گوشی ChatGPT در راه است؛ اولین گوشی مبتنی بر هوش مصنوعی در جهانگوشی مبتنی بر هوش مصنوعی،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
به نظر می‌رسد OpenAI درحال ایده‌پردازی در مورد طراحی اولین گوشی مبتنی بر هوش مصنوعی است و قصد دارد گوشی ChatGPT را توسعه دهد.

به گزارش گجت نیوز، گزارشی حاکی از آن است که سم آلتمن، مدیر عامل OpenAI و جانی آیو، طراح سابق اپل، در مورد ساخت یک دستگاه سخت افزاری جدید هوش مصنوعی درحال بحث هستند. با اینکه این گزارش جزئیات زیادی را در مورد توسعه‌ی یک گوشی مبتنی بر هوش مصنوعی فاش نمی‌کند، اما ایده‌ی تولید چنین دستگاهی می‌تواند بسیار جذاب و انقلابی باشد. یک گوشی هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی بهترین وسیله برای دستیابی به فناوری AI و تمام ابزارهای مبتنی بر آن خواهد بود.

 

باتوجه به پیشرفت‌های روزافزون تکنولوژی و باز شدن درهای نوین برای توسعه‌ی ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی، شرکت‌های تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند از تمایل خود برای طراحی و ساخت محصولی مبتنی بر این فناوری سخن گفته‌اند. بهترین گوشی‌های هوشمند این روزها از هوش مصنوعی روی دستگاه و یادگیری ماشینی استفاده می‌کنند تا تجربیات هوشمند زیادی را تقویت کنند.

 

OpenAI ایده‌‌های جذابی را در سر می‌پروراند

اگر سازندگان گوشی‌های هوشمند بتوانند از هوش مصنوعی در توسعه‌ی یک محصول سخت‌افزاری استفاده کنند، آیا شرکت‌های هوش مصنوعی آماده‌ی پشتیبانی از آنها خواهند بود؟ یک گزارش جدید مهر تاییدی بر این سوال می‌زند و نشان می‌دهد که احتمالاً مدیر عامل OpenAI همین افکار را دارد.

 

بر اساس گزارشی از The Information، سم آلتمن با طراح مشهور سابق اپل Jony Ive ملاقات کرد تا در مورد امکان ساخت یک گوشی مبتنی بر هوش مصنوعی صحبت کند. به نظر می‌رسد ماسایوشی سون، مدیر عامل گروه سرمایه‌گذاری سافت‌بانک نیز با هر دوی این افراد در مورد این ایده صحبت کرده است.

 

جزئیات این گزارش مبهم است و به نتیجه این گفتگوها اشاره‌ای نشده است. همچنین مشخص نیست که آیا این سه نفر تصمیم به همکاری در این ایده گرفته‌اند یا هرکدام به صورت جداگانه اقدام خواهند کرد. علاوه‌براین، هنوز مشخص نیست که «دستگاه سخت افزاری جدید هوش مصنوعی» یک گوشی هوشمند است یا دستگاهی دیگر.

 

گوشی مبتنی بر هوش مصنوعی،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

با این حال، با توجه به تخصص گسترده Jony Ive در مورد iPod و iPhone در میان سایر محصولات اپل، یک گوشی هوشمند خود را به عنوان بهترین گزینه برای اولین محصول سخت‌افزاری هوش مصنوعی معرفی می‌کند.

 

همچنین مشخص نیست که آیا این دستگاه توسط OpenAI ساخته خواهد شد یا شرکتی دیگر. OpenAI بیشتر به خاطر ایجاد ChatGPT، چت ربات هوش مصنوعی که در پردازش زبان طبیعی برتری دارد، شناخته شده است. این مهارت به سرعت ChatGPT را به شهرت رساند، زیرا کاربران می‌توانستند به‌طور یکپارچه با ابزار هوش مصنوعی مکالمه کنند و پاسخ همه سؤالات خود را بیابند.

 

موفقیت ChatGPT مایکروسافت را بر آن داشت تا 10 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند و با OpenAI وارد یک شراکت تجاری شود و به این کمپانی اجازه داد تا از فناوری زیربنایی در هوش مصنوعی بینگ خود استفاده کند. توسعه‌ی این هوش مصنوعی به نوبه خود باعث برتری مایکروسافت در برابر همتایان خود مانند گوگل و اپل در رقابت هوش مصنوعی شده است.

 

این کاملاً مورد انتظار است که قدم منطقی بعدی برای OpenAI عرضه‌ی مستقیم، جهانی و گسترده‌ی مهارت هوش مصنوعی خود به مصرف‌کنندگان باشد و یک گوشی مبتنی بر هوش مصنوعی بهترین وسیله برای این کار است، مگر اینکه هوش مصنوعی غیر از این فکر کند و ایده‌ی بهتری را پیش روی این شرکت گذاشته باشد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش کامپیوتر

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023