تبلیغات ، چاپ ,جذب فالورX

دانشمندان صفحه تلویزیون قابل لیسیدن را اختراع کردندصفحه تلویزیون قابل لیسیدن،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
یک پروفسور ژاپنی نمونه اولیه صفحه تلویزیون قابل لیسیدن را ساخته است که می‌تواند طعم غذا را تقلید کند و این گامی دیگر برای ایجاد یک تجربه تماشای چندحسی است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز، این دستگاه که Taste the TV) TTTV) نام دارد، از چرخ فلکی شامل 10 قوطی طعم‌دهنده استفاده می‌کند که به‌صورت ترکیبی اسپری می‌کنند تا طعم یک غذای خاص را ایجاد کنند. سپس نمونه طعم روی یک فیلم روی یک صفحه تلویزیون صاف می‌چرخد تا بیننده امتحان کند.

 

«هومی میاشیتا»، استاد دانشگاه میجی در این باره می‌گوید: «در دوران کووید-19، این نوع فناوری می‌تواند نحوه ارتباط و تعامل مردم با دنیای خارج را بهبود بخشد. هدف این است که این امکان را برای مردم فراهم کنیم که تجربه چیزی مانند غذا خوردن در یک رستوران در آن سوی دنیا را داشته باشند، حتی در حالی که در خانه هستند.»

 

میاشیتا با تیمی متشکل از 30 دانشجو کار می‌کند که انواع دستگاه‌های مرتبط با طعم، از جمله چنگالی که طعم غذا را غنی‌تر می‌کند، تولید کرده‌اند. او می‌گوید، در سال گذشته نمونه اولیه TTTV را خودش ساخته است و هزینه ساخت نسخه تجاری آن حدود 100000875 دلار خواهد بود. او همچنین گفت که کاربردهای بالقوه، شامل آموزش از راه دور برای آشپزها و چشیدن بازی‌ها و آزمون‌ها است.

 

میاشیتا همچنین در مورد استفاده از فناوری اسپری خود برای کاربردهایی مانند دستگاهی که می‌تواند طعم پیتزا یا شکلات را روی یک تکه نان برشته اعمال کند، با شرکت‌ها مذاکره کرده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------