نقش برجسته بک لینک ها در بهبود رتبه گذاری سایت شما در موتورهای جستجوتاثیر بک لینک در سئو سایت , افزایش بک لینک, آموزش گرفتن بک لینک

بک لینک در سایت

 

بک لینک ها: کلید موفقیت در بهینه سازی سئو و جذب ترافیک سایت

بک لینک یکی از ابزارهای مهم در بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو است. بک لینک به تصاویر و کلماتی گفته می‌شود که با کلیک کردن بر روی آن به صفحه دیگری در سایت هدایت می‌شوید. در این مطلب از بیتوته به تأثیر بک لینک در سئو سایت پرداخته شده و اهمیت آن در رای مثبت گوگل بیان شده است.

بک لینک چیست؟

بک لینک به لینکی گفته می شود که در وسط مطالب یک مقاله به صورت پیوند با تصاویر، کلمه و یا جمله ی کوتاه قرار گرفته و مخاطبان از طریق کلیک روی آن به مقاله ی دیگری که به موضوع مرتبط با لینک پرداخته شده، هدایت می شوند.

 

تعداد بک لینک در مقالات باید استاندارد باشد؛ یعنی اگر در مقاله ای کمتر و یا بیشتر از مقدار مجاز از بک لینک ها استفاده شده باشد، گوگل در هنگام جستجو مقاله را در رتبه بندی های پایین تری نشان می دهد. بک لینک به انواع مختلفی تقسیم می شود که شامل: بک لینک فالو، بک لینک نو فالو، لینک خارجی و لینک داخلی است.

 

برای اینکه بتوانید برای مقاله ی خود رتبه بندی خوبی از گوگل دریافت کنید، باید در هنگام انتخاب مطالب نیازها و انتظارات مختلف مخاطب را در نظر بگیرید سپس متناسب با حجم مقاله از انواع بک لینک ها استفاده کنید.

 

با استفاده از بک لینک، رتبه بندی سایر مقالات شما نیز بالا می رود؛ زیرا با این کار به گوگل نشان می دهید که مطالب مقاله ی لینک داده شده ارزشمند است و لازم است که مخاطب برای تفهیم بهتر موضوع مطالب مقاله ی دوم را نیز در نظر بگیرد.

 

تاثیر بک لینک در سئو سایت , افزایش بک لینک,افزایش رتبه بندی مقالات در گوگل

افزایش رتبه بندی مقالات در گوگل

 

تاثیر بک لینک در رتبه بندی سئو سایت

همانطور که اشاره شد به عمل لینک دادن مطالب یک مقاله به مقالات مرتبط دیگر بک لینک می گویند. دقت داشته باشید که در هنگام بک لینک دادن، لینک شما حتما قابل کلیک باشد و مخاطبان را به مقالات مرتبط هدایت کند. 

 

مروزه سیستم هوش مصنوعی گوگل از الگوریتم های پیچیده و پیشرفته ای استفاده می کند، چنانچه تشخیص دهد بک لینک شما اعتبار علمی درستی ندارد، مقاله ی شما را با دادن رتبه پایین جریمه می کند. در سیستم رتبه بندی موتور جستجو گوگل عوامل تعیین کننده ی مختلفی وجود دارد که شما می توانید با رعایت آن تعداد بازدید سایت خود را افزایش دهید.

 

استفاده ی مفید از ابزار بک لینک نیز یکی از این عوامل است. در واقع هر چه در مقاله ای از بک لینک های مفیدتری استفاده شده باشد، از لحاظ سئو سایت شما در رتبه ی بالاتری قرار گرفته و هنگام جستجو کلید واژه ی مقالات، مقاله ی شما در صفحات اول جستجو گوگل نمایش داده می شود.

 

مسلما هر چه مقاله ی شما رتبه بیشتری دریافت کند، تبلیغات و یا خدمات موجود در سایت شما نیز بیشتر دیده خواهد شد. برای انکه با اهمیت این موضوع بیشتر آشنا شوید در نظر بگیرید که هنگام مراجعه به دادگاه نیاز دارید که بی گناهی خود را از طریق ارائه ی اسناد و شهادت افراد معتبر اثبات کنید. بک لینک دادن به مقالات شما در واقع نوعی شهادت است که سایت های معتبر دیگر برای اثبات اعتبار مطالب سایت شما، به الگوریتم های جستجوی گوگل می دهند.

 

یکی از مواردی که لازم است هنگام بک لینک به مقالات دیگر به ان توجه کنید این است که تعدادی از بک لینک ها را به مقالاتی اختصاص دهید که در سایت های پربازدید و معتبر پست شده اند. برای مثال اگر در خصوص جدیدترین امکانات گوشی های سامسونگ مقاله نوشته اید می توانید به سایت رسمی سامسونگ بک لینک بزنید. با این کار گوگل از طریق الگوریتم های پیچیده ی خود متوجه می شود که مقالات شما نیز به اندازه ی مقالات سامسونگ از اعتبار بالایی برخوردار است.

 

آشنایی با انواع بک لینک

با پیشرفت الگوریتم های جستجو، روش های مختلفی برای بک لینک به مقالات مختلف یک سایت معرفی می شود. بهترین و پرکاربردترین روش هایی که برای بک لینک و افزایش رتبه بندی سایت استفاده می شود، شامل موارد زیر است:

 

بک لینک فالو 

بک لینک فالو متناسب با مطالب مقاله، توجه به نیازهای مخاطبان و تعداد کلیک های صفحه موتور جستجو گوگل به هر صفحه از سایت رتبه ی اختصاصی و یا پیج رنک (page rank) می دهد.

 

مسلما هر چه page rank یک صفحه بالاتر باشد در هنگام جستجو زودتر از سایر مقالات نشان داده می شود. یکی از روش هایی که می توان برای مقالاتی که به دلیل اینکه به تازگی پست شده اند و یا به هر دلیل آمار بازدید پایینی دارند page rank بالایی را دریافت کرد این است که لینک آن را در مقالاتی که دارای page rank بالایی هستند، قرار دهید. با این کار به علت افزایش کلیک روی لینک قرار داده شده و ورود به صفحه ی مقاله، page rank آن بالا می رود. به این کار اصطلاحا بک لینک فالو گفته می شود.

 

تاثیر بک لینک در سئو سایت , افزایش بک لینک, بک لینک فالو

بک لینک فالو

 

بک لینک نوفالو

بر خلاف روش بک لینک فالو روش دیگری وجود دارد که علی رغم هدایت مخاطبان سایت به سایر مقالات، پیج رنک مقاله دوم افزایش پیدا نمی کند.

 

برخی از نویسندگان به دلایلی تمایلی ندارند که در افزایش رتبه بندی سایت های دیگر دخیل باشند اما قصد دارند که در مطالب خود از روش بک لینک استفاده کنند. این افراد می توانند از طریق کد نویسی HTML به سایت های دیگر طوری بک لینک دهند که انتقال رتبه انجام نگیرد، به این کار اصطلاحا بک لینک نوفالو گفته می شود.

 

بک لینک سایت چه عواملی را تحت تاثیر را تحت تاثیر قرار می دهد؟

عوامل مهمی در سایت وجود دارد که به طور غیر مستقیم و یا مستقیم تحت تاثیر بک لینک سایت قرار می گیرند. مهم ترین عوامل شامل موارد زیر است:

 

میزان رتبه بندی سایت

همانطور که اشاره شد هر چه بک لینک های بیشتری دریافت کنید، گوگل به مطالب مقاله ی شما اعتبار بیشتری می دهد. به همین دلیل توصیه می شود علاوه بر اینکه برای مطالب خود از بک لینک به سایت های دیگر استفاده می کند از سایر نویسندگان مقالات معتبر نیز درخواست کنید که با بک لینک به مقالات شما در افزایش رتبه بندی سایت موثر باشند. هر چه رتبه بندی مقاله ی شما بالاتر باشد، تعداد کلیک سایت نیز بیشتر خواهد بود.

 

افزایش بازدید سایت شما توسط گوگل جالب است که بدانید قبل از اینکه مخاطبان از سایت شما بازدید کرده و آن را تایید کنند، لازم است که گوگل سایت شما را بشناسد و در صورتی که طی بررسی متوجه شد مطالب سایت شما با استانداردهای تعیین شده همخوانی دارد، آن را برای مخاطبان به نمایش می گذارد.

 

البته بعد از اینکه گوگل مطالب شما را تایید کرد و به تعدادی از مخاطبان نشان داد، باز هم در زمان های مختلفی دیگری نیز از آن بازدید کرده و مجددا مطالب شما بررسی می کند. در سایت های پرمخاطب بازدید گوگل نیز بیشتر است. مسلما هر چه بتوانید از طریق استراتژی های مختلف مثل بک لینک بازدید گوگل را در سایت خود بالا ببرید، رتبه بندی بالاتری خواهید داشت.

 

تاثیر بک لینک در سئو سایت , افزایش بک لینک, افزایش رتبه بندی سایت

افزایش رتبه بندی سایت

 

ترافیک ارتجاعی (Referral traffic)

ترافیک ارتجاعی یکی از روش های پرطرفداری است که باعث افزایش بازدید یا ترافیک سایت شما می شود. در این روش نویسندگان رپورتاژهای مختلفی را در سایت های پربازدید قرار می دهند.

 

زمانی که خوانندگان روی بک لینک هایی که به سایت شما هدایت می شود کلیک کنند، رتبه بندی سایت افزایش می یابد. به این روش که سایت شما از طریق لینک دهی در سایت های دیگر به رتبه بندی بالایی می رسد، ترافیک ارتجاعی گفته می شود.

 

در نهایت پیشنهاد می کنیم با مطالعه ی بیشتر روش های بک لینک دهی به سایت رتبه بندی مقالات خود را در موتور جستجو گوگل افزایش دهید. همانطور که می دانید مطالب شما زمانی ارزش زیادی پیدا می کند که از طریق افزایش رتبه بندی در گوگل بازدید کنندگان زیادی داشته باشد.

 

گردآوری : بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------