توسعه یک سیستم جدید برای بازسازی صدا به کمک ارتعاشاتبازسازی صدا به کمک ارتعاشات،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
محققان دانشگاهی یک سیستم دوربین ارزان قیمت ساختند که می‌تواند صدا را از ارتعاشات آن بازسازی کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محققان دانشگاه کارنگی ملون یک سیستم دوربین جدید را ابداع کرده اند که به ظاهر می‌تواند، ارتعاشات صدا را با سطحی از دقت تشخیص دهد که امکان بازسازی صدا را بدون نتیجه گیری یا میکروفون فراهم می‌کند.

 

این دانشگاه در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که این سیستم می‌تواند «ارتعاشات سطحی با سرعت بالا و دامنه کم» را که چشم انسان قادر به دیدن آن‌ها نیست، تشخیص دهد.

 

این سیستم دارای دو دوربین و یک لیزر است و به جای دوربین‌های پرسرعت مورد استفاده در تحقیقات قبلی، از دوربین‌های معمولی استفاده می‌کند تا هزینه‌ها کاهش یابد.

 

یک الگوریتم الگو‌های دوربین‌ها را با هم مقایسه و از تفاوت بین الگو‌ها برای محاسبه ارتعاشات و ایجاد مجدد صدا استفاده می‌کند.

 

محققان می‌گویند که توانستند با این سیستم صدای گیتار‌هایی را که به طور همزمان نواخته می‌شدند، جدا کنند. آن‌ها ادعا می‌کنند که این سیستم قادر است از ارتعاشات برای بازسازی صدای زیادی استفاده کنند.

 

استادیار متیو اوتول، یکی از نویسندگان مقاله در مورد این سیستم، گفت: "این سیستم مرز کاری را که می‌توان با بینایی کامپیوتری انجام داد، جابه جا می‌کند. این یک مکانیسم جدید برای ثبت سرعت بالا و ارتعاشات کوچک است و حوزه جدیدی از تحقیقات را ارائه می‌دهد. "

 

کاربرد‌های بالقوه زیادی برای این سیستم وجود دارد. به عنوان مثال، محققان می‌گویند که این سیستم می‌تواند بر ارتعاشات ماشین‌های موجود در یک کارخانه، برای جستجوی نشانه‌هایی از مشکلات، نظارت کند. مهندسان صدا نیز می‌توانند صدا را از یک ساز جدا کنند تا میکس را بهبود بخشند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------