برای ایمن نگاه داشتن کودک‌تان در iOS فقط به 20 ثانیه زمان نیاز داریدفعال کردن محدودیت‌های iOS , آیپد

ایمن کردن سیستم عامل  iOS برای کودکان

 

کودکان زیادی هستند که از آیپد یا آیفون استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها دسترسی به تکنولوژی شگفت‌انگیزی را در اختیار کودکانمان قرار می‌دهند، اما باید این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که این دستگاه‌ها خطرات مخصوص خود را دارند. خوشبختانه اپل کار شما را برای مواجهه به این خطرات آسان کرده است.

 

والدین می‌توانند با استفاده از قابلیت «کنترل والدین» در سیستم عامل iOS محدودیت‌های مورد نظر خود را در دستگاه کودکشان اعمال کنند. از این تنظیمات معمولاً با نام محدودیت‌ها (Restrictions) یاد می‌شود.

 

این محدودیت‌ها به شما اجازه می‌دهند که این کارها را به انجام برسانید:

از حریم شخصی کودکتان محافظت کنید، از دسترسی کودکتان به محتواهای نامناسب جلوگیری کنید و همچنین کارت بانکی‌تان را از دسترس کودکتان به دور نگاه دارید. تمام این تنظیمات آسان‌اند و به سرعت می‌توان آن‌ها را انجام داد.

 

تقریباً 20 ثانیه طول می‌کشد

فعال کردن محدودیت‌های iOS را می‌توان به سرعت انجام داد. از صفحه‌ی خانه‌تان به مسیر زیر بروید:

اپ Settings را باز کنید

گزینه‌ی General را انتخاب کنید

پایین بروید و Restrictions را انتخاب کنید

گزینه‌ی Enable Restrictions را انتخاب کنید و رمز مورد نظرتان را وارد کنید

نباید این رمز عبور را در اختیار کودکتان قرار دهید. این رمز عبور فقط برای شما است و با رمز عبور لاک اسکرین متفاوت است.

 

تنها چیزی که باقی مانده این است که محدودیت‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. اپل این محدودیت‌ها را به پنج دسته تقسیم کرده است که عبارتند از: اجازه دادن، محتواهای قابل قبول، حریم شخصی، تغییرات قابل قبول و مرکز بازی. در ادامه به بررسی هر یک از این پنج مورد می‌پردازیم.

 

دسترسی به اپ‌های داخلی اپل و پرداخت درون برنامه‌ای را محدود کنید

 

فعال کردن محدودیت‌های iOS , آیپد

می‌توانید مانع از خرید درون برنامه‌ای توسط کودکتان شوید

 

اولی قسمتی که به بررسی آن می‌پردازیم قسمت اجازه دادن (allow) است، این قسمت شامل چیزهایی است که کودک شما اجازه‌ی دسترسی به آن‌ها را خواهد داشت. از این قسمت می‌توانید دسترسی به امکاناتی همچون پرداخت درون برنامه‌ای، مرورگر Safari، دوربین و FaceTime را محدود کنید.

 

دو مورد از مهم‌ترین این محدودیت‌ها دسترسی به آیتونز و پرداخت درون برنامه‌ای هستند. با محدود کردن این دو امکان از نظر مالی نیز می‌توانید منتظر آینده‌ی بهتری باشید. برای تنظیم این قسمت با توجه به سن کودکتان و همچنین رابطه‌ای که با فرزند خود دارید می‌توانید تصمیم‌گیری کنید.

 

از ایجاد تغییرات عمده در دستگاه جلوگیری کنید

قسمت تغییرات قابل قبول (allowed changes) بیش از آنکه برای کودکتان ضروری باشد برای خود شما ضروری است. از این قسمت می‌توانید تغییرات قابل اعمال توسط فرزندتان را محدود کنید. دیگر نیازی به نگرانی بابت تغییر رمز عبور آیتونز ندارید و همچنین نیازی نیست نگران استفاده‌ی بیش از اندازه‌ی بازی‌ها از اینترنت سیم‌کارت باشید.

 

با استفاده از محدود کردن محتواهای قابل قبول، فیلم‌ها و موسیقی‌ها را محدود کنید

 

فعال کردن محدودیت‌های iOS , آیپد

از کودک خود در برابر محتواهای بزرگسالان مراقبت کنید

 

در قسمت محتواهای قابل قبول (allowed content) می‌توانید از رده‌بندی محتواها برای فیلم‌ها، سریال‌ها، موسیقی‌ها، کتاب‌ها و وب‌سایت‌ها استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که کودک‌تان محتواهای متناسب با سن خود را دریافت می‌کند.

 

یکی از مهم‌ترین محدودیت‌هایی که می‌توانید در این قسمت اعمال کنید محدود کردن وب‌سایت‌ها است. می‌توانید به کودک‌تان اجازه‌ی دسترسی به همه‌ی وب‌سایت‌ها، وب‌سایت‌هایی با محتوای بزرگسال، یا وب‌سایت‌های خاصی را بدهید. همچنین می‌توانید وب‌سایت‌های خاصی که نمی‌خواهید کودک‌تان هیچ وقت اجازه‌ی دسترسی به آن‌ها را داشته باشد وارد کنید.

 

تنظیمات بازی کودک خود را کنترل کنید

بازی‌ها یکی از مورد علاقه‌ترین قسمت‌های دستگاه‌های iOS برای کودکان هستند. قسمت مرکز بازی (Game Center) به شما اجازه می‌دهد تعامل‌های اجتماعی کودکتان در بازی‌هایش را محدود کنید. چنین محدودیتی شامل گزینه‌هایی همچون محدودیت دسترسی به بازی‌های چندنفره، امکان اضافه کردن دوستان و فیلم گرفتن از بازی‌ها می‌شود.

 

از حریم شخصی کودک خود محافظت کنید

 

فعال کردن محدودیت‌های iOS , آیپد

دسترسی به مکان دستگاه کودک‌تان را از دید وب‌سایت‌ها و افراد ناشناس مخفی نگاه دارید

 

امروزه حریم شخصی در دنیای دیجیتال به قضیه‌ای مهم برای تک تک کاربران اینترنت تبدیل شده است. اپل امکان محافظت بیشتر از حریم شخصی روی دستگاه‌های خود را آسان‌تر از همیشه کرده است. در قسمت حریم شخصی (privacy) می‌توانید دسترسی اپ‌ها به مکان دستگاه و میکروفن را محدود کنید. همچنین می‌توانید مشخص کنید که امکان به اشتراک گذاری چنین اطلاعاتی در شبکه‌های اجتماعی وجود داشته باشد یا خیر.

 

محدودیت‌ها قرار است محافظ کودکتان باشند

فعال کردن محدودیت‌ها روی دستگاه کودک‌تان سریع و آسان است. این محدودیت‌ها برای اذیت کردن کودک یا ناراحت کردن او نیستند بلکه به هدف محافظت از کودک و امکان تجربه‌ای حداکثری برای او فراهم شده‌اند. قبل از اینکه بتوانید این تنظیمات را انجام دهید تنها کاری که نیاز است بکنید این است که یادتان باشد کودک‌تان را به موقع بخوابانید.

منبع:digiro.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------