تغییرات جدید برای کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام/ حمله شدید تلگرام به واتساپاینستاگرام و فیس بوک،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
رگولاتور آلمانی اعلام کرد شرکت متا پلتفرمز برای رفع نگرانی‌های ضد انحصارطلبی، قصد دارد نمای کلی جدید برای کاربران پلتفرمهای فیس‌بوک و اینستاگرام معرفی کند.

به گزارش ایسنا، دفتر کارتل آلمان اعلام کرد مرکز حساب‌های متا به کاربران اجازه خواهد داد درباره این که آیا می‌خواهند از حساب‌هایی مانند اینستاگرام و فیس‌بوک به صورت ترکیبی یا جداگانه استفاده کنند، تصمیم کاملا آزاد و آگاهانه بگیرند.

 

یک سخنگوی متا گفت: ما نمای کلی حساب متا را به‌روزرسانی کرده‌ایم تا به صورت شفاف‌تر نشان دهیم که خدمات ما چگونه با هم کار می‌کنند و به افراد کنترل بیشتری روی این ویژگی‌ها می‌دهیم. این شرکت به همکاری سازنده با این رگولاتور ادامه خواهد داد.

 

دفتر کارتل در سال ۲۰۱۹، تلاش کرد برای متا و سپس فیس‌بوک، ترکیب داده‌های کاربران از چندین منبع بدون رضایت کاربران را ممنوع کند.

 

این موضوع سال‌ها کشمکش حقوقی را به دنبال داشت. انتظار می‌رود دادگاه عالی اتحادیه اروپا در ژوئیه، این موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد.

 

ویژگی جدیدی که از سوی متا برای مدیریت حساب‌ها ارائه شده، طرح قبلی را اصلاح می‌کند که دفتر کارتل آن را به‌ شدت ناقص توصیف کرده و اعلام کرده بود که مصرف‌کنندگان را به روشی خنثی یا شفاف، مطلع نکرده است.

 

بر اساس گزارش رویترز، این دفتر اعلام کرد جدیدترین ارزیابی‌اش، بر اساس استانداردهایی است که در سال ۲۰۱۹ ایجاد شده است و ممکن است الزامات سخت گیرانه تری برای رعایت قانون رقابت آلمان ضروری باشد.

 

***

 

حمله شدید تلگرام به واتساپ

تلگرام رونمایی از کانال‌های واتساپ را دستمایه کنایه‌ای تازه و البته تبلیغ کار خودش کرد و یادآور شد که مدت‌هاست این ویژگی‌ها را دارد.

 

اینستاگرام و فیس بوک،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

به گزارش دیده‌بان ایران، رقابت دو پیام رسان بزرگ واتساپ و تلگرام هر روز داغ‌تر از پیش می‌شود. واتساپ پرمخاطب‌ترین پیام‌رسان جهان است و تا پیش از این فاقد ویژگی‌هایی بود که تلگرام داشت و با آن مخاطبان زیادی را جذب کرده بود.

 

حالا واتساپ سعی دارد با بروزرسانی‌های پی‌ در پی در زمینه‌ها به تلگرام برسد و در عین حال برتری خود را در بازار حفظ کند.

 

تازه‌ترین امکان واتساپ ایجاد کانال‌ است که از چندین سال پیش در تلگرام بوده و اتفاقا از ویژگی‌های جذاب این پیام رسان برای مخاطبان بوده است.

 

باید دید واکنش کاربران به امکانات جدید واتساپ چه خواهد بود اما کاملا مشخص بود که تلگرام به این بروزرسانی‌ها واکنش نشان خواهد داد.

 

حساب کاربری تلگرام با انتشار تصویری به واتساپ کنایه زده است. در این تصویر تلگرام تاکید می‌کند که از سال ۲۰۱۵ امکان ایجاد کانال در پیام‌رسانش وجود داشته در حالی که واتساپ تازه به این فکر افتاده است.

 

حمله شدید تلگرام به واتساپ،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------