ویپ (voip) چیست و چگونه کار می کند؟ راهنمای جامعویپ voip, راه اندازی ویپ

تلفن VoIP نوعی سیستم تلفن مدرن است

 

دنیای ارتباطات بدون خطوط تلفن؛ ویپ چگونه این کار را انجام می دهد؟

تلفن ویپ (VoIP) نوعی سیستم تلفن مدرن است که از اینترنت به جای خطوط تلفن سنتی برای برقراری تماس استفاده می کند. در این مقاله از بیتوته به نحوه عملکرد ویپ و مزایای آن خواهیم پرداخت.

خداحافظی کنید با سیم‌های به‌هم‌پیچیده و قبض‌های سرسام‌آور تلفن‌های ثابت سنتی! شما وارد دنیای ویپ شده‌اید، جایی که به شما امکان می‌دهد مستقیماً از طریق اتصال اینترنتی خود تماس تلفنی برقرار کنید و از تماس‌هایی باکیفیت عالی، انعطاف‌پذیری و امکانات پیشرفته بهره‌مند شوید. آن را مانند فرستادن ایمیل به جای نامه تصور کنید. صدای شما به بسته‌های داده دیجیتال تبدیل می‌شود و با سرعت بالا از طریق اینترنت به هر کجای دنیا که مشتریانتان حضور دارند، ارسال می‌گردد.

 

اما VoIP دقیقا چیست و چگونه کار می کند؟ و مهمتر از همه: چگونه باید یک ارائه‌دهنده خدمات ویپ مناسب انتخاب کنید؟ با ما همراه باشید تا هر آنچه را که در مورد فناوری ویپ لازم است بدانید، یاد بگیرید.

 

ویپ voip, راه اندازی ویپ

تلفن ویپ جایگزینی مقرون به صرفه و انعطاف پذیر برای خطوط تلفن سنتی

 

ویپ (voip) چیست؟

ویپ (Voice over Internet Protocol) به مجموعه استانداردهایی گفته می‌شود که برقراری تماس‌های صوتی با استفاده از اینترنت به جای خطوط تلفن ثابت را تسهیل می‌کنند.

در ویپ، صدای شما به سیگنال دیجیتال تبدیل شده، فشرده می‌شود و سپس از طریق اینترنت ارسال می‌گردد. این فناوری به شما امکان می‌دهد تا به جای خطوط تلفن سنتی (آنالوگ)، از طریق اینترنت پر سرعت تماس برقرار کنید.

 

برای استفاده از ویپ به موارد زیر نیاز دارید:

√ یک اتصال پهنای باند اینترنت

√ یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات تلفن ویپ

√ تجهیزات انتهایی ویپ ، این تجهیزات می‌توانند شامل تلفن ویپ، آداپتور ویپ برای تلفن‌های معمولی یا اپلیکیشن ویپ بر روی کامپیوتر یا گوشی هوشمند شما باشند.

 

بسیاری از افراد به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌های تماس‌های راه دور، به جای استفاده از خطوط تلفن سنتی، ویپ را انتخاب می‌کنند. با ویپ، دیگر نیازی به کابل‌کشی اضافی ندارید، زیرا تنها به اینترنت نیاز دارید. این امر به کارمندان این امکان را می‌دهد که دورکاری کرده و یا از راه دور به محل کار متصل شوند.

 

سیستم تلفن ویپ چگونه کار می کند؟

سیستم تلفن ویپ به جای استفاده از خطوط تلفن ثابت یا شبکه های تلفن همراه سنتی، تماس های تلفنی معمولی را به بسته های داده تبدیل می کند که از طریق اینترنت ارسال می شوند. این سیستم با گرفتن سیگنال های صوتی آنالوگ صدای شما و تبدیل آنها به سیگنال های دیجیتالی که از طریق اتصال اینترنت پرسرعت شما ارسال می شوند، کار می کند. سیستم های ویپ از خطوط تلفن صرف نظر می کنند و از زیرساخت اینترنت موجود شما برای برقراری و دریافت تماس استفاده می کنند. نتیجه نهایی یک راه حل تلفن تجاری انعطاف پذیر و مقرون به صرفه است.

 

در اینجا خلاصه ای از نحوه عملکرد ویپ آورده شده است:

تبدیل صدای شما: هنگامی که با تلفن ویپ، میکروفون یا رایانه خود صحبت می کنید، سیگنال صدای شما با استفاده از تبدیل آنالوگ به دیجیتال (ADC) ضبط و به فرمت دیجیتال تبدیل می شود.

بسته های داده دیجیتال: سپس این داده های دیجیتال به بسته های کوچک تقسیم می شوند، مشابه نحوه ارسال فایل ها از طریق اینترنت. این بسته ها با اطلاعاتی مانند اینکه چه کسی تماس می گیرد و چه کسی تماس را دریافت می کند، برچسب گذاری می شوند.

سفر در اینترنت: سپس بسته های داده سوار بر امواج اتصال اینترنتی شما حرکت کرده و به سرورهای ارائه دهنده ویپ سفر می کنند.

مسیریابی و کدک ها: ارائه دهنده ویپ مانند یک سوئیچ عمل می کند و بر اساس شماره گیرنده، مقصد ارسال تماس شما را مشخص می کند. در اینجا، نرم افزار تخصصی به نام کدک ممکن است داده ها را برای صرفه جویی در پهنای باند و اطمینان از کیفیت صدای روان، فشرده کند.

تبدیل مجدد به صدا: در انتهای گیرنده، چه دستگاه ویپ دیگری، تلفن سنتی یا تلفن همراه باشد، بسته های داده دوباره مونتاژ شده و با استفاده از مبدل دیجیتال به آنالوگ (DAC) به سیگنال آنالوگ تبدیل می شوند.

شنیدن صدای طرف مقابل: در نهایت، گیرنده صدای شما را از طریق گوشی، بلندگو یا هدست خود می شنود و voilà! شما یک مکالمه ویپ دارید.

تا زمانی که اتصال اینترنت پرسرعت، شامل روتر و مودم، داشته باشید، می توانید از ویپ استفاده کنید.

 

ویپ voip, راه اندازی ویپ

ویپ ارتباطات را آسان تر و ارزان تر از همیشه می کند

 

ویپ در مقابل خط تلفن ثابت؛ چه تفاوت هایی وجود دارد؟

تلفن های ثابت از شبکه های قدیمی تلفن سوئیچینگ عمومی (PSTN) استفاده می کنند که تماس های صوتی را از طریق سیم کشی اختصاصی مسی منتقل می کنند. خطوط تلفن ثابت در عین سادگی و محدودیت در امکانات، می توانند کیفیت ثابتی ارائه دهند و در صورت قطعی برق، خدمات بدون وقفه ای را از طریق سیستم های سانترال (PBX) برقرار کنند.

با این حال، هزینه خطوط تلفن نسبت به ویپ بیشتر است زیرا سیستم های تلفن سنتی برای کار کردن نیاز به نصب حرفه ای و زیرساخت اختصاصی دارند.

 

ویپ از زیرساخت مدرن اینترنت برای تبدیل صدا به بسته های داده استفاده می کند که به طور انعطاف پذیر از طریق اتصالات پهن باند منتقل می شوند. سیستم های ویپ صرفه جویی قابل توجهی در هزینه برای کسب و کارها به ارمغان می آورند، امکان تحرک با دسترسی از راه دور و ویژگی های تماس راحت را فراهم می کنند.

 

کیفیت تماس و قابلیت اطمینان ممکن است بر اساس کیفیت ارائه دهنده خدمات ویپ و سرعت اینترنت شما متفاوت باشد. قطعی برق و نوسانات شبکه نیز می توانند باعث اختلال در سرویس شوند.

 

مشکلات ویپ با چند روش بهینه به راحتی قابل حل است و انتخاب یک سرویس ویپ مطمئن به رفع آن ها کمک می کند. ویپ آینده مخابرات است و هر روزی (با وجود چند چالش) نسبت به خطوط تلفن ثابت انتخاب بهتری به شمار می رود. 

جدول مقایسه ویپ و تلفن ثابت: 

ویژگی  خط تلفن ثابت ویپ 
 تکنولوژی سیم کشی فیزیکی  اینترنت
هزینه    معمولا گران تر   اغلب ارزان تر
 امکانات  امکانات پایه ای  پیشرفته تر
قابلیت اطمینان   قابل اعتمادتر  ممکن است تحت تاثیر اینترنت قرار گیرد 
تحرک  محدود انعطاف پذیر 

 

انواع فناوری های ویپ + نحوه عملکرد آنها

ویپ تجاری میزبانی شده (Hosted VoIP)

سیستم تلفن ویپ میزبانی شده از دستگاه های متعددی مانند تلفن های هوشمند تشکیل شده است تا ارتباط یکپارچه کسب و کار را فراهم کند. این سیستم در یک سیستم تلفن ابری یا یک "سانترال ابری" گنجانده شده است. مدیران می توانند مجوزها و ویژگی ها را برای هر کارمند به همراه ویژگی های پیشرفته تر ویپ از طریق یک رابط آنلاین مدیریت کنند.

 

هنگامی که یک کارمند با مشتری تماس می گیرد، آنها گوشی را بر می دارند و شماره گیری می کنند، همانطور که به طور معمول انجام می دهند. تلفن IP (یا برنامه) قبل از رسیدن به ارائه دهنده خدمات ویپ، از طریق سوئیچ شبکه محلی (LAN) و روتر تجاری شما عبور می کند. از آنجا، ارائه دهنده ویپ تماس را برقرار می کند.

 

اگر مسیر شبکه به طرف تماس گیرنده از سیگنال صوتی دیجیتال پشتیبانی کند، کیفیت تماس به کیفیت بالا ارتقا می یابد. در غیر این صورت، ارائه دهنده ویپ تماس را از طریق شبکه تلفن سوئیچینگ عمومی (PSTN) برقرار می کند. استفا ده از سیستم ویپ میزبانی شده در کسب و کار شما به همین سادگی است. با این حال، برای مشاغلی که دارای سیستم تلفن پیچیده تری هستند، نیازهای متفاوتی وجود دارد.

 

اگر دفتر از سانترال استفاده می کند، احتمالاً برای خطوط تلفن ترانک نیز هزینه پرداخت می کنید. این خطوط ترانک تماس های صوتی را از سانترال به شرکت تلفن هدایت می کنند - و آنها ارزان نیستند!

 

ترانکینگ SIP برای سیستم های تلفن سانترال

در برخی موارد، شرکت ها به دلیل هزینه های جایگزینی خطوط تلفن با سیم در هر دفتر، به سیستم تلفن ترکیبی (هیبریدی) خود محدود می شوند. از آنجایی که ویپ از پروتکل SIP (پروتکل آغازگری جلسه) استفاده می کند، می توان از آن برای برقراری چندین خط تماس از طریق اینترنت استفاده کرد.

 

ترانک های SIP تماس های ورودی از ارائه دهنده ویپ را دریافت می کنند. تماس های ورودی و خروجی به همین شکل هدایت می شوند تا به محل کسب و کار برسند و به صورت فیزیکی به یک سانترال متصل شوند. شبیه سوئیچ های مدار آنالوگ قدیمی، "ترانک" به عنوان یک سوئیچ برای کنترل و هدایت داده عمل می کند.

 

مهمترین مزیت برای مشاغل بزرگ و کوچک به طور یکسان این است که در صورت داشتن سیستم تلفن با سیم در محل، ترانکینگ SIP به آنها امکان می دهد تا سیستم های تلفن آنالوگ و راه حل های جدید ویپ را برای حذف موارد تکراری ترکیب کنند.

 

ترانکینگ SIP چندین کانال از خدمات صوتی را بر اساس تقاضا برای هر سانترال مبتنی بر IP فراهم می کند. هزینه ماهانه یک ترانک SIP بسته به اندازه و نوع آن متفاوت می باشد. راه اندازی آنها نیز کار سختی نیست. به سادگی نام کاربری و رمز عبور SIP را در اختیار سانترال خود قرار دهید.

 

دستگاه های تلفن همراه و اتصال وای فای

با توجه به افزایش چشمگیر استفاده از دستگاه های تلفن همراه در محیط کار، ارتباط یکپارچه به یک ضرورت تبدیل شده است. دیگر کارمندان به میزهای خود زنجیر نیستند. کارمندان دورکار و پرسنل خارج از محل کار می توانند با استفاده از یک برنامه ویپ روی تلفن های هوشمند خود، تماس های کاری برقرار کنند.

 

در برخی دفاتر، ممکن است کابل اترنت گزینه مناسبی نباشد. سرعت Wi-Fi به طور قابل توجهی بهبود یافته است، که راه را برای تماس های Wi-Fi هموار کرده است. مصرف پهنای باند و تراکم شبکه خود را زیر نظر داشته باشید. برای عملکرد بهینه، ممکن است نیاز به تنظیم چند تنظیم شبکه داشته باشید.

 

ویپ voip, راه اندازی ویپ

ویپ می تواند به کسب و کارها در بهبود خدمات مشتری خود کمک کند

 

ویژگی های برتر تلفن ویپ

علاوه بر صرفه جویی قابل توجه در هزینه، وجود امکانات گسترده تلفن، انگیزه مهم دیگری است که باعث می شود بسیاری از شرکت ها به ویپ روی بیاورند. در اینجا ویژگی های برتر ارائه شده در یک سیستم تلفن ویپ آورده شده است:

 

مدیریت تماس: 

√ توزیع خودکار تماس (ACD): تماس ها را بر اساس معیارهای از پیش تعریف شده به کارگزاران در دسترس هدایت می کند و اطمینان از رسیدگی کارآمد و زمان پاسخگویی سریعتر را تضمین می کند.

√ پاسخ صوتی تعاملی (IVR): راهنمای تماس گیرندگان از طریق منوی خودکار، کاهش زمان انتظار و هدایت آنها به منابع مناسب.

√ ضبط تماس و تجزیه و تحلیل: ضبط تماس ها برای آموزش، تضمین کیفیت و حل اختلاف. تجزیه و تحلیل، بینش هایی در مورد الگوهای تماس و عملکرد کارگزار ارائه می دهد.

√ مربیگری زمزمه (Whisper Coaching): به سرپرستان اجازه می دهد تا در حین تماس های زنده، به طور خصوصی با کارگزاران مربیگری کنند و آموزش و رضایت مشتری را بهبود بخشند.

 

همکاری و تحرک: 

 کنفرانس ویدیویی: بدون توجه به مکان، به طور یکپارچه با همکاران یا مشتریان به صورت رو در رو ارتباط برقرار کنید.

√ صندوق صوتی به ایمیل: دریافت پیام های صندوق صوتی در صندوق ورودی ایمیل شما. به صندوق صوتی گوش دهید و از طریق ایمیل پاسخ دهید.

 تلفن های نرم افزاری: برقراری و دریافت تماس از هر دستگاهی با اتصال به اینترنت، امکان انعطاف پذیری در دورکاری را فراهم می کند.

√ حضور در زمان واقعی: مشاهده کنید چه کسی برای دریافت تماس و پیام چت در دسترس است. به روز رسانی وضعیت زنده دقیق و ساده است.

 کلیک برای تماس:  تماس‌ها را مستقیماً از صفحات وب یا سیستم‌های CRM آغاز کنید، گردش کار را ساده‌سازی کنید و دسترسی به فروش را بهبود بخشید.

 

یکپارچه سازی و سفارشی سازی: 

 یکپارچه سازی CRM: داده های تماس را با نرم افزار CRM همگام سازی می کند و نمای کاملی از تعاملات مشتری را ارائه می دهد.

 پیام رسانی فوری: ارسال و دریافت پیام های متنی با مشتریان. این ویژگی برای به روز رسانی های سریع و یادآوری قرار ملاقات ها ایده آل است.

 برنامه های شماره گیری سفارشی: مسیریابی تماس را بر اساس نیازهای خاص، مانند هدایت تماس های بین المللی به خطوط تعیین شده، پیکربندی کنید.

 دسترسی به API: توسعه دهندگان می توانند قابلیت های ویپ را در برنامه ها و نرم افزارهای سفارشی ادغام کنند.

 

ویپ voip, راه اندازی ویپ

تلفن های ویپ با طیف گسترده ای از ویژگی ها و قابلیت ها ارائه می شوند

 

مزایای کلیدی استفاده از ویپ

ویپ یک سرویس تلفن قابل اعتماد را برای مشاغل به ارمغان می آورد و هزینه زیادی برای شما ندارد. در اینجا برخی از مزایای برتر تغییر به ویپ آورده شده است:

 

۱. صرفه جویی در هزینه : ویپ در مقایسه با سیستم‌های تلفن ثابت سنتی، می‌تواند قبوض تلفن را به طور قابل توجهی کاهش دهد. تماس‌های ویپ از طریق اینترنت برقرار می‌شوند، بنابراین هزینه ای به ازای هر دقیقه وجود ندارد. تماس های بین المللی نیز برای ویپ بسیار ارزان تر هستند. این صرفه جویی ها با هم جمع می شوند و به طور بالقوه قبض تلفن را در هر ماه نصف می کنند.

 

۲. انعطاف پذیری : با ویپ، مشاغل می توانند به جای نیاز به سخت افزار حجیم در محل، سیستم تلفن خود را در ابر میزبانی کنند. این امکان به کارمندان انعطاف پذیری برقراری یا دریافت تماس از هر نقطه با اتصال به اینترنت را می دهد. تماس ها را می توان به تلفن های همراه یا مکان های راه دور هدایت کرد.

 

۳. امکانات پیشرفته : ویپ شامل مجموعه کاملی از ویژگی‌های تماس پیشرفته مانند پاسخگوی خودکار، مسیریابی تماس “مرا پیدا کن/دنبال کن”، ضبط تماس، صندوق صوتی ارسال شده به ایمیل، کنفرانس تلفنی و موارد دیگر است.

 

۴. قابلیت ارتقاء : خدمات تلفن ابری به راحتی با رشد کسب و کار مقیاس می شوند. افزودن داخلی یا خطوط در دفتر یا مکان های راه دور آسان است. این به تسهیل افتتاح مکان های جدید یا اجازه دادن به کارمندان بیشتر برای دورکاری کمک می کند.

 

۵. مدیریت و آنالیز بهتر تماس : سیستم های ویپ داده های عالی در مورد حجم تماس، زمان های روز، توزیع تماس و الگوها ارائه می دهند. این به مشاغل کمک می کند تا زمان های ترافیک بالاتر را درک کنند تا بتوانند کارکنان را برای برآوردن نیازهای مشتری بهتر سازماندهی کنند و تجزیه و تحلیل، بینش هایی برای بهبود عملیات ارائه می دهد.

 

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی سیستم تلفن ویپ

فکر می کنید راه اندازی یک سیستم تلفن ویپ در کسب و کار خود را راه اندازی کنید؟ در اینجا تمام تجهیزاتی که برای اطمینان از آمادگی کسب و کار خود نیاز دارید، آورده شده است.

 

سخت افزار

√ مودم و روتر: این موارد دروازه های اینترنت هستند و به سیستم ویپ شما امکان ارسال و دریافت داده را می دهند. یک مودم و روتر قابل اعتماد انتخاب کنید که بتواند حجم تماس و استفاده از اینترنت شما را مدیریت کند.

√ تلفن های SIP: تمام تلفن های ویپ، تلفن های SIP هستند و بالعکس. آنها با استفاده از یک ارائه دهنده خدمات ویپ تماس برقرار می کنند. 

√ نرم افزارهای تلفن (Softphone): اگر به تلفن سنتی نیاز ندارید، می توانید فقط با دانلود یک نرم افزار تلفن، با استفاده از تلفن همراه، لپ تاپ یا رایانه رومیزی خود تماس های ویپ برقرار کنید. این برنامه های ویپ شناسه تماس گیرنده شما را جدا نگه می دارند زیرا داده های صوتی به طور مستقیم توسط ارائه دهنده ویپ شما مدیریت می شوند.

√ هدست: این مورد اختیاری است اما برای تماس های با کیفیت صدای بهتر، بسیار توصیه می شود. اگر محیط شما پر سر و صدا است، هدست های راحت با قابلیت حذف نویز خوب انتخاب کنید.

√ آداپتور تلفن آنالوگ (اختیاری): برای افرادی که همچنان از تلفن های آنالوگ استفاده می کنند، نگران نباشید. با استفاده از یک آداپتور تلفن آنالوگ، می توانید تلفن های خود را طوری تغییر دهید که به درستی روی ویپ کار کنند. آنها ممکن است تمام قابلیت های کنفرانسی موجود را نداشته باشند، اما خدمات قابل اعتمادی را ارائه می دهند.

 

اتصال اینترنت

√ اتصال اینترنتی خوب برای کیفیت تماس ویپ بسیار مهم است. برای عملکرد بهینه، حداقل سرعت دانلود و آپلود 100 مگابیت بر ثانیه را هدف قرار دهید. برای داشتن یک ارتباط قابل اعتماد، اینترنت فیبر نوری را در نظر بگیرید.

 

پهنای باند

√ تماس های ویپ نسبت به استریم ویدیو به پهنای باند کمتری نیاز دارند، اما همچنان به اندازه کافی برای مدیریت حجم تماس خود بدون قطعی یا افت صدا نیاز دارید.

پهنای باند مورد نیاز خود را بر اساس تعداد تماس های همزمان مورد انتظار و توصیه های ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) خود محاسبه کنید. پهنای باند استاندارد مورد نیاز برای ویپ 100 کیلوبیت بر ثانیه برای هر دستگاه است.

  

نرم افزار

√ ارائه دهنده خدمات ویپ: یک سرویس تلفن ویپ معتبر را انتخاب کنید که ویژگی هایی را که نیاز دارید، مانند انتقال تماس، صندوق صوتی و پاسخگوی خودکار ارائه دهد.

√ نرم افزار راه اندازی: ارائه دهنده خدمات ویپ شما به احتمال زیاد نرم افزاری را برای راه اندازی تلفن ها و پیکربندی سیستم شما ارائه می دهد.

 

ویپ voip, راه اندازی ویپ

ویپ همکاری از راه دور را آسان تر می کند

 

انتخاب سیستم تلفن ویپ مناسب

انتخاب سیستم ویپ مناسب برای کسب و کار برای حفظ استاندارد بالای ارتباطات و عملیات تجاری بسیار مهم است. فراتر از صرفاً مقایسه ویژگی های فنی، شما یک شریک قابل اعتماد می خواهید که راه اندازی بدون مشکل، پشتیبانی مداوم با کیفیت و ثبات مالی را برای ارائه یک سیستم ارتباطی برای سال های آینده ارائه دهد. عوامل کلیدی برای ارزیابی در تصمیم خرید ویپ شما عبارتند از:

√ هزینه کل، هم سرمایه گذاری اولیه و هم هزینه های ماهانه مداوم

√ تضمین زمان کار شبکه و کیفیت تماس

√ عمق پشتیبانی مشتری و منابع آموزشی

√ سابقه و وضعیت مالی شرکت

√ سهولت استفاده، رابط ها و ابزارهای ساده

√ رضایت مشتری ، نقد و بررسی ها و موارد عملی یک سیستم تلفن تجاری 

 

چگونه از مشکلات ویپ جلوگیری کنیم؟

• اطمینان از پهنای باند کافی اینترنت: به طور مرتب تست سرعت اینترنت را انجام دهید و در صورت نیاز، پهنای باند خود را ارتقا دهید، به خصوص قبل از اضافه کردن تلفن های VoIP یا خطوط بیشتر. اینترنت کند و تأخیر، علت اصلی تماس های ویپ با نویز، اکو و قطع شدن صدا هستند.

• از محافظ برق استفاده کنید: بهترین محافظ های برق و پشتیبان های UPS، نوسانات و افت برق را در تجهیزات شبکه ویپ شما تنظیم می کنند تا از خرابی یا ناهنجاری صدا در حین تماس جلوگیری شود.

• فعال کردن QoS در روتر شما: تنظیمات کیفیت خدمات (QoS) به بسته های داده ویپ در شبکه شما اولویت بالایی می دهد. این امر از اختلال فعالیت های پهنای باند دیگر مانند دانلود فایل های بزرگ یا پخش جریانی ویدیو در تماس های شما جلوگیری می کند.

• به روز رسانی سیستم عامل را فراموش نکنید: به روز رسانی سیستم عامل روتر و تلفن IP، بهینه سازی های اساسی و بهبود امنیت را ارائه می دهد و سازگاری ویژگی ها را تضمین می کند. این کار از ایجاد مشکل توسط باگ ها یا آسیب پذیری ها جلوگیری می کند.

 

ویپ voip, راه اندازی ویپ

نصب و راه اندازی سیستم های ویپ آسان است

 

سوالات متداول درباره ویپ 

1. آیا می توانم از تلفن فعلی ام با ویپ استفاده کنم؟

برای استفاده از تلفن آنالوگ موجود خود با ویپ، از یک آداپتور تلفن آنالوگ (ATA) استفاده کنید. این دستگاه تلفن های موجود را با ویژگی ها و قابلیت های بیشتری اصلاح می کند. در بسیاری از موارد، به دلیل عملکرد ذاتی آن برای کار با خدمات ویپ، استفاده از تلفن SIP مطلوب تر است.

 

2. هزینه سیستم تلفن ویپ چقدر است؟

هزینه یک سیستم تلفن ویپ بسته به تعداد کاربران، تعهد و ویژگی ها، هزینه های شما ممکن است متغیر باشد. 

 

3. آیا ویپ برای من مناسب است؟

این به نیازها و موقعیت خاص شما بستگی دارد. اگر به دنبال راهی ارزان تر، انعطاف پذیرتر و با قابلیت های بیشتر برای برقراری تماس تلفنی هستید، ویپ ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد. با این حال، اگر اتصال به اینترنت قابل اعتمادی ندارید یا نگران مسائل امنیتی هستید، ویپ ممکن است بهترین انتخاب برای شما نباشد.

 

4. آیا می توانید شماره تلفن موجود خود را در ویپ نگه دارید؟

بله، هنگام تغییر از تلفن ثابت سنتی به تلفن ویپ تجاری، می توانید درخواست انتقال شماره بدهید که به شما امکان می دهد شماره تلفن تجاری موجود خود را نگه دارید.

بسیاری از سرویس های خوب ویپ به شما این امکان را می دهند، اما قبل از ثبت نام، با آنها بررسی کنید.

 

5. آیا ویپ مسیریابی تماس یا داخلی برای اعضای تیم ارائه می دهد؟

بله، اکثر ارائه دهندگان سرویس تلفن ویپ خوب، مسیریابی تماس، داخلی های تلفن، صف تماس و پاسخگوی خودکار را بدون هزینه اضافی ارائه می دهند.

 

سخن آخر 

VoIP  یک راه حل مقرون به صرفه و انعطاف پذیر برای برقراری تماس های تلفنی است. مزایای زیادی از جمله هزینه های کم، امکانات متعدد، قابلیت ارتقا و کیفیت صدای عالی ارائه می دهد. با این حال، به اتصال به اینترنت قابل اعتماد نیاز دارد و ممکن است در برابر هک آسیب پذیر باشد. قبل از انتخاب ارائه دهنده خدمات ویپ، مهم است که نیازها و بودجه خود را مشخص کنید و تحقیقات خود را انجام دهید.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------