حسگر پوشیدنی که تعریق افراد را تحلیل می‌کند+ عکسمحققان دانشگاه برکلی در کالیفرنیا یک حسگر پوشیدنی ساخته‌اند که قادر است تعریق افراد را تجزیه و تحلیل کند. 

به گزارش فارس به نقل از شینهوا، دانشمندان ایالات متحده نوعی سنسور پوستی پوشیدنی ایجاد کرده‌اند که می‌تواند آنچه در عرق پوشیدگان است شناسایی کند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,حسگر پوشیدنی

محققان دانشگاه برکلی در کالیفرنیا این حسگر را ساخته‌اند و بنابر اخبار منتشر شده این ابزار قادر است تعریق افراد را تجزیه و تحلیل کند.

 

این گجت پوشیدنی به صورت بلادرنگ، میزان الکترولیت‌ها و متابولیت‌های موجود در عرق بدن را اندازه‌گیری می‌کند.

 

حسگر توسعه داده شده توسط محققان دانشگاه برکلی سلامتی افراد با جزئیات بررسی می‌کند، این ابزار می‌تواند درباره خستگی یا کم‌آبی بدن نیز اطلاعاتی را در اختیار فرد قرار دهد.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,حسگر پوشیدنی

سنسورهای به کار رفته در حسگر پوشیدنی با ردیابی سرعت عرق در میکرو فلوریدیک، می توانند میزان تعریق فرد را گزارش دهند.

 

نتایج این مطالعه در نشریه Science Advances منتشر شده بیانگر آن است که این حسگر از لوله‌های میکروسکوپی تشکیل شده که عرق را جذب می‌کنند.

 

مالیکا، فارغ التحصیل علوم و مهندسی مواد در UC Berkeley، محقق ارشد دانشگاه برکلی و سرپرست تیم تحقیقاتی این گجت می‌گوید: ما از سنسورها برای مقایسه سطح گلوکز عرق و سطح قند خون در بیماران سالم و دیابتی استفاده کردیم، اما دریافتیم که اندازه گیری یک قند عرق تنها نمی‌تواند سطح گلوکز خون فرد را نشان دهد، بنابراین برای شناسایی همبستگی بالقوه نیاز به تحقیقات بیشتری است.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------