بیوگرافی یاسمن معاوی بازیگر سینما و تلویزیونیاسمن معاوی

بیوگرافی یاسمن معاوی

 

بیوگرافی یاسمن معاوی بازیگر

یاسمن معاوی در سال ۱۳۷۲ در تهران به دنیا آمده است و اصالتاً از جنوب کشور می‌باشد. والدینش اهل اهواز هستند. او در رشته‌ی نرم‌افزار کامپیوتر تحصیل کرده و در ابتدا به دنبال ورود به عرصه بازیگری نبوده است، اما یک اتفاق غیرمنتظره مسیر زندگی اش را تغییر داده است.

چکیده ای از بیوگرافی یاسمن معاوی 

نام : یاسمن معاوی

تاریخ تولد: ۱۳۷۲

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگری

سوابق کاری: از سال ۹۲

 

بیوگرافی یاسمن معاوی 

یاسمن معاوی، بازیگری است که در سال ۱۳۷۲ در تهران به دنیا آمده است و فارغ التحصیل فوق دیپلم مهندسی کامپیوتر نرم‌افزار می باشد. او دوره‌های بازیگری را از سال ۱۳۹۰ در آموزشگاه بازیگری امین تارخ گذرانده و با حمایت مادرش، در مخالفت سایر اعضای خانواده، در مصاحبه اولیه قبول شده است.

 

او از سال ۱۳۹۲ به عنوان بازیگر شروع به کار کرده و در حال حاضر نقش فیروزه را در سریال گیلدخت بازی می‌کند. والدینش هر دو اهل اهواز هستند و اصالتاً خوزستانی است.

 

یاسمن در چندین دفتر سینمایی تست بازیگری داد و در نهایت برای بازی در چند سکانس فیلم سینمایی "کلاشینکف" به کارگردانی سعید سهیلی محصول سال ۱۳۹۲ انتخاب شد. او همچنین در فراخوان‌های بازیگری برای فیلم‌ها شرکت کرده و با آقای رضا رخشان کارگردان آشنا شده و برای فیلمی که ایشان ایجاد کرده بود تست داد.

 

نویسندگان فیلم غیرمجاز در دور خوانی و تمرین‌های اولیه این فیلم، به یاسمن توجه کردند و بعد از تغییرات در فیلمنامه، فیلمبرداری شروع شد. در این بین، یاسمن معاوی اولین تجربه حرفه‌ای خود را با فیلم ماهی سیاه کوچولو به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا در سال ۱۳۹۴ تجربه کرد.

 

فیلمها و نمایشهای تلویزیونی یاسمن معاوی

فیلمها و نمایشهای تلویزیونی یاسمن معاوی

 

شروع فعالیت هنری یاسمن معاوی

اولین تجربه بازیگری یاسمن معاوی نقش آفرینی در فیلم سینمایی غیرمجاز بوده است. یاسمن معاوی، بازیگری است که در فیلم های سینمایی "ماهی سیاه کوچولو"، "دختر" و "کلاشینکف" نیز فعالیت داشته است. او همچنین در فیلم کوتاه "من بازیگر نیستم" با مضمون اجتماعی بازی کرد که نگاهی دیگر به مساله اعتیاد و زندگی زنان کارتن خواب دارد.

 

قبل از این، یاسمن معاوی در ۴ فیلم سینمایی و سریال بازی کرده بود، از جمله سریال نمایش خانگی "پیکسل" ساخته محمد حسین لطیفی.

 

یاسمن معاوی با بازی در فیلم سینمایی "غیرمجاز"، که اولین تجربه بازیگری او در یک فیلم سینمایی بود، موفقیت زیادی را کسب کرده است. او در این فیلم نقش اصلی را بازی کرده بود و با بازی شگفت‌انگیز خود، توجه بسیاری را به خود جلب کرد و او را به یکی از صدرنشینان جوایز سینمایی کشور تبدیل کرد. البته این در حالی است که او در این فیلم، نقش یکی از بازیگران اصلی را نیز بر عهده داشت. به همین دلیل، موفقیت این فیلم، به دلیل همکاری بین بازیگران آن بود.

 

ازدواج یاسمن معاوی

یاسمن معاوی ازدواج نکرده است و هنوز مجرد است.

 

کارهای های یاسمن معاوی

سینما 

- غیرمجاز 1394 

- ماهی سیاه کوچولو 1393 

- کلاشینکف 1392

 

سریال

- سریال خانگی پیکسل 1395 

- سریال گیلدخت 1401 

 

تصاویر  یاسمن معاوی 

یاسمن معاوی و همسرش

یاسمن معاوی

 

یاسمن معاوی ازدواج کرده

تصاویر یاسمن معاوی

 

یاسمن معاوی

تصویر یاسمن معاوی در سریال گیلدخت

 

یاسمن معاوی

بیوگرافی یاسمن معاوی

 

یاسمن معاوی در چه فیلم هایی بازی کرده

یاسمن معاوی

 

فیلمها و نمایشهای تلویزیونی یاسمن معاوی

فیلم های یاسمن معاوی

 

فیلم های یاسمن معاوی

تصویر یاسمن معاوی

 

یاسمن معاوی در چه سریال هایی بازی کرده است

تصاویر یاسمن معاوی

 

گردآوری: بخش فرهنگ و هنر بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------