بیوگرافی روح الله زمانی+ تصاویرروح الله زمانی,بیوگرافی روح الله زمانی,روح الله زمانی کیست

روح الله زمانی

 

بیوگرافی و عکس های روح الله زمانی

روح الله زمانی در نخستین تجربه بازیگری خود در کنار هنرمندانی چون علی نصیریان، جواد عزتی، طناز طباطبایی به ایفای نقش پرداخته است.

بیوگرافی روح الله زمانی

روح الله زمانی متولد سال 1384 بازیگر نوجوان ایرانی است که در نخستین تجربه بازیگری خویش در فیلم خورشید ساخته مجید مجیدی جلوی دوربین رفت و توانست با بازي درخشانش نظر مثبت اهالی رسانه و صاحب نظران را بخود جلب کند. روح الله زمانی پیش از بازی در این فیلم در خیابان دست فروشی می کرد. 

 

روح الله زمانی,بیوگرافی روح الله زمانی,روح الله زمانی متولد

فیلم خورشید، اولین تجربه بازیگری روح الله زمانی

 

روح الله زمانی در فیلم خورشید

فیلم خورشید به کودکان کار می پردازد. مجیدی، کارگردان این فیلم، نقش های اصلی را به دو کودک کار به نام های روح الله زمانی و شمیلا شیرزاد سپرد و حاصل کار بازي فوق العاده آنها شد.

 

روح الله زمانی,زندگینامه روح الله زمانی,عکس های روح الله زمانی

عکس های روح الله زمانی

  

شخصیت اصلی این فیلم را روح الله زمانی در نقش علی بازی می کند که وضع مالی خوبی ندارد و مادرش به علت داشتن مشکلات روانی در بیمارستان بستری است. علی به وسیله هم محله ای خود باخبر می شود که در زیرزمین مدرسه گنجی پنهان شده و تصمیم می گیرد به سراغ پیدا کردن این گنج برود. 

 

روح الله زمانی,عکس های اینستاگرام روح الله زمانی,روح الله زمانی کیست

تصاویر اینستاگرام روح الله زمانی

 

روح الله زمانی در سکانسی از فیلم« خورشید» که برای نخستین وارد آب انبار میشوند ، از ارتفاع افتاد و پایش را گچ گرفت. هومن بهمنش در مورد بازي روح الله زمانی در فیلم« خورشید» می گوید:" وی با وجود این که پایش در قسمتی از فیلم شکسته بود ولی با تمام توان کار کرد. روح الله تکنیک بازیگری را می فهمد."

 

روح الله زمانی در نخستین تجربه بازیگری خود در کنار هنرمندانی چون علی نصیریان، جواد عزتی، طناز طباطبایی به ایفای نقش پرداخته است. 

 

روح الله زمانی,جایزه روح الله زمانی,سن روح الله زمانی

روح الله زمانی در کنار علی نصیریان

 

روح الله زمانی,بیوگرافی روح الله زمانی,تاریخ تولد روح الله زمانی

روح الله زمانی و طناز طباطبایی

 

روح الله زمانی در جشنواره ونیز 2020

روح الله زمانی با بازی درخشان خود در فیلم خورشید ساخته مجید مجیدی موفق شد عنوان بهترین بازیگر جوان جشنواره فیلم ونیز در سال 2020  را بخوداختصاص دهد و جایزه مارسلو ماستریانی این جشنواره را بدست آورد. هرچند وی به دلیل ابتلا به کرونا در سالن حضور نداشت و مجید مجیدی بهمراه شمیلا شیرزاد دیگر بازیگر این فیلم برای گرفتن جایزه او روی صحنه رفتند، ولی روح الله زمانی در ویدئویی که فرستاده بود از هیئت داوران و مجیدی که مسیر زندگی او را تغییر داده است، تشکر کرد و گفت: امیدوارم روزی در دنیا هیچ کودک کاری وجود نداشته باشد.  

 

روح الله زمانی,بیوگرافی روح الله زمانی,زندگینامه روح الله زمانی

روح الله زمانی و شمیلا شیرزاد، بازیگران فیلم خورشید

 

شمیلا شیرزاد دیگر بازیگر این فیلم در ونیز گفت:« من و امثال روح الله همه کودکیمان را در خیابان دست فروشی کردیم. من تا همین یک سال پیش دست فروشی می کردم. از آقای مجیدی ممنونم که رویاهای ما را به ما برگرداند.»

 

گردآوری: بخش بازیگران بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------