دیجیتال مارکتینگ موفق، در کمتر از یک سال!دیجیتال مارکتینگ,اینترنت مارکتینگ,طراحی سایت

 دیجیتال مارکتینگ، مطمئن ترین روش ارتباط دوطرفه بین تبلیغ کننده و مخاطب است

 

دیجیتال مارکتینگ:
دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی الکترونیکی روشی از بازاریابی است که با استفاده از فن آوری های دیجیتال، به استفاده کنندگان دسترسی پیدا کرده و آنان را به مشتری مبدل میسازد.

انواع دیجیتال مارکتینگ:
فعالیت های دیجیتال مارکتینگ شامل اقدامات زیر است:
• بهینه سازی موتور جستجوگر یا همان سئو (SEO)
بازاریابی محتوایی
• بازاریابی از طریق تاثیرگذاری
• اتوماسیون محتوا
• مانورهای بازاریابی (Campaign Marketing)
• تجارت الکترونیک (e-commerce)
• بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی
• تبلیغات نمایشی (بنری و کلیکی)
•  کتابهای الکترونیکی
• دیسکتهای نوری و دیسکت های بازی
• سایر فرم های رسانه های دیجیتال
بعلاوه دیجیتال مارکتینگ را میتوان به سایر کانال های غیر اینترنتی رسانه های دیجیتال مانند تلفن های همراه (SMS, MMS)، خدمات پاسخ دهی تلفنی و یا متن پیام گونه تلفن در حالت انتظار نیز گسترش داد.

مزایای دیجیتال مارکتینگ؟
در قرن حاضر، بدون شک دیجیتال مارکتینگ، مطمئن ترین روش ارتباط دوطرفه بین تبلیغ کننده و مخاطب است. در بازاریابی الکترونیکی (دیجیتال مارکتینگ)، می توانید پیامها را به گونه ای طراحی کنید تا به طور کامل پاسخگوی نیازها و خواسته های معین مخاطبان باشد.


در تبلیغات دیجیتالی میتوان براحتی و با صرف زمان و هزینه کم پیام بسیار جذابی طراحی کرد که ضمن اطلاع رسانی سریع و دقیق جایگاه خود را در فضای مجازی ارتقا داد.
 

طراحی سایت,دامین,طراحی وب

 دیجیتال مارکتینگ یک هدف نیست! یک وسیله و ابزار کمکی برای رسیدن به هدف است


سئو (بهینه سازی موتور جستجو) 
• بهینه سازی موتور جستجوگر (سئو، Search Engine Optimization)، فرآیندی را گویند که سبب بیشتر دیده شدن یک وب سایت یا صفحه وب در جریان استفاده مجانی از یک موتور جستوجوگر است که معمولا بدان نتایج طبیعی یا اکتسابی گویند.


• بطور کلی هر اندازه که در موقع استفاده از موتورهای جستجوگر، صفحه یا سایت مورد جستجو زودتر و یا در رده های بالاتر ظاهر شود، مراجعه کننده بیشتری را بخود جذب خواهد کرد.


• سئو ممکن است اهداف مختلفی را برای جستجو مورد استفاده قرار دهد مانند جستجوی تصویر، جستجوی مکانی، جستجوی ویدیو یا آکادمیک یا جستجوی اخبار.

نکات مهم دیجیتال مارکتینگ:
1. مهم تر از تعداد، کیفیت بازدید کنندگان است. یادتان باشد که همه مشتری شما نیستند!


2. در کمپین دیجیتال مارکتینگ، فقط به دنبال اعداد و ارقام نباشید. زیرا دیجیتال مارکتینگ یک هدف نیست! یک وسیله و ابزار کمکی برای رسیدن به هدف است. 


3. تعداد تعاملات یعنی تعداد لایک ها، نظر ها، به اشتراک گذاری ها حائز اهمیت است و این موضوع است که نهایتا به ارتقاء برند و فروش بیشتر شما کمک می کند. 


4. توجه به این نکته مهم است که هدف دیجیتال مارکتینگ افزایش تعاملات کاربران در وب سایت و شبکه های اجتماعی است. و در نهایت باید منجر به کسب درآمد و بازگشت هزینه های دیجیتال مارکتینگ شود.


5. نکته ی مهم دیگر این است که بهینه سازی فقط برای وب سایت ها نیست بلکه برای تمامی کمپین های دیجیتال مارکتینگ، از جمله شبکه های اجتماعی است.

 

تبلیغات اینترنتی,دیجیتال مارکتینگ,تبلیغات کلیکی

از مهمترین ارکان دیجیتال مارکتینگ، اینترنت مارکتینگ است


اینترنت مارکتینگ
یکی از مهمترین ارکان دیجیتال مارکتینگ، اینترنت مارکتینگ است. با بکار گیری اقدامات زیر میتوان یک سایت موفق را کمتر از یک سال ایجاد کرد:

الف- کار های مقدماتی و آماده سازی متن:
ابتدا مطالب و یادداشتهایی را که برای تهیه یک سایت حداقل بیست صفحه ای لازم است، فراهم آورید.

ب- نام دامنه:
نام دامین باید ساده بوده و قابلیت برند سازی داشته باشد. بهمین دلیل اسامی خاص به اسم های کلی و کلیدی برتری دارد.

پ-  طراحی سایت:
• هرچه که ساده تر باشد، بهتر است. در حد امکان از بکار گیری فلش، فایل و نسخه های حجیم اجتناب کنید. درس ویژه ی گوگل را به یاد بسپارید که: "کاربران خواهان سادگی هستند."


• سایتتان باید پاسخگو "ریسپانسیو" باشد؛ یعنی طراحی وب سایت به گونه ای باشد که سایت در صفحات و ابزارهای مختلف بر طبق رزولوشن های مختلف تغییر کند تا به درستی نمایش داده شود.

ت- اندازه ی صفحه وب:
تا میتوانید صفحات وب را کوچکتر انتخاب کنید. اگر چه دشوار است ولی ارزشش را دارد. (سعی کنید هر صفحه بین 5k تا 10k باشد). این موضوع هم برای کاربر مفید است و هم برای موتور جستجوگر.


سرعت تقریبا مهمترین عامل است. اگر صفحات بزرگتر باشد شما 10% از کاربران را از دست خواهید داد که همین 10% تفاوت، میتواند فاصله از شکست یا موفقیت باشد.

ث- زمان بندی تولید محتوا:
•  روز و زمان بندی انتشار محتوا مهم است.
• کانال شبکه های اجتماعی و همچنین خود سایت در روز و ساعات مختلف، ترافیک متفاوت و مختلفی دارد.
 به عنوان مثال؛ آمار نشان می دهد که نمودار اشتراک گذاری عکس و فیلم و ساعات و روز های استفاده از شبکه های فیسبوک با اینستاگرام کاملا متفاوت هستند. در نتیجه برای به روزرسانی کانال های مختلف دیجیتال مارکتینگ، باید برنامه ریزی کرد و نقاط اوج ترافیک و اشتراک گذاری ها را پیدا کرد.

ج- مکان یابی و تراکم واژه ها:
از "واژه ی کلیدی" یک بار در قسمت عنوان، یک بار در قسمت توضیح، یک بار در تیتر، یک بار در url، یک بار بصورت پررنگ، یک بار بصورت مورب، و یک بار در بالای صفحه استفاده نمایید. این تراکم باید بین 5 تا 20% باشد.

چ- لینک های ورودی و خروجی:
گوگل ارزش زیادی برای لینک ها قائل است.
-    لینک های ورودی، لینک های سایت های دیگران به سایت شما است.
-    لینک های خروجی، لینک های سایت شما به سایت های دیگران است.


گوگل از هر دو مورد در الگوریتم خود استفاده می کند:
از دیدگاه گوگل، لینک های ورودی، لینک هایی هستند که دیگر سایت ها طبق آنها می گویند که شما چه کسی هستید، و لینک های خروجی، لینک هایی هستند که طبق آن، شما خود را معرفی می کنید. در نتیجه دقت داشته باشید که در صفحات خود فقط به سایت های معتبر و مربوط لینک دهید.

ح- لینک های بین صفحات سایت:
ساختار لینک دهی به صفحات سایت شما، حائز اهمیت است. باید تمام صفحات سایت با 2 الی 3 کلیک به راحتی قابل دسترس باشند.

خ- آنلاین گذاشتن سایت:
• قبل از آنکه سایت خود را با آنلاین گذاشتن در دسترس قرار دهید از کیفیت آن مطمئن باشید زیرا نداشتن یک سایت بهتر از داشتن سایت بی ارزش و خالی از محتوا است.
• مطمئن شوید که سایت شما قابلیت بهره برداری توسط اسپایدر ها یا (وب کرالرها، روبات ها) را دارد.

د- ارسال سایت به جستجوگر ها:
پس از آنکه سایت آماده شد و آن را آنلاین قرار دادید، دامنه اصلی سایت را یک بار به گوگل، یاهو و بینگ ارسال نمایید. مرحله سخت از این نقطه آغاز می شود. یعنی به مدت شش ماه به هیچ جستجوگر و یا دایرکتوری دیگری سایت خود را ارسال و یا معرفی نکنید. بهتر است بر روی محتوای سایت و ایجاد صفحات جدید تمرکز کنید.

ذ- ورود به سیستم و رهگیری:
از یک نرم افزار "تجزیه و تحلیل ترافیک" خوب و دقیق استفاده کنید که بر مبنای گزارش های این نرم افزار، کاربری سایتتان را تجزیه و تحلیل کنید و در صورت لزوم سایت را تغییر داده و اصلاح کنید.
 
ر- ربات های موتور های جستجوگر (اسپایدر ها):
اطمینان کسب کنید که ربات ها و اسپایدر های موتور های جستجوگر که وارد کل سایت می شوند می توانند سایتتان را به آسانی جستجو کنند. اگر اینگونه نباشد، مجددا سیستم لینک گذاری خود را بررسی نمایید تا اطمینان کسب کنید که اسپایدر ها مسیر خود را پیدا کرده اند. در غیر اینصورت صفحات سایت شما ممکن است در نتایج جستجو سایت هایی مانند گوگل نمایش داده نشوند.

ز- فهرست دایرکتوری ها:
پس از آن که 6 ماه از راه اندازی سایت پر محتوا و جذاب شما گذشت، حال می توانید سایت خود را در جایگاه و فهرست مناسب برای دایرکتوری ها ارسال نمایید.

ژ- لینک ها:
به دنبال وب سایت های مرتبط و با کیفیت بالا بوده و درخواست لینک نمایید. اگر این کار عملی نبود، یک اینفو گرافیک خوب را ایجاد نموده و سپس در خواست لینک نمایید. و یا یک ویدیوی خوب ایجاد نموده و مجددا درخواست لینک نمایید. اگر این مورد نیز امکان پذیر نبود، درخواست لینک را موقتا فراموش کنید و بر روند بهبود سایتتان تمرکز کرده و گسترش آن را ادامه دهید.
نگران نباشید!  لینک ها خود به خود به سراغتان می آیند.

س- محتوا:
ما معتقدیم؛ غذای اصلی دیجیتال مارکتینک "خوراک محتوایی" است. و مابقی تکنیک ها، همانند ادویه هاست که باعث بهبود کیفیت میشود.
 یادتان باشد؛
•    محتوا و متن باید خوانا، ساده و سریع و به راحتی قابل دسترس باشند.
•    محتوا جذاب، خنده دار، جالب، علمی و بحث برانگیز بوده و یا حالت اطلاع رسانی داشته باشد.
•    محتوای متنی شما باید حداقل 200 تا 500 لغت باشد.


این موارد را نیز در نوشتن متن لحاظ کنید:
1.    فاصله ها را در جملات و پاراگراف ها رعایت نمایید.
2.    از جملات کوتاه استفاده کنید.
3.    از خط فاصله و سایر موارد مشابهی که موجب سرعت و سهولت در خواندن می شوند، استفاده کنید.
4.    در داخل متن، عنوان اصلی و عناوین فرعی باید در نظر گرفته شوند.
5.    سایت خود را به عنوان های فرعی طبقه بندی کنید.


* همیشه به یاد داشته باشید که بیشتر کاربران وب، کل مقاله و محتوا را نمی خوانند، بلکه آنها را بطور سطحی و سریع مرور می کنند. در نتیجه باید کار آنها را ساده کنید.


در صفحات خود از تیتر و حروف پررنگ استفاده کنید، این موارد به عنوان تفکیک کننده استفاده می شوند. به این صورت، چشم به طور خودکار به سمت موضوعات و عناوین و عبارات پررنگ رفته و جذب آنها می شود.

این جمله طلایی را همیشه در ذهنتان مرور کنید:
" بدون تولید محتوای خوب، موفقیت بلند مدت با هیچ روشی امکان پذیر نیست!  "

ش- حیله:
از هرچیزی که به صورت حیله و فریب و یا موضوع غیر اخلاقی برای موتور های جستجو گر تعریف می شود، اجتناب کنید.

ص- لینک دادن:
 هنگامی که از شما درخواست لینک شد، قبل از ارائه ی لینک، سایت مورد نظر را کاملا بررسی کنید.

ض- گزینه های به اشتراک گذاری:
از گزینه هایی مانند ایمیل به دوستان، به اشتراک گذاری و آیکن های شبکه ی اجتماعی استفاده نمایید.

ط-  سندرم آگهی و بروشور:
مراقب باشید که سایت شما به یک بروشور تبلیغاتی تبدیل نشود. به این موضوع بیندیشید که مردم چه می خواهند؟! تا حد امکان در مقالات، صحبت زیادی درباره شما و محصولاتتان نباشد.


خوب است بدانید، کاربران سایت، وارد سایت شما نمی شوند که محتوای مورد نظر شما را ببینند! آنها وارد سایت شما می شوند که محتوای مورد نظر خودشان را ببینند!
سعی کنید تبلیغات سایتتان محدود، جذاب، بامعنا و مرتبط باشد. دقت کنید تا وقت ارزشمند کاربران را با تبلیغات زیاد و غیر حرفه ای مانند پاپ آپ تلف نکنید.
 
ظ- هر روز یک صفحه بسازید:
سازگاری و هماهنگی محتوا، مهم است. تداوم و پایداری نیز یک مورد کلیدی برای دستیابی به موفقیت است. هرگز این دو مورد را فراموش نکنید.

ع- گزارش های سایت:
گزارش های سایت خودتان و سایت رقبا (چه بسا محدود) را نیز مطالعه کنید. در این گزارش ها نکات کلیدی و طلایی نهفته است.
 
غ- موضوعات بجا و به موقع:
موضوعات جدید از رقابت کمتری در فضای مجازی برخوردارند.
فراموش نکنید که، زمان بندی درست یکی از مهم ترین فاکتورهای موجود برای موفقیت شرکت هاست. حتی بهترین نظریات و ایده ها نیز وابسته به زمان هستند، به این معنا که یک ایده خوب نمی تواند در زمان غلط، خوب باشد.

ف- خانواده و دوستان:
ایجاد شبکه ارتباطی، موضوعی کلیدی در موفقیت یک سایت است.

ق- نکات و یادداشت ها:
اگر نکات و موارد جدید را در جایی یادداشت نکنید، حتی بهترین نظرات را فراموش خواهید کرد. اگر تصمیم دارید که در سایتتان تغییری ایجاد کنید، آن را در جایی یادداشت نمایید.
بدانید که "کم رنگ ترین مداد ها از قوی ترین حافظه ها ماندگار تر است."

ک- بررسی موارد ارائه شده در شش ماه:
به موارد قبلی خود باز گردید و ببینید که آیا پس از شش ماه در لیست موتورهای جستجوی مورد نظر، قرار گرفته اید یا خیر؟ اگر لازم است، مجددا پست مورد نظر را ارائه نموده و راهنمایی ها را مجددا مرور کنید.

گ- محتوای با کیفیت بسازید:
به دلیل اهمیت مضمون ومحتوا، گوگل خواهان مضامین و محتوای با کیفیت است. بدون مفهوم و محتوای با کیفیت، هیچ یک از پیشنهادات بالا تاثیرگذار نخواهد بود.

ل- کانال های مختلف:
رنگ، طرح، فونت، پس زمینه تمامی کانال های دیجیتال مارکتینگ باید شبیه هم باشند و یا حداقل مرتبط به هم به نظر بیایند. مانند؛ صفحات اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و لینکدین.

م- در نگاه اول:
نام سایت، رنگ، طرح، تبلیغات و دیگر جذابیت ها، اولین بار باعث ورود کاربران به سایت شما می شود. اما این محتوا  است که تعیین می کند کاربران در سایت شما بمانند و یا مجددا بازگردند. لذا؛ به هزینه های مالی و زمانی که صرف دعوت به سایت کرده اید، دقت کنید تا به آسانی تلف نشود.


برای ترغیب مشتریان و کاربرانی که از دست داده اید، هزینه و وقت بیشتری صرف کنید و هرگز دلسرد نشوید!

ن- خودتان جای دیگران:
خودتان را در جای دیگران بگذارید. آیا محتوا و یا سایت را به اشتراک می گذارید؟ دلیل را از خودتان بپرسید و حتما صادقانه پاسخ دهید!

و- شرکت های مختلف:
هیچ کس و هیچ شرکتی نمی تواند جایگاه سایت شما را در موتور های جستجوگر (مانند گوگل) برای کلید واژه هایی قطعی تضمین کند، چون:
•    گوگل بیش از 200  فاکتور برای سئو لحاظ می کند که هیچ کس همه آنها را نمی داند.
•    گوگل هر از چند گاهی، الگوریتم خود را به روز رسانی کرده و تغییر می دهد.
•    هیچ کس رقیب های جدید و سایت های آینده را نمی تواند پیش بینی کند.

ه- وبلاگ:
برای سایت خود وبلاگ و یا قسمت "آخرین خبر ها" بسازید تا راحت تر  بتوانید سایت را بروز کنید و محتوای جدید ارسال کنید.

ی- برند :
"برند شما دارایی شماست."، همان تعهد قیمت، کیفیت وعده داده شده محصول و خدمات شماست. در حفظ آن کوشا باشید!. ایجاد شعار برای کسب و کار می تواند بهترین استراتژی برای برند سازی باشد در مطلب چگونه برای کسب و کار خود یک شعار ایجاد کنیم در این مورد توضیحاتی داده شده است.

موفق باشید:
از آنجایی که روزانه بیش از 400  هزار وب سایت جدید در سراسر جهان تشکیل می شوند، بنابراین، هر چه زودتر شروع کنید با رقابت کمتری مواجه خواهید شد!

 

تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------