تشخيص صداي آفلاين در اندرويداندرويد, تبلت, تلفن همراه, ترفند موبایل

 همان‌طور كه مي‌دانيد در نسخه‌هاي پيشين اندرويد، براي استفاده از قابليت تشخيص صدا و ارسال فرمان‌هاي صوتي از جمله تايپ با گفتار، اتصال به اينترنت مورد نياز بود، اما در نسخه جديد اين سيستم‌عامل قدرتمند يعني اندرويد 1/4 كه Jellybean نام دارد (در فارسي به آن آبنبات پاستيلي و لوبياي ژله‌اي هم گفته مي‌شود) مي‌توانيد براحتي تمام اطلاعات مربوط به اين قابليت را دانلود كرده و بدون نياز به اينترنت به‌صورت آفلاين به استفاده از اين ابزار بپردازيد.

اگر مي‌خواهيد همه‌جا و در هر شرايطي بدون نياز به اينترنت با حرف زدن، متون موردنظرتان را تايپ كنيد يا با صحبت كردن به جستجو بپردازيد، بايد مراحل زير را براي فعال‌سازي آفلاين اين قابليت به انجام برسانيد:

1ـ به بخش Settings در تبلت يا تلفن همراهتان مراجعه كنيد (تصاوير مربوط به تبلت GoogleNexus7 است)

2ـ در بخش تنظيمات، روي Language & input فشار دهيد.

3ـ بخش Speech را پيدا كنيد و Voice Search را انتخاب كنيد.

4ـ از برقراري ارتباطتان با اينترنت مطمئن شده و در تنظيمات Voice Search روي گزينه Download offline speech recognition فشار دهيد.

5ـ در اين مرحله صفحه‌اي با دو تب مشاهده خواهيد كرد؛ تب اول يعني Installed شامل زبان‌هايي است كه در حال حاضر روي دستگاه شما به‌صورت آفلاين نصب شده‌ است و تب دوم يعني All نيز فهرستي از زبان‌هاي قابل دانلود را در اختيار شما قرار مي‌دهد. در اين مرحله براي نصب زبان دلخواه خود بايد پس از مشاهده آن در تب دوم، روي آن فشار داده و منتظر بمانيد تا عمليات دانلود و نصب زبان تكميل شود.

6ـ از اين پس مي‌توانيد براحتي و بدون نياز به اينترنت از امكانات تشخيص صوت در تبلت يا تلفن همراه خود لذت ببريد.

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------