نحوه استفاده از App Library در آیفون نحوه جستجوی برنامه ها در کتابخانه آیفون, کتابخانه برنامه در iPad کجاست

آموزش استفاده از قابلیت App Library در آی او اس

 

آموزش  استفاده از App Library در آیفون

اپ لایبرری یا کتابخانه برنامه در iOS 14 روش جدیدی را برای مدیریت و سازماندهی برنامه ها در رابط کاربری آیفون شما به وجود می آورد که می تواند به نوعی همانند App drawer یا کشوی برنامه ها در اندروید باشد.

app library ، برنامه های iPhone شما را مرتب نگه می دارد ، حتی اگر فراموش کنید. حتی می توانید برنامه ها را به طور کامل از صفحه اصلی حذف کرده و فقط از طریق App Library به آنها دسترسی پیدا کنید. Siri همچنین برنامه های پرکاربرد شما را در اولویت قرار می دهد ، بنابراین آنها همیشه آماده و منتظر هستند.

 

نحوه دسترسی به app library

شما می توانید App Library را در آخرین صفحه اصلی آیفون خود پیدا کنید. برای رسیدن به آن ، قفل آیفون خود را باز کنید و انگشت خود را به سمت چپ بکشید تا نوار جستجو و پکهای منظم برنامه ها را ببینید.

 

در بالا سمت چپ ، "پیشنهادات" سیری را مشاهده خواهید کرد. سیری رفتار شما را تجزیه و تحلیل می کند و برنامه هایی را پیشنهاد می دهد که مربوط به آن زمان از روز باشند. به عنوان مثال ، اگر غالباً صبح ها اخبار را بررسی می کنید ، سیری برنامه های خبری مورد علاقه شما را در آن زمان در اینجا قرار می دهد. اینها همان پیشنهادهای Siri هستند که هنگام رفتن به پایین برای دسترسی به نوار جستجوی منظم iOS از صفحه اصلی ، به سمت پایین می بینید.

 

 نحوه جستجوی برنامه ها در کتابخانه آیفون, کتابخانه برنامه در iPad کجاست

 برنامه کتابخانه آیفون

 

همچنین دسته ای را در سمت راست این دسته مشاهده خواهید کرد که شامل برنامه های "اخیراً اضافه شده" است ، بنابراین می توانید به سرعت برنامه های جدیدی را که نصب کرده اید پیدا کنید. فقط کافی است روی هر برنامه ای ضربه بزنید تا بلافاصله راه اندازی شود.

 

همچنین می توانید روی دسته ای از برنامه های کوچکتر ضربه بزنید تا همه برنامه های آن دسته را ببینید. تغییر نام یا دسته بندی مجدد این برنامه ها توسط خودتان امکان پذیر نیست ، سیری از اطلاعات App Store برای گروه بندی برنامه ها با هم استفاده می کند.

 

نحوه جستجوی برنامه ها

اگر روی جعبه جستجو در بالای کتابخانه برنامه ضربه بزنید ، لیستی از هر برنامه نصب شده در iPhone خود را مشاهده خواهید کرد. برای جستجوی یک برنامه خاص ، شروع به تایپ نام ، دسته بندی آن (مانند "بازی ها") یا برنامه نویس (مانند "Microsoft") در کادر جستجو کنید تا نتایج مربوطه را مشاهده کنید.

 

 نحوه استفاده از App Library در آیفون

 

همچنین می توانید از طریق لیست کامل برنامه ها پیمایش کنید یا از سریع انتخاب کننده در سمت راست برای رفتن به یک حرف خاص استفاده کنید، وقتی برنامه مورد نظر خود را پیدا کردید ، کافیست روی آن ضربه بزنید تا راه اندازی شود یا روی آن ضربه بزنید و نگه دارید تا گزینه های مبتنی بر زمینه را ببینید.

 

همچنین می توانید برنامه ها را از این طریق حذف کنید. به سادگی برنامه ای را که می خواهید حذف کنید جستجو کنید ، روی آن ضربه بزنید و نگه دارید و سپس روی "Delete App" ضربه بزنید. با این کار مشکل از دست دادن یک برنامه در iOS 14 در پوشه ای که ایجاد کرده اید و دیگر وقتی می خواستید آن را حذف کنید ، دیگر نمی توانید آن را پیدا کنید.

 

 نحوه جستجوی برنامه ها در کتابخانه آیفون, کتابخانه برنامه در iPad کجاست

App Library در آیفون

 

اگرچه برای جستجوی برنامه نیازی به استفاده از App Library ندارید. همچنین می توانید با کشیدن انگشت به پایین کادر جستجوی Spotlight و Siri Suggestions را در صفحه اصلی آیفون باز کنید. اگر این برنامه در آیفون شما در داک یا در صفحه اصلی نیست ، سریع ترین راه برای راه اندازی آن است.

 

برای مرتب کردن صفحه اصلی خود از App Library استفاده کنید

با برنامه های منظمی که توسط اپل مرتب شده است ، می توانید هر آنچه را که نمی خواهید در صفحه اصلی خود حذف کنید تا ابزارک های بزرگتر جای خود را ایجاد کنند. برای پنهان کردن یک برنامه در صفحه اصلی ، کافیست آن را لمس کنید و نگه دارید تا منوی زمینه باز شود و سپس روی "Remove App" ضربه بزنید.

 

از شما سوال می شود که آیا می خواهید فقط برنامه را از صفحه اصلی حذف کنید یا آن را به طور کامل از iPhone خود حذف کنید. برنامه هایی را که از صفحه اصلی حذف می کنید ، می توانید بعداً دوباره اضافه کنید. برای انجام این کار ، فقط کافی است آنها را در App Library لمس کنید و نگه دارید و سپس روی "Add to Home Screen" در منوی زمینه ضربه بزنید.

 

توجه: اگر در آخرین صفحه اصلی خود فضایی ندارید ، برنامه های تازه بارگیری شده به App Library اضافه می شوند.

 

می توانید تمام صفحه اصلی را که نیازی ندارید پنهان کنید. برای انجام این کار ، روی یک برنامه ضربه بزنید و نگه دارید و سپس روی "Edit Home Screen" ضربه بزنید. روی نوار خاکستری در پایین ضربه بزنید تا «Edit Pages» باز شود و سپس علامت صفحه های اصلی را که می خواهید پنهان کنید ، بردارید.

 

 نحوه جستجوی برنامه ها در کتابخانه آیفون, کتابخانه برنامه در iPad کجاست

نحوه استفاده از برنامه کتابخانه در iPhone

 

همچنین می توانید طرح های صفحه اصلی سفارشی خود را از فهرست "Edit Pages" دوباره اضافه کنید. فقط کافی است روی یک برنامه ضربه بزنید و نگه دارید و "Edit Home Screen" را از فهرست انتخاب کنید. سپس ، روی نوار خاکستری در پایین ضربه بزنید و صفحه هایی را که می خواهید فعال کنید انتخاب کنید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------