تازه های ترفندهای اینترنتی

خرید فالوور در کافه فالوور

مزایای خرید فالوور

رسانه های اجتماعی به بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی برای مشاغل و تأثیرگذاران تبدیل شده اند. پلتفرم…

چگونه دانلودها و حافظه پنهان TikTok خود را پاک کنیم؟پاک کردن کش TikTok, بهبود عملکرد TikTok با پاک کردن کش

کش TikTok را پاک کنید و سرعت برنامه را افزایش دهید

 

چگونه کش tiktok خود را پاک کنیم؟

پاک کردن کش TikTok می تواند به رفع مشکلات برنامه، آزادسازی فضای ذخیره سازی و بهبود عملکرد آن کمک کند. در این مقاله از بیتوته به شما خواهیم گفت که چگونه کش TikTok را در گوشی خود پاک کنید.

کش تیک تاک یک سیستم ذخیره سازی است که به طور موقت داده ها و فایل های رسانه ای را نگه می دارد تا برنامه سریعتر اجرا شود و از حجم اینترنت کمتری استفاده کند. کش تیک تاک برای کاهش زمان بارگذاری، عناصر مختلفی را ذخیره می کند، از ویدیوها و تصاویر گرفته تا پروفایل کاربران و حتی چیدمان برنامه. به جای اینکه هر بار این موارد را از سرور دریافت کند، آنها را روی دستگاه شما نگه می دارد و قادر است آنها را سریعتر نمایش دهد.

 

با این حال، اگر کش کنترل نشود، می تواند منجر به کندی عملکرد یا حتی خرابی برنامه هنگام تلاش برای استفاده از تیک تاک شود. به همین دلیل مهم است که به طور مرتب کش خود را پاک کنید تا برنامه به طور روان اجرا شود و در عین حال از داده های خصوصی خود محافظت کنید.

 

اگر زیاد از TikTok استفاده می‌کنید و متوجه کندی یا عملکرد نادرست برنامه شده‌اید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که حافظه پنهان آن را پاک کنید. در اینجا چگونگی آن است.

 

پاک کردن کش TikTok, بهبود عملکرد TikTok با پاک کردن کش

بهینه سازی TikTok با پاک کردن کش

 

وقتی کش TikTok را پاک می کنید چه اتفاقی می افتد؟

پاک کردن کش تیک تاک مانند زدن دکمه بروزرسانی برای برنامه شماست.  زمانی که کش را پاک می کنید، فایل ها و داده های موقتی را که تیک تاک در دستگاه شما ذخیره کرده است حذف می کنید. این کار چند هدف مهم دارد:

آزادسازی فضای ذخیره سازی: این کار فضای با ارزش ذخیره سازی را در دستگاه شما آزاد می کند و اطمینان می دهد که تیک تاک بیشتر از حد نیاز فضا اشغال نمی کند.

بهبود عملکرد برنامه: با حذف انبوهی از اطلاعات که ممکن است سرعت برنامه را کم کند، می تواند عملکرد برنامه را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

بهبود حریم خصوصی آنلاین: با حذف داده های شخصی که تیک تاک در کش ذخیره می کند، حریم خصوصی آنلاین شما را بهبود می بخشد. این کار توکن های ورود، تنظیمات خاص کاربر و سایر داده هایی را که می تواند برای ردیابی یا تجزیه و تحلیل استفاده شود را حذف می کند و دسترسی شما به تیک تاک را امن تر می کند.

 

با این حال، به خاطر داشته باشید که پاک کردن کش تیک تاک همچنین اطلاعات ورود شما و تاریخچه مرور و جستجو را نیز حذف می کند. نگران نباشید، این کار باعث حذف شدن اشتراک ها، نظرات و ویدیوهای آپلود شده، لایک شده یا ذخیره شده شما نمی شود. پس از ورود مجدد، تیک تاک شروع به جمع آوری نسخه جدیدی از کش برای ارائه سریعتر محتوا به شما می کند.

 

نحوه پاک کردن دانلودها و حافظه پنهان TikTok

آماده اید تا کمی تمیزی و فضا به برنامه تیک تاک خود بدهید و کش آن را پاک کنید؟ کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

1. برنامه TikTok را در دستگاه خود باز کنید و روی برگه نمایه خود ضربه بزنید.

2. بعد، روی منوی سه خط ضربه بزنید.

 

پاک کردن کش TikTok, بهبود عملکرد TikTok با پاک کردن کش

در صفحه نمایه TikTok روی منوی سه خطی ضربه بزنید

 

3. از منوی ظاهر شده در پایین صفحه، روی Settings and privacy ضربه بزنید.

 

پاک کردن کش TikTok, بهبود عملکرد TikTok با پاک کردن کش

روی تنظیمات و حریم خصوصی ضربه بزنید

 

4. در بخش Cache & Cellular، روی Free up space ضربه بزنید.

 

پاک کردن کش TikTok, بهبود عملکرد TikTok با پاک کردن کش

روی Free Up Space ضربه بزنید

 

5. دو گزینه را مشاهده خواهید کرد: Cache و Downloads. می توانید با ضربه زدن روی دکمه Clear هر کدام، اینها را به صورت جداگانه خالی کنید.

 

پاک کردن کش TikTok, بهبود عملکرد TikTok با پاک کردن کش

روی Clear کنار Cache and Downloads ضربه بزنید

 

6. برای پاک کردن کش TikTok خود، از صفحه آزاد کردن فضا، Clear را انتخاب کنید، سپس از کادر گفتگوی تأیید، روی Clear ضربه بزنید.

 

پاک کردن کش TikTok, بهبود عملکرد TikTok با پاک کردن کش

پاک کردن حافظه پنهان را تأیید کنید

 

7. شما می توانید همین کار را با دانلودهای خود با انتخاب دکمه پاک کردن آن انجام دهید. با ضربه زدن روی دکمه Clear در گفتگوی زیر تأیید کنید که این کاری است که می خواهید انجام دهید.

 

پاک کردن کش TikTok, بهبود عملکرد TikTok با پاک کردن کش

حذف دانلودها را تایید کنید

 

تفاوت بین کش و دانلودها

کش: سیستم ذخیره‌سازی موقتی است که فایل‌های ضروری برای اجرای سریع‌تر برنامه را در خود جای می‌دهد. این فایل‌ها می‌توانند شامل پیش‌نمایش ویدیوها، تصاویر پروفایل و حتی چیدمان برنامه باشند.

 

دانلودها: فایل‌های مرتبط با محتوای ایجاد شده توسط خود شما هستند. هنگامی که ویدیوی خود را می‌سازید، اغلب برای استفاده در آن، افکت‌ها، استیکر‌ها و صداها را دانلود می‌کنید.

 

هنگامی که دانلودهای تیک تاک را پاک می‌کنید، این فایل‌ها از دستگاه شما حذف می‌شوند. اما اگر آن‌ها را به عنوان موارد دلخواه علامت‌گذاری کرده باشید، همچنان در لیست علاقه‌مندی‌های شما باقی می‌مانند. در صورت تمایل به استفاده مجدد از آن افکت‌ها، صداها یا استیکرها، برنامه آن‌ها را دوباره دانلود خواهد کرد.

 

بنابراین، پاک کردن کش تیک تاک بر روی ویدیوهای پیشنهادی و علایق شما تأثیری نمی‌گذارد، بلکه صرفا باعث می‌شود تا فایل‌های موقتی که باعث تسریع عملکرد برنامه می‌شوند، حذف شوند. در نتیجه، ممکن است بارگذاری اولیه برخی ویدیوها یا اجرای برخی افکت‌ها کمی با تأخیر همراه باشد.

 

گردآوری:بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------