بیوگرافی و عکس های وارون دهاوان بازیگر هندیوارون دهاوان فیلمها, عکس های وارون داوان و همسرش, وارون داوان اینستا

وارون دهاوان بازیگر جوان و معروف سینمای هند است

 

بیوگرافی وارون دهاوان به همراه داستان زندگی شخصی و عکس ها

وارون دهاوان بازیگر جوان و پر انرژی سینمای هند و یکی از سوپر استار های موفق و محبوب در جهان می باشد. پدرش دیوید دهاوان نیز از فیلمسازان مشهور فیلم های طنز بالیوود می باشد. او فعالیت خود را از سال 2012 آغاز کرد. او اغلب در فیلم های کمدی ایفای نقش می کند. به علت موفقیت او در گیشه جایگاه ثابتی در صنعت سینمای هند پیدا کرده است.

چکیده ای از بیوگرافی وارون دهاوان

نام و نام خانوادگی: وارون دهاوان

تاریخ تولد: 24 آوریل 1987

محل تولد: هندوستان

پیشه: بازیگر سینما

وضعیت تأهل: متأهل

 

بیوگرافی وارون دهاوان

 

عکس های اینستاگرام وارون داوان, آثار وارون دهاوان, وارون دهاوان

اولین فیلم وارون دهاوان فیلم کمدی دانش آموز سال بود

 

وارون دهاوان در 24 آوریل سال 1987 در یک خانواده هنردوست به دنیا آمد. پدر او دیوید دهاوان نام دارد که از کارگردانان و فیلم سازان بالیوود می باشد. برادر بزرگترش روهیت نیز مانند پدر از کارگردانان بالیوود می باشد. عموی آنها نیز بازیگر است. وارون تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه ناتینگهام ترنت انگلستان به اتمام رساند. قبل از وارد شدن به دنیای بازیگری و در سال 2010 به عنوان دستیار کارگردان در فیلم "اسم من خان است" در کنار کارن جوهر فعالیت داشت.

 

آغاز فعالیت بازیگری وارون دهاوان 

 

عکس های اینستاگرام وارون داوان, آثار وارون دهاوان, وارون دهاوان

فیلم دانش آموز سال باعث شد وارون دهاوان تبدیل به یک ستاره شود

 

ورود او به سینما در سال 2012 و با بازی در فیلم کمدی عاطفی "دانش آموز سال" رقم خورد. این فیلم ساخته کارن جوهر بود. او پس از بازی در این فیلم مورد توجه تاران ادارش منتقد مطرح سینمای هند قرار گرفت و به عنوان یک استعداد بی نظیر شناخته شد. در این فیلم بازیگران تازه واردی همچون عالیا بات و سیدارت مالهوترا نیز حضور داشتند. این فیلم فروش موفقی داشت و معادل 14 میلیون دلار به فروش رسید و باعث شد این سه بازیگر تازه وارد ستاره شوند.

 

او در سال 2014 نیز در یک فیلم کمدی عاطفی دیگر به نام مه ترا هیرو به کارگردانی پدرش بازی کرد. در این فیلم نرگس فخری و ایلیا دی کروز نقش های مقابل او را بازی کردند. در این فیلم سبک بازی وارون بسیار شبیه به سبک بازی گویندا است.

 

او سپس در یک فیلم کمدی عاطفی دیگری به نام عروس هامپتی شرما در کنار عالیا بات به ایفای نقش پرداخت. این فیلم در گیشه بسیار موفق بود و در آن سال یکی از بهترین فیلم های بالیوود شد. در این فیلم وارون عاشق دختری می شود که نامزد دارد. این فیلم تا حدودی برگرفته از فیلم دیواله دولنهیا لجائنگه می باشد که در آن بازیگرانی مانند کاجول و شاهرخ خان حضور دارند.

 

تغییر رویه وارون دهاوان

 

آثار وارون دهاوان, وارون دهاوان, فیلم وارون دهاوان

وارون دهاوان در فیلم مه ترا هیرو به کارگردانی پدرش ایفای نقش کرد

 

او که تا کنون در فیلم های کمدی عاطفی بازی می کرد اکنون و در سال 2015 وارد یک مرحله دیگری می شود و در یک فیلم جنایی به نام Badlapur به ایفای نقش می پردازد. او نقش مردی را بازی می کند که همسر و فرزندش را به قتل رسانده اند و در پی انتقام جویی است.

 

به گفته خودش بازی در این فیلم برایش یک تجربه وحشتناکی بود به طوری که بعد از مدتی بازی کردن در این فیلم دچار افسردگی شد. او در این فیلم آنقدر در نقش خود فرو رفته بود که متوجه نبود در حال بازیگری است. این فیلم برای او یک تجربه موفقیت آمیزی نیز بود زیرا در این فیلم مورد توجه منتقدان سینمایی قرار گرفت و نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول از جشنواره فیلم فیر شد.

 

بازی وارون دهاوان در فیلم هر کسی می تواند برقصد

 

وارون دهاوان فیلمها, عکس های وارون داوان و همسرش, وارون داوان اینستا

وارون دهاوان در فیلم هر کسی می تواند برقصد بازیگری کرده است

 

وارون بعد از بازی در فیلم جنایی در یک فیلم دیگری به نام Any Body Can Dance در کنار شرادا به ایفای نقش پرداخت. این فیلم روایت یک داستان واقعی است و در مورد یک رقاص اهل بمبئی است که در رقابت های قهرمانی جهانی در سال 2012 برنده می شود.

 

کارگردانی این فیلم را پرابو دیوا به عهده داشت که در گیشه موفق عمل کرد و فروشی بالغ بر 22 میلیون دلار در سطح جهانی داشت. این موفقیت باعث شد تا عوامل این فیلم به فکر ساختن سری دوم آن بیفتند.

سری دوم این فیلم رقاص خیابانی نام داشت و وقتی اکران شد نتوانست مانند سری اول به موفقیت برسد و در گیشه شکست خورد.

 

بازی وارون دهاوان در پرفروش ترین فیلم تاریخ هند

 

فیلم وارون دهاوان, عکس وارون دهاوان, وارون داوان و همسرش ناتاشا

وارون دهاوان در فیلم دیوانه، نقش برادر شاهرخ خان را باز کرد

 

در سال 2015 در فیلم دیوانه به کارگردانی روهیت شتی و در کنار بازیگران معروفی چون کاجول و شاهرخ خان و کریتی سنون به ایفای نقش پرداخت. او در این فیلم نقش برادر شاهرخ خان را بازی کرد. این فیلم نیز بر خلاف منفی بودن نظر منتقدین یکی از فیلم های پرفروش در گیشه بود و فروشی معادل 53 میلیون دلار داشت که در آن سال یکی از پرفروش ترین فیلم سال و تاریخ سینمای هند شناخته شد.

 

سوپر استار تثبیت شده

 

وارون دهاوان فیلمها, عکس های وارون داوان و همسرش, وارون داوان اینستا

وارون دهاوان دوبار نامزد دریافت جایزه ی بهترین بازیگر مرد شده است

 

در سال 2016 وارون در یک فیلم پلیسی اکشن کمدی به نام "دیشوم" با کارگردانی برادرش روهیت شتی بازی کرد. او در این فیلم در کنار بازیگرانی مانند جان آبراهام و جکلین فرناندز به ایفای نقش پرداخت. این فیلم نیز در گیشه موفق عمل کرد و فروشی معادل 17 کرور داشت.

 

او در سال 2017 برای بار سوم در کنار عالیا بات در یک فیلم کمدی عاطفی به نام Badrinath Ki Dulhania  همبازی می شود. در این فیلم او لقب "پسری که در حال تلاش برای مرد شدن است" را از سوی منتقدان دریافت می کند. او به خاطر بازی در این فیلم برای بار دوم نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم فیر شد. وارون سپس در همان سال در یک اثر کمدی دیگر به نام Judwaa2 به کارگردانی پدرش بازی کرد. او در این فیلم با تپسی پانو و جکلین فرناندز همبازی شد. این فیلم نیز در گیشه موفق عمل کرد. او بعد از 9 اثر متوالی موفق و پرفروش توسط مجله سینمایی معتبر فوربز به عنوان یک سوپر استار تثبیت شده معرفی شد.

 

اولین فیلم شکست خورده ی وارون دهاوان

 

آثار وارون دهاوان, وارون دهاوان, فیلم وارون دهاوان

فیلم KALANK اولین فیلم شکست خورده ی وارون دهاوان است

 

در سال 2018 با بازی در فیلم های "اکتبر" ساخته شوجیت سرکار و فیلم Sui Dhaaga  به رکورد فیلم های موفق ادامه داد.

در سال 2019 در کنار ستارگان مطرح سینما در یک فیلم تاریخ درام به نام Kalank و با کارگردانی کارن جوهر بازی کرد. در این فیلم او برای بار چهارم در کنار عالیا بات بازی می کند.

 

از چهره های معروف این فیلم می توان به مادوری دیکشیت، سانجی دات، آدیتا روی کاپور و سوناکشی سینها اشاره کرد. ساخت این فیلم که هزینه سنگینی داشت، انتظار می رفت که در گیشه موفق عمل کند اما متأسفانه شکست خورد. این فیلم روایت گر دوره تقسیم بندی هند در سال 1940 است که وارون در این فیلم نقش یک آهنگر را بازی می کند.

 

او در هنگام بازی در این فیلم بر اثر حادثه های دچار آسیب دیدگی در ناحیه زانو و همسترینگ شد اما بر خلاف این شرایط اصرار داشت که این مشکل آسیبی که کار وارد نکند.

این فیلم اولین فیلم شکست خورده تجاری در کارنامه کاری او می باشد.

او در سال 2020 در فیلم  رقاص خیابانی 3D بازی کرد که این فیلم نیز در گیشه موفق نبود.

 

زندگی شخصی وارون دهاوان

 

وارون داوان اینستا, عکس های اینستاگرام وارون داوان, آثار وارون دهاوان

وارون دهاوان در فیلم رقصنده ی خیابانی ایفای نقش داشته است

 

وارون مدتها است که با دختری به نام ناتاشا از دوستان دوران مدرسه روابط عاطفی دارد. ناتاشا یک طراح است. آنها در سال جاری ازدواج کردند.

درآمد سالانه وارون حدود 7 میلیون دلار است و یکی از سود آورترین بازیگران نسل حاضر سینمای هند و جزو 50 چهره تأثیر گذار هندی است.

 

فیلم ها و آثار وارون دهاوان

من خان هستم 2010    دانش آموز سال 2012
عروس هامپتی 2014  من قهرمان تو هستم 2014 
ای بی سی دی2  2015  دلداده 2015 
شهر انتقام 2015  دیشوم 2016 
 عروس بدرینات 2017 دوقلوها2 2017 
اکتبر 2018  نواب زاده 2018 
سوزن و نخ 2018  رسوایی 2019 
 رقصنده خیابانی3  2020  باربر درجه 1  2020

 

وارون دهاوان فیلمها, عکس های وارون داوان و همسرش, وارون داوان اینستا

وارون دهاوان فرزند دیوید دهاوان کارگردان بالیوود می باشد

 

گرداوری: بخش بازیگران بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------