شارژ تلفن همراه با نوشیدنی‌هاتلفن همراه,شارژ تلفن همراه,شارژ موبایل با نوشیدنی ها,شارژ وسایل الکترونیکی به وسیله نوشیدنی

شارژ تلفن همراه با نوشیدنی‌ها
پژوهشگران دستگاهی ساخته اند که تلفن همراه ر ا با یک فنجان چای داغ یا یک لیوان نوشابه سرد شارژ می‌کند.
شرکت آمریکایی سازنده این دستگاه مدعی است، این فناوری، گرمای چای داغ یا نوشابه سرد را به برق مورد نیاز برای تلفن همراه تبدیل می کند.
این دستگاه سبک وزن دو طرفه، قابل حمل نقل است و می توان به راحتی آن را داخل کیف گذاشت و به هر جا برد.
این دستگاه به موتور استرلینگ مجهز است که فقط از گرما برای روشن شدن و تولید برق استفاده می کند. موتورهای استرلینگ در سال 1816 ابداع و رقیبی برای موتور بخار شدند اما استفاده از آنها محدود بود چرا که انرژی تولید شده آنها برای بلند مدت، کافی نبود.
آزمایشگاه اپیفانی از مواد مدرن و جدید برای استفاده از این فناوری به شیوه متفاوت تری استفاده کرده و می توان گفت مهمترین مساله تحولی در اندازه این موتور صورت گرفته است.
نمونه اولیه این دستگاه که E Puckنام دارد به اندازه ته یک لیوان است از این رو می توان به سادگی آن را حمل و نقل کرد. این دستگاه دو طرفه است: سمت آبی برای نوشیدنی های سرد و سمت قرمز برای نوشیدنی های داغ.
به گفته سازندگان این دستگاه، نوشیدنی های داغ روش بهینه سازی شده برای شارژ وسایل الکترونیکی است.
این دستگاه یک درگاه USBدارد که می توان از طریق آن، وسایل الکترونیکی را به دستگاه متصل و برق مورد نیاز برای شارژ را به دست آورد. این دستگاه جدید می تواند آی فن، آی پاد و دیگر وسایل الکترونیکی دارای درگاه USBرا شارژ کرد.
آزمایشگاه ایپفانی مدعی است در شرایط ایده آل، این دستگاه می تواند تلفن همراه را با همان سرعتی شارژ کند که آن را به پریز برق دیواری می زنید.
البته این در شرایطی است که بخواهید تلفن همراه را با نوشیدنی داغ شارژ کنید چرا که شارژ تلفن همراه با نوشیدنی سرد اندکی به زمان بیشتر نیاز دارد.

منبع:konjkav.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------