مدیریت رمزها در تمام سیستم‌های عاملسیستم‌ عامل, مدیریت رمز, نرم‌افزار

در دنیای امروز برخورداری از یک رایانه در منزل، یک رایانه در محل کار، یک یا دو تلفن همراه هوشمند و یک تبلت چندان عجیب نیست؛ زیرا بسیاری از کاربران فعالیت‌های روزمره و حتی امور شغلی خود را در گجت‌هایشان ذخیره کرده‌ و این ابزارها جزو لوازم ضروری زندگی آنها به‌شمار می‌رود.

 

متاسفانه هر چه وابستگی انسان به این ابزارهای نوین فناوری بیشتر می‌شود، امنیت کاهش می‌یابد. در دنیای امروزی مهم‌ترین تهدید برای کاربران، خطرات امنیتی احتمالی است. یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران برای تامین امنیت خود در فضای مجازی با آن مواجه هستند، حفاظت از رمز عبورهای سرویس‌های مختلفی است که مورد استفاده قرار می‌دهند.

 

برخی کاربران برای تمام سرویس‌های آنلاین خود یک رمز عبور مشابه را در نظر می‌گیرند، مبادا آن را فراموش کنند. برخی دیگر نیز رمزهای طولانی و پیچیده را انتخاب می‌کنند، اما برای فراموش نکردن آنها مجبورند همه رمزها را در یک فایل متنی ذخیره کنند که این فایل متنی می‌تواند با اولین دسترسی غیرمجاز به رایانه یا دستگاه هوشمند ایشان به سرقت بود.

 

این هفته قصد داریم ابزاری را به شما معرفی کنیم که نه‌تنها به شما کمک می‌کند رمزهای پیچیده و طولانی را برای سرویس‌های مختلف ایجاد کنید، بلکه در یک بانک اطلاعاتی بسیار امن نیز از آنها حفاظت می‌کند و در موارد نیاز نیز به‌طور خودکار رمز مورد نظر را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین این برنامه به شما کمک می‌کند در دستگاه‌های مختلف اعم از رایانه‌های مجهز به سیستم‌عامل ویندوز، آی‌فون، آی‌پد و دستگاه‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل اندروید به مدیریت رمزها پرداخته و براحتی در هرجا بانک اطلاعاتی رمزهای ذخیره شده را در اختیار بگیرید.

 

تکمیل خودکار فرم‌ها
نرم‌افزار قدرتمند Sticky Password ابزاری همه‌کاره برای ذخیره اطلاعات محرمانه شماست. این ابزار با بهره‌مندی از قابلیت تکمیل خودکار فرم‌ها، برای شما این امکان را فراهم می‌کند تا براحتی و در یک مرحله اطلاعات موردنیاز برای عضویت در سایت‌های مختلف یا استفاده از خدمات متفاوت در سرویس‌های وب را مشخص کرده تا در موارد نیاز، این اطلاعات به‌صورت خودکار در فرم‌های مربوط وارد شود.

 

تایپ نکردن اطلاعات در فرم‌ها و تکمیل آنها به ‌صورت خودکار علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، امنیت شما در دنیای مجازی را نیز افزایش می‌دهد؛ زیرا کی‌لاگر‌ها در این شرایط قادر به ثبت اطلاعات وارد شده از روی صفحه‌ کلید نیستند و هویت شما در دنیای مجازی محفوظ می‌ماند.

 

ورود خودکار در 5 ثانیه

ایمیل‌ها، شبکه‌های اجتماعی و بانکداری الکترونیک از جمله مواردی است که روزانه بیش از چند مرتبه به آنها مراجعه کرده و در هر مراجعه نیز مجبور به استفاده از رمز عبور برای ورود به سرویس مورد نظر خواهید بود. همان‌طور که گفتیم اختصاص یک رمز برای همه سرویس‌ها کاری کاملا اشتباه است و اختصاص رمزهای پیچیده نیز مشکلات فراموش کردن رمز را همراه دارد.

 

Sticky Password برای این شرایط نیز راه‌حل بسیار مناسبی به‌شمار می‌رود؛ زیرا به کمک این نرم‌افزار می‌توانید ضمن انتخاب رمزعبورهای بسیار پیچیده و طولانی، مطمئن باشید هیچ‌گاه رمز شما فراموش نمی‌شود و در مکانی بسیار امن نیز از آن نگهداری می‌شود. علاوه بر این، هنگام ورود به هریک از سرویس‌های موردنظر، نیازی به تایپ کردن رمزعبور ندارید و برنامه به‌طور خودکار این کار را برای شما انجام می‌دهد.

 

فقط یک رمز را به‌خاطر بسپارید
همان‌طور که پیشتر نیز به آن اشاره کردیم، رمز عبورهای ذخیره شده در Sticky Password در بانک اطلاعاتی رمزنگاری شده این نرم‌افزار نگهداری می‌شود. دسترسی به این بانک اطلاعاتی نیز با رمز اصلی نرم‌افزار امکان‌پذیر است و شما نیز فقط به رمز اصلی نیاز دارید. پس تنها رمزی که باید به خاطر بسپارید، رمز اصلی نرم‌افزار است که مطمئنا هرقدر آن را پیچیده انتخاب کنید، از خاطرتان فراموش نخواهد شد؛ زیرا فقط یک رمز را به‌خاطر می‌سپارید!

 

بانک اطلاعاتی غیرقابل نفوذ
امنیت در این نرم‌افزار حرف اول را می‌زند و به‌همین دلیل نیز رمز عبورهای ذخیره شده در بانک اطلاعاتی نرم‌افزار Sticky Password با الگوریتم‌های رمزنگاری مختلفی اعم از AES حفاظت می‌شود و قابلیت تکمیل خودکار فرم‌ها و ورود خودکار به سایت‌ها نیز مانع سرقت رمزهای عبور از سوی کی‌لاگرها می‌شود.

 

یکی برای همه
مشکلی که بسیاری از کاربران با ابزارهای مدیریت رمز عبور دارند، پشتیبانی‌نشدن نرم‌افزار در دستگاه‌های مختلف است. به عبارت دیگر، کاربر می‌تواند براحتی رمز عبورهای موردنظر را در رایانه مدیریت کرده و از آن استفاده کند، اما هنگامی که قصد داشته باشد در تبلت یا تلفن همراه خود به بانک اطلاعاتی رمزهای ذخیره شده دسترسی یابد، قادر به انجام آن نخواهد بود.

 

مزیت بسیار بالای این نرم‌افزار نیز در پشتیبانی از دستگاه‌های مختلف اعم از رایانه‌های ویندوزی ، آی‌فون ، آی‌پد و دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید است. شما می‌توانید براحتی در رایانه، تلفن همراه و تبلت شخصی خود به بانک اطلاعاتی دسترسی یافته و از امکانات مختلف نرم‌افزار اعم از تکمیل خودکار فرم‌ها و ورود خودکار به سرویس‌های آنلاین نیز بهره‌مند شوید.

 

چنانچه به استفاده از این نرم‌افزار علاقه دارید، می‌توانید نسخه رایگان آن را با محدودیت استفاده به مدت 30 روز از لینک‌های زیر دانلود کنید:

 

Windows: http://goo.gl/n2oMYY
Android: http://goo.gl/i8J3hP
iOS: http://goo.gl/NBjsoJ

منبع:press.jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------