کسپرسکی به لیست سیاه آمریکا رفت کسپرسکی ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
شرکت کسپرسکی لَب (Kaspersky Lab)، چاینا تلکام و چاینا موبایل اینترنشنال یو اس ای به فهرست فراهم کنندگان خدمات و ارتباطات که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا به شمار می روند، اضافه شدند. 

به گزارش ایسنا، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا این نامها را به فهرست رو به رشد از شرکتهایی اضافه کرد که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا به شمار می روند. برندن کار، کمیسیونر این آژانس گفت: توسعه این لیست کمک خواهد کرد شبکه‌های ما در برابر تهدیدهای ایجاد شده از سوی نهادهای تحت حمایت دولتهای چین و روسیه که به دنبال فعالیتهای جاسوسی و فعالیتهای دیگر بر ضد منافع آمریکا هستند، ایمن شوند.

 

کمیسیون ارتباطات فدرال اشاره نکرد که آیا این اقدام در نتیجه حمله روسیه به اوکراین یا هشدارهای بایدن درباره احتمال تلافی تحریمها از سوی روسیه از طریق حملات سایبری، صورت گرفته است.

 

شرکتهای مذکور نسبت به اقدام کمیسیون ارتباطات فدرال معترض بوده اند. شرکت آنتی ویروس کسپرسکی اعلام کرد این یک تصمیم سیاسی و بدون مدرک بوده که در واکنش به شرایط ژئوپلیتیکی گرفته شود و ارتباطی به ارزیابی جامع درستی محصولات و خدمات کسپرسکی نداشته است.

 

سفارت چین در آمریکا اعلام کرد کمیسیون ارتباطات فدرال از قدرت دولتی خود سوءاستفاده کرده و به اپراتورهای چینی به شکل بدخواهانه و بدون مبنای واقعی حمله کرده است. آمریکا فورا باید سرکوب غیرمنطقی شرکتهای چینی را متوقف کند. چین اقدامات ضروری را برای حفاظت از حقوق مشروع و منافع شرکتهای چینی به کار خواهد بست.

 

دولت آمریکا نخستین کشوری نبوده که کسپرسکی را هدف گرفته است. اوایل ماه میلادی جاری دفتر امنیت اطلاعات فدرال آلمان (BSI) با صدور هشداری اعلام کرد استفاده از نرم افزار کسپرسکی می تواند ریسک انجام حملات سایبری یا شنود و جاسوسی را برای نهادهای غربی به همراه داشته باشد. این سازمان دولتی به شکل روشن خواستار ممنوعیت این شرکت و محصولاتش نشد و تنها به شرکتها پیشنهاد کرد از نرم افزارهای غیرروسی استفاده کنند.

 

بر اساس گزارش تِک رادار، چاینا تلکام و چاینا موبایل اینترنشنال یو اس ای اکنون در لیست شرکتهای چینی که تهدیدی برای آمریکا محسوب می شوند، به هواوی پیوسته‌اند. هواوی از زمان ریاست جمهوری ترامپ در حال مبارزه با دولت آمریکاست. ترامپ چند سال پیش اعلام کرده بود تجهیزات ۵G این شرکت می تواند برای جاسوسی از شرکتهای آمریکایی استفاده شود و استفاده از تجهیزات ساخت این شرکت را ممنوع کرد و از هم پیمانان آمریکا خواست اقدام مشابه را انجام دهند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023