فعالسازی ابزار OUTLINE گوگل برای کاربران ایرانی/ اوت لاین چیست و چگونه کار می‌کند؟ابزار OUTLINE گوگل ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
ابزار Outline گوگل برای کاربران ایرانی فعال شد. 

 بنابر اعلام رسمی شرکت گوگل، با فعالسازی ابزار Outline برای کاربران ایرانی به سادگی میتوان از محدودیت های اینترنتی گذر کرد.

 

گوگل رسماً خبر از فعالسازی یک ابزار جدید برای گریز از محدودیت های اینترنتی و دسترسی آزاد به وب سایت ها داده است. برای دسترسی به این ابزار که Outline نام دارد، کافی است در دسکتاپ وارد صفحه اصلی موتور جستجوی گوگل به زبان فارسی شوید تا پیوند راهنمای مربوط به نخوه استفاده از Outline و شیوه ایجاد وی پی ان امن شخصی را ببینید.

 

گوگل پیش از این نیز اعلام کرده بود که در پی صدور مجوز رفع تحریم شرکت های فناوری علیه ایران، به مرور ابزارهایی برای دسترسی به اینترنت آزاد را در ایران فعال می کند.

 

ابزار OUTLINE گوگل ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

بنابر ادعای گوگل، ابزار Outline به همه امکان می دهد با اجرای وی پی ان این وبسایت، ایمن تر به اینترنت آزاد و باز دسترسی پیدا کنند. این وبسایت می افزاید اجرای Outline، اتصالی ایجاد می کند که مسدود کردن آن دشوارتر از دیگر وی پی ان های رایج است.

 

گوگل در ادامه بیانیه خود اعلام کرده که Outline به همه این امکان را می دهد تا خود وی پی ان ایجاد کنند و دسترسی به آنرا به اشتراک بگذارند. به گفته گوگل، دو شرکت امنیتی این ابزار را ارزیابی کرده اند تا مطمئن شوند که فناوری آن پیشرفته و ایمن است.

 

اوت لاین چیست؟

این ابزار که اوت لاین (Outline) نام دارد در صفحه نخست گوگل (Google) به زبان فارسی قابل مشاهده است با این حال این ابزار جدید نیست و پیش از این برخی از متخصصان حوزه اینترنت با آن آشنا بوده اند و بسیاری با آن کار کرده اند.

 

ابزار OUTLINE گوگل ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

لینک راهنمای استفاده از این ابزار به زبان فارسی در صفحه نخست گوگل قرار داده شده است که طبق آن «همه می تواند با اجرای وی پی ان خود به اینترنت آزاد و باز ایمن تر دسترسی پیدا کنند.»

 

این ابزار در معرفی خود می گوید که «اجرای سرور وی پی ان از طریق اوت لاین دسترسی به اینترنت را ایمن تر و اتصالی ایجاد می کند که مسدود کردن آن دشوارتر است.»

 

سایت اوت لاین می گوید که «این ابزار زمانی که انواع دیگر VPN مسدود شده باشد کار می کند، و در برابر انواع پیشرفته سانسور از جمله مسدود کردن مبتنی بر شبکه یا مسدود کردن IP مقاوم است.»

 

طبق اطلاعات ارائه شده «اوت لاین انعطاف پذیرتر است زیرا بااستفاده از پروتکلی ساخته شده است که ردیابی آن دشوار است و بنابراین مسدود کردن آن سخت تر است.»

 

در واقع اوت لاین به همه امکان می دهد برای خود وی پی ان ایجاد و اجرا کنند و دسترسی به آنرا به اشتراک بگذارند.

 

اوت لاین از دو محصول وابسته به یکدیگر تشکیل شده است که باهم کار می کنند تا به کاربر دسترسی بدون وقفه به اینترنت دهد.

 

ابزار OUTLINE گوگل ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

یکی از این برنامه های «اوت لاین منیجر» نام دارد و دیگری «اوت لاین کلاینت» است.

 

اوت لاین در سایت خود به زبان فارسی چگونگی فعال کردن این دو ابزار را بطور کامل توضیح داده است.

 

ابزار OUTLINE گوگل ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی

اوت لاین، وی پی ان نیست

اوت لاین می گوید که این ابزار «وی پی ان» نیست بلکه به هرکسی امکان می دهد سرور وی پی ان خصوصی خود را راه اندازی و مدیریت کند.

 

با این حال بنظر میرسد این برنامه رایگان نیست و در بخشی از آن نیازمند ارائه دهنده ابری است. اوت لاین در وبسایتش در این زمینه نوشته است: «ارائه دهنده ابری تان را براساس نیازها و بودجه خاص خودتان انتخاب کنید.« سرویس های وب» آمازون و گوگل هردو، نام های معتمدی هستند. دیجیتال اوشن برخی از ارزان ترین طرح ها را در ماه ارائه می دهد، و بسیاری از کاربران راه اندازی آنرا به عنوان آسان ترین گزارش می دهند.»

 

آیا اوت لاین برای ایرانی ها در داخل کشور کاربردی است؟

این اتفاق در حالی رخ می دهد که برخی از کارشناسان حوزه اینترنت می گویند این ابزار نمی تواند کمکی به کاربران در ایران کند چراکه نیاز به سرور دارد، سرویس دهنده های ابری برای راه اندازی آن تحریم هستند و با شناسایی سرورها مسیر آن بلاک می شود.

 

یکی از کارشناسان این حوزه در توئیتر می گوید که «اوت لاین» فیلترشکن نیست بلکه نرم افزاری برای ست آپ کردن وی پی ان است یعنی اگر مجهز به سرور هستید با این روش میتوانید به دیگران وی پی ان دهید.

 

در واقع ویژگی مهم «اوت لاین» این است که با ایجاد وی پی ان تعداد کاربرانی که به آن وصل میشوند نسبت به وی پی ان های تجاری کم تر خواهد بود.

 

از سوی دیگر در سایت «اوت لاین» بخشی وجود دارد که سرورهای مختلف در کشورهای مختلف را معرفی می کند. این سایت اشاره کرده است که «کلیدهای دسترسی» رایگان از سوی داوطلبان در سراسر دنیا ایجاد می شود و کیفیت و سرعت نسبتا قابل قبولی دارند. اما برخی از کاربران ایرانی نیز می گویند چند سرور ساخته اند اما هیچ یک کار نکرده است و با آنکه کلیدهای رایگانش کار می کنند اما سرعت آن ها پائین است.

 

بعضی از کاربران نیز می گویند که استفاده از این ابزار در داخل نیازمند همراهی افرادی در خارج است تا با« اوت لاین منیجر» وی پی ان بسازند و در اختیار دوستان و دیگران قرار دهند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022