بیوگرافی کیمیا گیلانی، بازیگر و مجری تلویزیون (+تصاویر خانوادگی)کیمیا گیلانی,بیوگرافی کیمیا گیلانی,عکس های کیمیا گیلانی

کیمیا گیلانی، بازیگر و مجری تلویزیون

 

کیمیا گیلانی از زمانی که کودک بود در تلویزیون مشغول به کار شد هر چند کار و درس خواندن سخت بود ولی حمایت های خانواده اش سبب شد تا وی به خوبی از عهده این کار بربیاید و اکنون نیز یکی از موفق ترین مجریان تلویزوین است.

چکیده ای از بیوگرافی کیمیا گیلانی
تاریخ تولد: 12 مرداد 1371
رشته تحصیلی: رشته مدیریت صنعتی
شغل: مجری، بازیگر،نویسنده

کیمیا گیلانی متولد 12 مرداد سال 1371 در تهران می باشد. او فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتی گرایش تولید از دانشگاه شهید بهشتی است.


کیمیا گیلانی دارای مدرك بازیگری از مؤسسه كارنامه، مدرك فن بیان و مدیریت ارتباط با مخاطبین از مركز آموزش های سیما، مدرك دوبله از فنی حرفه ای بوده و از 9 سالگی وارد تلویزیون شده اند و از سال 85 با برنامه نردبان به صورت جدّي کار خویش را آغاز کرد و پس از 5 سال فعالیت در این برنامه به درخواست شبکه وارد برنامه رنگین کمان شد و و با اجرا و نویسندگی خوبشان نام خود را بر سر زبان ها انداخت.

 

کیمیا گیلانی,بیوگرافی کیمیا گیلانی,تصاویر کیمیا گیلانی

کیمیا گیلانی دارای مدرك بازیگری از مؤسسه كارنامه می باشد


قسمتی از مصاحبه کیمیا گیلانی
کار با کودکان به نظرتان چگونه است؟ فکر می کنید غیر از اینکه با بچه ها کار کنید میتوانید مجری برنامه غیرکودکانه هم باشید؟

به نظرم موفقیت میتواند در هر برنامه ای باشد به شرطی که آن برنامه مناسب شما باشد. من پیش از آن نوجوان بودم و مخاطب نوجوان داشتم و الان کودک هستم و مخاطبم کودک است. ممکن است در آينده مخاطبم بزرگسال باشد. ولی باید دید که آیا برنامه ای که عهده دار اجرایش هستی، مناسبت هست یا نه. شاید واقعا برنامه ای به من پیشنهاد شود که موضوع آن برنامه را دوست داشته باشم. تلاش می کنم و متناسب با آن مخاطب، خودم را تطبیق می دهم. با توجه به اینکه مخاطبم کودک است و خودم هم قرار است که در داستان کودک باشم، رفتار بچه ها را می بینم و چیزهایی که بچه ها دوست دارند را تلاش می کنم باب میلشان باشم.

 

کودکان انرژی خوبی دارند و مثبت هستند و حال آدم را خوب می کنند. خیلی روراست هستند و تظاهر نمی کنند. اکثرا زمانیکه رنگین کمان به صورت زنده پخش می شد من از دانشگاه به سر برنامه می رفتم و بعضا خسته بودم ولی با حرف زدن با بچه ها خواه ناخواه حالم خوب می شد.

 

کیمیا گیلانی,تحصیلات کیمیا گیلانی,عکس های کیمیا گیلانی

عکس های کیمیا گیلانی

 

شما فارغ التحصیل مدیریت صنعتی با گرایش تولید هستید. رشته تحصیلی تان کمتر شباهتی به حرفه و کار اجرایتان ندارد!

همه همین را می گویند. مسأله این است که زمانی وارد دانشگاه شدم که در این کار بودم. یعنی کارم را می کردم و بعد کنکور دادم و انتخاب رشته کردم. من همیشه مهندسی صنایع را خیلی دوست داشتم و دانشگاه شهید بهشتی را هم همینطور. بهترین گزینه ای که پیدا کردم همین رشته بود. اما خیلی هم بی ربط نیستند هرچند شاید صنعتی بی ربط باشد. ولی این رشته به من کمک کرد چراکه در دانشگاه درسهای فن بیان نداشتیم و خیلی از بچه ها در دانشگاه فقط درس می خوانند. کار من به رشته ام کمک زیادی کرد.

 

راحت تر ارتباط برقرار کنم و می توانم افراد را برای خودم نگه دارم. در درسهایی که باید کنفرانس میدادم، پیشقدم می شدم درحالی که دیگر دانشجویان از آن دوری می کنند. از آن طرف درسهای مدیریت که می خواندم، مدیریت زمان را هم دارد. این که درصورتی که امکاناتی دارم چگونه از آن استفاده کنم و همان برایم مفید است که با درنظر گرفتن زمان اولویت بندی کنم و کارهایم را انجام دهم. این که چطور متن بنویسم که با صحنه همخوانی داشته باشد. درس مدیریت رفتار انسانی را در رشته تحصیلی ام داشتم که از طرفی در صداوسیما هم کلاسی با درس مدیریت رفتار گذراندم که با همدیگر همپوشانی داشتند. از این طرف فن بیانم قوی شد و از آن طرف مدیریتم. به نظرم می توانم از هر دوی اینها به نحو احسن استفاده کنم.

 

کیمیا گیلانی,بیوگرافی کیمیا گیلانی,تحصیلات کیمیا گیلانی

جدیدترین تصاویر کیمیا گیلانی

 

در این میان چگونه وارد کار نویسندگی شدید؟

اولین بار که نویسندگی را آغاز کردم اصلاً نوشتن دوست نداشتم و پائین ترین نمره ام را همیشه در درس انشاء می گرفتم! پیش از اینکه کار نویسندگی را اجرا کنم سر صحنه پیشنهاداتی می دادم که مثلا فلان کار را انجام دهیم. نویسنده اصلی آقای حمید صالحی به من گفتند که متنی بنویس تا ببینیم چطور است! جالب است که اولین متنم را اصلاح کردند و فردای آن روز برای اجرا رفتیم. همیشه در بچگی در ذهنم این بود که نویسندگی کار سختی است و زنگ های انشا از فکر این که چه بنویسم دلهره داشتم. قدم به قدم شروع به نوشتن کردم و متن هایم اصلاح و مقایسه می شد و کم کم راه افتادم و کارهای بیشتر بهم پیشنهاد شد و الان هم برای فتیله می نویسم و هم برای رنگین کمان.

 

کیمیا گیلانی,بیوگرافی کیمیا گیلانی,فیلم های کیمیا گیلانی

کیمیا گیلانی به همراه پدر و مادرش


بین کارهای نویسندگی، بازیگری و اجرا کدامیک را بیشتر دوست دارید؟

به نظرم نوع کار مهم است. اگر اجراست، اجرا در چه برنامه ای است؟ اگر بازي است، کدام بازي است و اگر نویسندگی است، نویسنده کجایید؟ ممکن است یک متن بنویسم برای جایی که اصلاً ارزش ندارد بنابراین آنرا انتخاب نخواهم کرد. به عنوان مثال اگر اجرا در برنامه ای باشد که مخاطب نداشته باشد، مطلوب نیست. اما ممکن است یک بازیگر درجه ۲ به من پیشنهاد شود که آن را دوست دارم و موضوع آن را می پسندم، چراکه نه؟ تلاش می کنم و متناسب با مخاطب خودم را درست می کنم.

 

کیمیا گیلانی,گفتگو با کیمیا گیلانی,عکس های کیمیا گیلانی

کیمیا گیلانی و هومن حاجی عبدالهی

 

آیا قصد دارید که در زمینه رشته تحصیلی تان هم فعالیت داشته باشید؟

البته دوست دارم که در کارم از رشته تحصیلی ام هم استفاده کنم ولی هنوز راهش را پیدا نکردم. ولی این همه درس خوانده ام و همیشه در دانشگاه معدل الف بوده ام و برای ارشد کنکور ندادم و با شرط معدل وارد شدم. با اینکه سخت کار می کردم ولی به خوبی درس می خواندم چون خودم انتخاب رشته کردم و به همین دلیل حتماً از رشته ام استفاده خواهم کرد.

 

کیمیا گیلانی,بیوگرافی کیمیا گیلانی,زندگینامه کیمیا گیلانی

تصاویر جدید کیمیا گیلانی

 

اگر بخواهید بچه ها را تعریف کنید چه می گویید؟

دنیایشان خيلي ساده و شاد است. اما نمی خواهم که دوباره بچه شوم چون زمان بچگی ام واقعا بچگی کرده ام و شر و شیطان و بازی گوش بودم و در کوچه بازي می کردم.

 

کیمیا گیلانی,بیوگرافی کیمیا گیلانی,عکس های کیمیا گیلانی

کیمیا گیلانی در کنار پدر و مادرش

 

خواننده مورد علاقه تان؟

من همیشه مرحوم مرتضی پاشایی را دوست داشتم و کنسرت هایش را می رفتم ولی محسن یگانه را هم دوست دارم.


بازیگر مورد علاقه تان؟

هنرپیشه خوب خیلی داریم و من شهاب حسینی را دوست دارم و شخصیت خوبی دارند و کارهای ماندگاری بازي کرده اند.


دوست دارید با کدام کارگردان کار کنید؟

هنوز به جایی نرسیده ام که بخواهم به این فکر کنم. در کار طنز خيلي دوست دارم با مهران مدیری کار کنم. کار سهیلی زاده و سیروس مقدم خیلی خوب است و باید خوش شانس باشید که با اینها کار کنید.

 

کیمیا گیلانی,زندگینامه کیمیا گیلانی,فیلم های کیمیا گیلانی

کیمیا گیلانی، مجری برنامه کودک

 

 فعالیت های هنری کیمیا گیلانی
- مجری گری
* برنامه امید ایران از شبکه جام جم
* برنامه نردبان از شبکه تهران به مدت ۵ سال
* برنامه نوجوان شبکه یک
* برنامه مثل تو از شبکه تهران
* برنامه سیمای مدرسه از شبکه دو
* برنامه نوجوان مثبت من از شبکه تهران
* بازیگر و نویسنده برنامه کودک رنگین کمان از شبکه تهران
* برنامه قاصدک شبکه نسیم

 

- نویسندگی
* نویسنده آیتم های نمایشی طنز شکرآباد
* نویسنده آیتم های نمایشی برنامه رنگین کمان
* نویسنده آیتم های نمایشی فیتیله

- بازیگری
* در تله فیلم روزهای بزرگ
* در تله فیلم فردا در دستان توست
* در سریال هیچ کس
* سریال زندگی شگفت انگیز


گردآوری: بخش بازیگران بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------