فیس بوک به تبعیض متهم شداخبار,اخبار تکنولوژی,فیس بوک

وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا فیس بوک را متهم کرده به صاحبان ملک و آژانس های املاک اجازه می دهد به طور سیستماتیک برخی گروه ها را از دیدن تبلیغات خود محروم کنند.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، دولت فدرال آمریکا فیس‌بوک را متهم به تبعیض کرده است. طبق اسناد موجود فیس‌بوک متهم است به صاحبان مسکن و آژانس‌های املاک اجازه داده به طور سیستماتیک گروه‌های مختلف افراد مانند افراد غیر مسیحی، مهاجران و اقلیت‌های قومیتی را از دیدن آگهی‌های آپارتمان و خانه‌های خود محروم کنند.

 

وزارت مسکن و توسعه شهری این اتهامات را علیه فیس‌بوک اعلام کرده است. چنین شکایتی احتمالاً به جریمه‌ای چند میلیون دلاری برای فیس‌بوک منجر می‌شود. اما علاوه آن این روند در حقیقت ضربه‌ای به قلب مدل تجاری فیس‌بوک یعنی ارائه تبلیغات برای گروه‌های خاص است.

 

«بن کارسون» وزیر مسکن و توسعه شهری آمریکا در این باره گفت: فیس‌بوک با توجه به هویت و مکان زندگی افراد نسبت به آنها تبعیض قائل می‌شود. این شرکت با استفاده از رایانه گزینه‌های انتخاب مسکن فرد را محدود می‌کند.

 

در مقابل فیس‌بوک طی بیانیه‌ای اعلام کرده نسبت به این اتهامات متعجب شده است. همچنین طبق این بیانیه فیس‌بوک با وزارت مسکن و توسعه شهری مشغول همکاری است تا نگرانی‌های موجود را برطرف کند. همچنین گام‌هایی از جمله حذف هزاران گزینه هدف‌گیری تبلیغاتی در سال گذشته برای جلوگیری از این تبعیض برداشته است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------