغیر زمان پیام های ناپدید شونده در واتساپ تعبیه نشده است اما ممکن است در آینده این ویژگی نیز به اپلیکیشن اضافه شود.

 

فعالسازی قابلیت پیام ناپدید شونده در واتساپ, پیام های ناپدید شونده برای گروه های واتساپ, پیام های ناپدید شونده برای فایل های چند رسانه ای

پیام های ناپدید شونده واتساپ ، بعد از 7 روز حذف خواهند شد

 

جمع بندی و سخن پایانی 

همانطور که خواندید یکی از قابلیت های کم نظیر واتساپ که اخیرا در آن تعبیه شده است ، این امکان را به شما می دهد بدون اینکه کاری بخواهید انجام دهید ، پیام های هفته گذشته خود را به صورت اتوماتیک حذف کنید.

در اخر توجه داشته باشید برای استفاده از این قابلیت حتما واتساپ خود را بروز رسانی کنید.

 

 گردآوری : بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------