ایلان ماسک برای خرید توییتر تا ۱۵ میلیارد دلار خرج می‌کندایلان ماسک ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
ایلان ماسک تمایل دارد بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار از پول خود را برای خرید توییتر و خصوصی کردن آن سرمایه گذاری کند. 

به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از دو منبع آگاه نوشت: این میلیاردر کارآفرین که با داشتن ۹.۱ درصد سهم، دومین سهامدار بزرگ توییتر است، قصد دارد پیشنهاد خریدی را در ۱۰ روز آینده عرضه کند و از بانک مورگان استنلی برای تهیه ۱۰ میلیارد دلار پول استفاده خواهد کرد.

 

ماسک که مدیرعامل شرکت خودروسازی برقی تسلا است، مایل است در صورت لزوم در برابر سهام فعلی خود وام بگیرد که در این صورت می تواند چند میلیارد دلار بیشتر تهیه کند.

 

این شرکت شبکه اجتماعی هفته گذشته طرح حقوق کوتاه مدت سهامداران معروف به "قرص سمی" را برای حمایت از خود در برابر پیشنهاد خرید ۴۳ میلیارد دلاری ایلان ماسک به اجرا گذاشت.

 

منابع آگاه به رویترز گفتند: شرکتهای سرمایه گذاری خصوصی هم برای مشارکت در قرارداد خرید توییتر ابراز علاقه کرده اند. شرکت فناوری محور PE هفته گذشته با توییتر برای بررسی امکان خرید که پیشنهاد خرید ماسک را به چالش خواهد کشید، تماس گرفت. شرکت "آپولو گلوبال منیجمنت" هم در حال بررسی راه‌هایی برای فراهم کردن فاینانس برای هر قراردادی است و آماده همکاری با ماسک یا هر خریدار دیگری خواهد بود.

 

بسیاری از سرمایه گذاران، تحلیلگران و بانکهای سرمایه گذاری انتظار دارند هیات مدیره توییتر پیشنهاد ماسک را در روزهای آینده رد کرده و آن را نامناسب اعلام کنند.

 

بر اساس گزارش رویترز، ارزش سهام توییتر بعدازظهر روز سه شنبه ۱.۶ درصد سقوط کرد و ۴۷.۶۹ دلار معامله شد که بسیار پایین‌تر از قیمت ۵۴.۲۰ دلار پیشنهادی ایلان ماسک است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------