بیوگرافی و عکس های مهسا مهجور بازیگربیوگرافی مهسا مهجور, مهسا مهجور در سریال بچه مهندس, مهسا مهجور و همسرش

عکس مهسا مهجور بازیگر

 

زندگی نامه مهسا مهجور + عکس های همسر و دخترش

مهسا مهجور متولد 18 اسفند 1353 می باشد. وی دارای مدرک دیپلم تئاتر از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. علاوه بر این فارغ التحصیل دانشگاه علامه طباطبایی با مدرک لیسانس جامعه شناسی می باشد. این چهره در عرصه های مختلف هنری اعم از بازیگری در تلویزیون، سینما، تئاتر، مجری گری و استاد دانشگاه سابقه فعالیت دارد. 

چکیده ای از بیوگرافی مهسا مهجور

نام اصلی: مهسا مهجور

تاریخ تولد: 18 اسفند 1353

محل تولد: تهران

وضعیت تأهل: متأهل

پیشه یا حرفه: بازیگر

 

بیوگرافی کامل مهسا مهجور

 

عکس مهسا مهجور و دخترش, فیلم های مهسا مهجور, مهسا مهجور

مهسا مهجور فرزند مسعود مهجور مدیر تولید در عرصه ی بازیگری است

 

مهسا مهجور زاده ی 18 اسفند 1353 می باشد. وی در دوره نوجوانی در مدرسه ی هنر و ادبیات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در رشته بازیگری تئاتر تحصیل کرده است. 

مهسا مهجور فارغ اتحصیل دانشگاه علامه طباطبایی با مدرک لیسانس جامعه شناسی می باشد.

 

این چهره در عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون به عنوان بازیگر نقش آفرینی کرده است و تجربه مجری گری دارد. یکی از برنامه های تلویزیونی محبوبی که مهسا مهجور در آن به عنوان مجری حضور یافته است، مسابقه راز سیب می باشد. 

 

پدر مهسا مهجور، مسعود نام دارد. مسعود مهجور یک مدیر تولید مطرح در ایران است که در عرصه بازیگری نیز فعالیت می کند. 

مهسا مهجور در کنار فعالیت های هنری در دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر به عنوان استاد تدریس می کند. 

 

از سری نقش های برجسته ی مهسا مهجور می توان به حضور در فیلم سینمایی رخساره اشاره کرد. محتوای فیلم سینمایی رخساره درباره ی یک دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی سالمندان به نام تینا است که در راستای تکمیل تحقیقات وارد خانه سالمندان می شود. این فیلم به کارگردانی امیر قوی دل تولید شده است. 

 

آغاز فعالیت مهسا مهجور

 

مهسا مهجور, زندگی نامه مهسا مهجور, عکسهای مهسا مهجور

فیلم رخساره از سری فعالیت های برجسته ی مهسا مهجور است

 

مهسا مهجور در سال 1373 برای نخستین بار با حضور در نمایش "سلطان مار" تجربه بازی در تئاتر را کسب کرد. وی در عضویت گروه مروارید قرار دارد و از شاگرد های یکی از بازیگران برجسته ی سینما، تئاتر و تلویزیون به نام گلاب آدینه محسوب می شود. 

 

در بازه ی زمانی که مهسا مهجور در نمایش های تئاتر به ایفای نقش می پرداخت، در برنامه فرزاندن ایران به عنوان مجری ظاهر شد. حدود دو سال پس از کسب تجربه مجری گری در قاب تلویزیون برای نخستین بار در سریال "بهار آسمانی" هنر نمایی کرد. 

 

سریال بهار آسمانی به کارگردانی مهدی نوربخش در سال 1375 به تولید رسیده است. پس از شکوفا شدن استعداد خانوم مهجور در عرصه بازیگری، از وی در خصوص بازی در فیلم های متعددی اعم از فرزندان ایران، لانه شیطان، فردا دیر است، کاشانه و کلبه سپید دعوت شد. 

 

مهسا مهجور پس از ایفای نقش در مجموعه تلویزیونی "همه بچه های من" در سال 1388 از دنیای بازیگری فاصله گرفت. زین پس حدود 11 بعد از همکاری با مرضیه برومند، با هنر نمایی در سریال دیدنی و جذاب " بچه مهندس" در سال 1399 به فعالیت در عرصه بازیگری بازگشت. 

 

مجموعه تلویزیونی بچه مهندس 3 تحت کارگردانی علی غفاری در چهار فصل به تولید رسیده است. مهسا مهجور در راستای تولید فیلم بچه مهندس 3 در نقش نسیم جفرودی دوست تینا به ایفای نقش پرداخته است. وی در این راستا با بازیگر هایی نظیر ثریا قاسمی، کامران تفتی، روزبه حصاری، فرهاد قائمیان، فریده دریامج، اتابک نادری و کاوه سماک باشی به همکاری پرداخته است. 

 

فعالیت های مهسا مهجور در عرصه تئاتر 

 

عکسهای مهسا مهجور, عکس مهسا مهجور, بیوگرافی کامل مهسا مهجور

مهسا مهجور و دخترش لنیا

 

عمده تمرکز مهسا مهجور در عرصه هنر به تئاتر اختصاص دارد. این چهره به موجب ایفای نقش های بی نظیر در تئاتر موفق به کسب جایزه های متعدد شده است. 

مهسا مهجور در خصوص بازی در نمایش دو نفره "جنایات و مکافات" تحت کارگردانی چیستا یثربی موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر زن در سال 1385 شد. این جایزه در مسکو از جشنواره بین المللی آثار کلاسیک روس به مهسا مهجور تعلق گرفت. 

 

عنوان بهترین و ماندگار ترین بازی های تئاتر در طول تاریخ تئاتر ایران به بازی مهسا مهجور در نمایش " یک شب دیگر هم بمان سیلویا" باز می گردد. وی به موجب هنر نمایی در نقش یک شاعر، مقاله نویس و  نویسنده داستان های کوتاه آمریکایی به نام سیلویا پلات در جشن بازیگر عنوان بهترین بازیگر سال تئاتر را کسب کرد. 

 

از سری فعالیت های هنری مهسا مهجور در تئاتر می توان به سلطان مار، اتوبوسی به نام هوس، چرخه ی آتش، حکایت مطربان این دیار، یک قاب برای همیشه، زنی برای همیشه و دخترک شب طولانی اشاره کرد. 

 

وضعیت تأهل و ازدواج مهسا مهجور

 

فیلم های مهسا مهجور, مهسا مهجور, زندگی نامه مهسا مهجور

مهسا مهجور و همسرش

 

مهسا مهجور، بازیگر خوش ذوق و پرنشاط تئاتر متأهل است. همسر وی ایرج نسیمی نام دارد. ثمره ی عشق خانم مهجور با آقای نسیمی یک دختر به نام لنیا است که زاده ی تیر ماه 1395 می باشد. 

 

علاقه مندی های مهسا مهجور 

 

 عکس مهسا مهجور و دخترش, فیلم های مهسا مهجور, مهسا مهجور

مهسا مهجور به مجری گری علاقه مند است

 

مهسا مهجور به فعالیت در عرصه مجری گری علاقه مند است. نخستین فعالیت مجری گری وی به مسابقه راز سیب در سال 1375 اختصاص دارد. این مسابقه تلویزونی در 30 قسمت به وسیله ی محمد صادق جلالی تولید شد که خانم مهجور در آن به همراه فرهاد جم به عنوان مجری برنامه ظاهر شدند. 

 

یکی دیگر از تجربه های مهسا مهجور در عرصه مجری گری، در برنامه فرزندان ایران بوده است. این برنامه در سال 1375 به وسیله ی امیر سماواتی ساخته شده است. 

مهسا مهجور در رشته های ورزشی تکواندو و دفاع شخصی فعالیت می کند. وی به نواختن ساز دف علاقه مند است و به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد. 

 

گفت و گو با مهسا مهجور 

به موجب شهرت مهسا مهجور در ایران، گفت و گو هایی با این بازیگر و مجری مجرب صورت گرفته است. 

در ادامه بخشی از گفت و گو با مهسا مهجور را بیان می کنیم:

" من در بازه ی زمانی 9 ماه که باردار بودم، به موجب فعالیت های ورزشی موفق شدم در نمایش "حساب پرداخت نمیشه" هنر نمایی کنم. در واقع  معتقدم اصلی ترین عاملی که سبب تداوم من در دوره بارداری شد، ورزش های بی وقفه ای است که انجام می دهم. 

 

زمانی که با فرزند کوچکم بر روی صحنه تئاتر حاضر می شدم، نهات لذت را از اجرای نمایش می بردم. من احساس می کردم فرزندم قادر است با شرایط جدید رابطه مناسبی برقرار کند. 

 

در حالت های عادی روزمره به موجب بارداری قادر به انجام برخی امورات نبودم. اما به محض قدم گذاشتن در صحنه تئاتر مساله بارداری از ذهنم رخت بر می کند و به صورت معمولی به اجرای فعالیت های پر جنب و جوش می پرداختم. 

 

من در عرصه تئاتر به اجرای نقش هایی علاقه دارم که فضای ایرانی در آن حاکم باشد. با این وجود در تئاتر هایی که یک اثر خارجی هستند، اعم از "حساب پرداخته نمی شه" به ایفای نقش پرداخته ام. "

 

آثار مهسا مهجور 

مجموعه های تلویزیونی مهسا مهجور 

بچه مهندس (1399)   همه بچه های من (1388)
روز رفتن (1385)  خواستگاران (1386) 
مار و پله (1384)  فرستاده (1381) 
 کلبه سپید (1379) کاشانه (1378) 
فردا دیر است (1376)  لانه شیطان (1377) 
فرزندان ایران (1375)  بهار آسمانی (1375) 

 

فیلم های سینمایی مهسا مهجور 

رخساره (1380)   دوشیزه (1381)
آرامش در میان مردگان (1384)  --- 

 

تئاترهای مهسا مهجور 

سلطان مار  هتل عروس 
 خانه برناردا آلبا زنی برای همیشه 
دخترک شب طولانی  یک قاب برای همیشه 
چشم بد دور   آوای باد 
اتوبوسی به نام هوس  عروسی خون  
چرخه آتش   حکایت مطران این دیار  

 

عکس های مهسا مهجور 

 

 عکسهای مهسا مهجور, عکس مهسا مهجور, بیوگرافی کامل مهسا مهجور

مهسا مهجور در فیلم سینمایی دوشیزه ایفای نقش کرده است

 

فیلم های مهسا مهجور, مهسا مهجور, زندگی نامه مهسا مهجور

مهسا مهجور در کنار پدر و دخترش

 

بیوگرافی مهسا مهجور, مهسا مهجور در سریال بچه مهندس, مهسا مهجور و همسرش

مهسا مهجور و دخترش در سریال بچه مهندس 3

 

فیلم های مهسا مهجور, مهسا مهجور, زندگی نامه مهسا مهجور

مهسا مهجور در عرصه ی تئاتر و تلوزیون فعالیت کرده است

 

گردآوری:بخش بازیگران بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------