نسل بعدی پردازنده‌های انویدیا با معماری جدید، در سال ۲۰۲۵ معرفی می‌شوندکارت گرافیک انویدیا،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
انویدیا قصد دارد که نسل بعدی پردازشگرهای گرافیکی خود را به‌ جای پردازنده‌های فعلی با معماری Ada Lovelace در سال ۲۰۲۵ معرفی کند.

به گزارش زومیت، شرکت مطرح انویدیا در جسله‌ای مطبوعاتی، نقشه راه به‌روزرسانی شده در مورد جزئیات محصولات نسل بعدی محصولات خود، ازجمله جایگزین پردازنده‌های Geforce RTX 40 با معماری Ada Lovelace و برخی از کارت گرافیک‌های موجود برای گیمینگ را به اشتراک گذاشت.

 

براساس نقشه راه انویدیا، نسل بعدی کارت‌های گرافیکی این شرکت با معماری جدید در سال ۲۰۲۵ به بازار عرضه خواهد شد. اگر این شرکت به طرح نام‌گذاری فعلی خود ادامه دهد، نسل بعدی محصولات جی‌فورس باید با عنوان سری Geforce RTX 50 روانه بازار شود.

 

به گزارش Tom’sHardware، انویدیا هنوز اسم رمز کارت‌های گرافیک با معماری جایگزین آدا لاولیس را فاش نکرده است، اما برخی بر این باورند که نام رمز آن‌ها بلک‌ول، معماری نسل بعدی پردازنده‌های انویدیا باشد. البته این احتمال نیز وجود دارد که بلک‌ول جانشین معماری هاپر خواهد باشد که انویدیا آن را به عنوان Hopper Next در نقشه راه خود معرفی کرده است.

 

کارت گرافیک انویدیا،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

انویدیا معمولاً کارت‌های گرافیک مصرف‌کننده با معماری جدید را هر دو سال یک‌بار به بازار می‌کند. به‌عنوان مثال، معماری‌های پاسکال در سال ۲۰۱۶، تورینگ در سال ۲۰۱۸، آمپر در سال ۲۰۲۰ و در نهایت آدا لاولیس در سال ۲۰۲۲ معرفی شدند. اکنون، اگر این شرکت بخواهد جانشین پردازنده‌های مبتنی بر آدا لاویس را در سال ۲۰۲۵ عرضه کند، ریتم معمول معرفی معماری‌های جدید در هر دو سال یک‌بار را از بین می‌رود.

 

انویدیا تولید پردازشگرهای گرافیکی محاسباتی را نسبت به کارت‌های گرافیکی مخصوص گیمینگ، در اولویت قرار داده است. بر اساس گزارش‌ها، این شرکت می‌خواهد تولید محصولات محاسباتی خود را افزایش دهد تا بتواند سهم بازار را در اختیار بگیرد. اگرچه اینتل رقیب جدی انویدیا محسوب می‌شود، اما در حال حاضر، مجموعه محصولات AMD RDNA 3 این شرکت تهدیدی برای سری پردازشگرهای گرافیکی انویدیا به شمار نمی‌روند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------