گوگل ۲۳ ساله شدگوگل،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
موتور جستجوی گوگل به مناسبت رسیدن سالروز تولد این شرکت عکس صفحه اصلی خود را تغییر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از indiatoday، شرکت گوگل امروز بیست و سومین سالروز تولد خود را جشن می‌گیرد. به همین مناسبت موتور جستجوی شرکت برای نشان دادن این رویداد بزرگ، تصویر صفحه اصلی خود را تغییر داد. این عکس یک کیک دو طبقه با یک شمع و عدد ۲۳ روی آن و نشان دهنده این است که بیست و سه سال پیش شرکت گوگل تاسیس شد و در حال حاضر به یکی از بزرگترین غول‌های فناوری جهان تبدیل شده است. گوگل در ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ تاسیس شد.

 

دلیل گوگل برای تغییر سالروز تولد شرکت

این شرکت، در هفت سال اول، سالروز تولد خود را در همان تاریخ جشن می‌گرفت. با این حال، بعداً تصمیم گرفته شد که جشن‌ها به ۲۷ سپتامبر منتقل شود. ممکن است بپرسید چرا؟ خب، این امر با روز اعلام رکورد تعداد صفحاتی که این موتور جستجو در حال نمایه سازی است، همزمان شد. گوگل یکی از پرکاربردترین موتور‌های جستجو در دنیا است و توسط سرگئی برین و لری پیج به وجود آمد. مدیرعامل کنونی گوگل سوندار پیچای است که در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۵ جانشین لری پیج شد.

 

نحوه تاسیس گوگل

در سال ۱۹۹۷، سرگئی برین دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه استنفورد با لری پیج که در آن زمان استنفورد را برای تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته بود در محوطه دانشگاه آشنا شد. سال بعد، دو بنیانگذار گوگل در اتاق خواب خود یک موتور جستجو ایجاد کردند و نمونه اولیه آن را توسعه دادند. Google Inc، به طور رسمی در سال ۱۹۸۸ متولد شد. روزانه میلیارد‌ها جستجو به بیش از ۱۵۰ زبان در سراسر جهان در گوگل انجام می‌شود. این در حالیست که گوگل تاکنون تغییرات زیادی را نسبت به روز‌های اولیه خود تجربه کرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022