بیوگرافی و عکس مهدی سلوکیجدیدترین تصاویر مهدی سلوکی

مهدی سلوکی (متولد ۱۴ خرداد ۱۳۶۱ در اصفهان) بازیگر ایرانی است

 

بیوگرافی مهدی سلوکی + تصاویر جدید از مهدی سلوکی و همسرش

مهدی سلوکی (متولد ۱۴ خرداد ۱۳۶۱ در اصفهان) بازیگر ایرانی است. وی با برنامهٔ تلویزیونی نیم‌رخ وارد تلویزیون شد و با سریال نرگس به شهرت رسید. وی برادر کوچکتر محمد سلوکی مجری تلویزیون می‌باشد.

 

چکیده ای از بیوگرافی مهدی سلوکی:

نام و نام خانوادگی  مهدی سلوکی
نام اصلی   محمدمهدی سلوکی
 زمینه فعالیت     سینما و تلویزیون

تاریخ تولد مهدی سلوکی  
۱۴ خرداد ۱۳۶۱ (۳۴ سال)
 محل زندگی     تهران

ملیت   
 ایرانی

پیشه    
بازیگر

 

بیوگرافی مهدی سلوکی:

مهدي سلوكی در 14 خردادماه سال 1361 در اصفهان به دنيا آمد، پدر مهدی افسر نيروي هوايي ارتش و اصالتا تهراني است،زماني كه مهدی به دنيا آمد، سرهنگ سلوكي مامور به خدمت در پايگاه هشتم شكاري نيروي هوايي در اصفهان بود و به همين دليل شناسنامه‌اش را در اصفهان گرفتند پس از پايان ماموريت پدر به همراه خانواده به تهران بازگشت و در محله نارمك تهران سكني گزيد.
 
مادر مهدی سلوكی اصالتا اراكي است، فرزند اول خانواده محمد در سوم اسفندماه سال 1358 به دنيا آمد، او مجري شبكه تهران است. خانواده سلوكي‌ها اصيل و متعصب و مذهبي‌اند. پدر و مادر مهدي سلوكي هر دو تحصيلكرده و اهل فرهنگو هنر بودند.

 

عکس های مهدی سلوکی،تصاویر مهدی سلوکی

مهدی سلوکی با برنامهٔ تلویزیونی نیم‌رخ وارد تلویزیون شد

 

 دوران كودكي مهدی سلوکی مثل بقيه پسر بچه‌ها، به شيطنت گذشت، در مجتمع مسكوني پايگاه هشتم شكاري مهدي اغلب اوقات با همراهي برادرش مشغول بازي‌هاي كودكانه بود.
 
مهرماه سال 1367، مهدی سلوكی به كلاس اول رفت، از آنجا كه محمد در كلاس پنجم همان دبستان درس مي‌خواند، ديگر بچه‌هاي مدرسه حريف شيطنت‌هاي او نمي‌شدند. مهدي بسيار باهوش و با استعداد و پرحافظه بود، اما به خاطر همان شيطنت‌ها فرصت كمتري براي درس خواندن مي‌گذاشت و هميشه شب امتحان براي نمره زحمت مي‌كشيد! برادرش هم به او كمك مي‌كرد و اين روال در دوران راهنمايي هم ادامه داشت تا اين‌كه وارد دبيرستان شد.

 

 عکس های مهدی سلوکی،تصاویر مهدی سلوکی

 دوران كودكي مهدی سلوکی مثل بقيه پسر بچه‌ها، به شيطنت گذشت

 

مهدی سلوكی هنرستان و رشته گرافيك را برگزيد در حالي كه در كودكي خود و خانواده‌اش آرزوي مهندسي، خلباني و پزشكي داشتند. او در هنرستان مالك اشتر تهران، درس خواند و در همين مقطع هم بود كه جذب كار هنري و تلويزيوني شد تا آنقدر سرش شلوغ شود كه ديگر زياد به درس‌ها نرسد. البته مسير آينده‌اش را هم انتخاب كرده بود و گرافيك ديگر به كارش نمي‌آمد. او سال 79 ديپلم گرافيكش را گرفت و ديگر تمام وقت روي كار هنري و حرفه‌اي زوم كرد و انرژي گذاشت.

 مهدی سلوكی پس از پايان دوران خدمت سربازي و در شرايطي كه چند مجموعه بازي كرد و چند برنامه را به عنوان مجري در كارنامه داشت، احساس كرد كه در دانشگاه بايد شركت كند، به همين دليل براي كنكور خواند و در رشته بازيگري دانشگاه آزاد اراك قبول شد، منتهي حجم بالاي كار و كمبود وقت اجازه داد، او تا ليسانس پيش برود. گفتني است مهدي سلوكي نقاشي چيره‌دست است.

 

عکس های مهدی سلوکی،تصاویر مهدی سلوکی

پدر مهدی سلوکی، افسر نيروي هوايي ارتش و اصالتا تهراني است

 
درباره مهدي سلوكي مي‌گويند: هميشه معلم‌ها و ناظم‌ها از دستش شاكي بودند و هر روز يك جاي بدنش درد مي‌كرد تا اجازه بگيرد و به منزل برود! ديگر همه دستش را خوانده بودند، اما مهدي آنقدر طبيعي نقش بازي مي‌كرد كه اصلا جرقه بازيگر شدنش هم توسط يكي از معلمان زده شد و روزي به او گفت: تو بهتر است بروي هنرپيشه شوي!
 
مهدي سلوكي از كودكي نقاش قابلي بود تا جايي كه نزديكانش وقتي مي‌خواستند در هنر براي او آينده‌اي تصور كنند، او را در جايگاه يك نقاش حرفه‌اي و مشهور مي‌ديدند. عشق به نقاشي باعث شد او پس از دوره راهنمايي قيد دبيرستان وخلباني و پزشكي را زده و وارد هنرستان گرافيك شود. زماني كه ماجراي بازيگر شدنش پيش آمد، هنوز نقاشي هنر اول مهدي بود و تا قبل از پخش مجموعه نرگس مهدي نيز در تمام مصاحبه‌هايش رسما مي‌گفت كه بازيگري نه شغل اول اوست و نه عشق و هنر اول و هميشه تاكيد داشت كه نقاشي را ترجيح مي‌دهد اما امروز ديگر چنين نيست. مهدي سلوكي در ميان ساير هنرها به خطاطي هم مسلط است اصلا خط خوش در خانواده سلوكي‌ها ارثي است و پدر و برادرش هم بسيار خوش خط هستند.  

 

عکس های مهدی سلوکی،تصاویر مهدی سلوکی

مادر مهدی سلوكی اصالتا اراكي است

 
رانندگي پشت فرمان اتومبيل به همان اندازه كه براي مهدي جذابيت تفريحي دارد، براي خانواده و دوستدارانش نگران‌كننده است چون او عاشق سرعت بوده و حتي در زندگي خصوصي هم معمولا با سرعت تصميم گرفته و عمل مي‌كند! البته مهدي راننده ماهر و باتجربه‌اي است،.
 
مهدي سلوكي عاشق پرسپوليس و رئال مادريد است، از بازي برزيل هم خوشش مي‌آيد. او بهترين فوتباليست‌هاي تاريخ ايران و جهان را، احمدرضا عابدزاده و مارادونا مي‌داند... بهترين دوست ورزشي‌اش «علي انصاريان» است. بهترين شهر ايران را شيراز و بهترين مقصد براي سفر را شمال مي‌داند... بهترين رنگ از نظر او قرمز است.

 

 عکس های مهدی سلوکی،تصاویر مهدی سلوکی

مهدی سلوکی، با سریال نرگس به شهرت رسید

 

فیلم شناسی مهدی سلوکی   

فیلم های سینمایی مهدی سلوکی
* سگ‌های پوشالی (۱۳۹۲)
* دنیای پرامید (۱۳۹۱)
* پروانگی (۱۳۹۰)
*  پاتو زمین نذار (۱۳۸۷)
*  زادبوم (۱۳۸۷)
*  کریستال (۱۳۸۷)
*  احضار شدگان (۱۳۸۶)
* سرگیجه (۱۳۸۵)
*  گل‌های شب‌بو (تله‌فیلم)
*  ساعت ۲۵
*  آماده باش (تله‌فیلم)
* چشماتو نبند

مجموعه های  تلویزیونی مهدی سلوکی
* مرز خوشبختی (۱۳۹۵ حسین سهیلی زاده)
*  مهر طوبی (۱۳۹۴ سید مجید موسویان)
* خوب بد زشت (۱۳۹۳ منوچهر هادی)
* ستایش۲ (۱۳۹۳–۱۳۹۲)
* پروانه (۱۳۹۱ جلیل سامان)
*  راستش را بگو (۱۳۹۱ محمد رضا آهنج)
* سايه روشن (۱۳۹۰ آرش معيريان)
*  پنج کیلومتر تا بهشت (۱۳۹۰ علیرضا افخمی)
ستایش (۹۰–۱۳۸۹ سعید سلطانی)
* پنجمین خورشید (۱۳۸۸ علیرضا افخمی)
* نرگس (۱۳۸۵ سیروس مقدم)
*  ما چند نفر (۱۳۸۵)
*  باجناغ‌ها (۱۳۸۳)
*  تب سرد (۸۳–۱۳۸۲ علیرضا افخمی)
*  روشنایی دشت (۱۳۸۱–۱۳۸۰)
*  چراغ‌های خاموش (۱۳۸۰)
*  بوی غریب پاییز
*   غریبانه

   

تصاویر مهدی سلوکی

عکس های مهدی سلوکی،تصاویر مهدی سلوکی

عکس های مهدی سلوکی

 تصاویر جدید مهدی سلوکی و هسرش,عکس همسر مهدی سلوکی

مهدی سلوکی و همسرش

 

 تصاویر جدید مهدی سلوکی و هسرش,عکس همسر مهدی سلوکی

عکس عاشقانه مهدی سلوکی و همسرش

 

گردآوری:بخش بازیگران بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------