متاورس اختصاصی ایالت کاتالونیای اسپانیا | بارسلون با شکل‌گیری «کاتاورس» یک قطب دیجیتال خواهد بود متاورس ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
وزیر نوآوری ایالت خودمختار کاتالونیا در کشور اسپانیا از ایجاد یک متاورس اختصاصی برای این منطقه جغرافیایی خبر داد. 

به‌ گزارش همشهری آنلاین و به‌ نقل از کوین‌گراف، دولت کاتالونیا امیدوار است با ارائه برنامه‌های مهارتی مختلف به دانشجویان دانشگاه و اردوهای آموزشی برای پرورش استعدادها، بارسلون را به یک مرکز دیجیتال تبدیل کند. بارسلون پایتخت کاتالونیا یکی از هفت منطقه خودمختار اسپانیا است.

 

دانیل ماکرو، وزیر نوآوری کاتالونیا، در مصاحبه‌ای اختصاصی با کوین تلگراف در مورد برخی تلاش‌های کلیدی دولت برای تبدیل این منطقه به یک مرکز دیجیتالی صحبت کرده است.

 

ماکرو در این مورد گفت همه‌گیری کووید-۱۹ در دو سال گذشته به تبلیغ ایده اقتصاد دیجیتال کمک کرده است. او در ادامه به مثالی از اروپا اشاره کرد که به سمت دیجیتالی‌کردن قرارداد انرژی و چندین معامله دیجیتال دیگر حرکت کرده است.

 

حال با ظهور فناوری بلاک‌چین و متاورس، وزیر در حال تلاش برای ایجاد یک اقتصاد کاملا دیجیتالی با الهام از دنیای فیزیکی است.

 

ماکرو خبر داد دولت در حال تلاش برای ساخت یک متاورس کاتالونیایی با نام اختصاصی کاتاورس (Cataverse) است. به گفته او متاورس کاتالونیایی با زبان کاتالان و فرهنگ کاتالان پیوند خواهد خورد.

 

وزیر نوآوری کاتالونیا در ادامه به طرح‌های دولت برای تبدیل بارسلون به قطب دیجیتال اشاره کرد. او گفت دولت سیاست‌ها و برنامه‌های دانشگاهی متعددی را برای پرورش استعداد در بین جوانان تصویب کرده است.

 

هنگامی که از وزیر در مورد پروژه‌های بلاک‌چین که گردشگران می‌توانند در بارسلون با آنها تعامل داشته باشند سؤال شد، او به‌عنوان نمونه به پروژه‌هایی در حوزه مراقبت‌های بهداشتی شخصی و حمل و نقل عمومی اشاره کرد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------