بیوگرافی دیپیکا پادوکن؛ یکی از موفق‌ترین بازیگران زن بالیووددیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن بازیگر مطرح بالیوودی

 

دیپیکا پادوکن: ستاره‌ای که از کپنهاگ به بالیوود رسید 

در این مقاله از بیتوته، بیوگرافی دیپیکا پادوکن، بازیگر مطرح بالیوود را بررسی می‌کنیم. پادوکن که در سال ۱۹۸۶ در کپنهاگ به دنیا آمد، با بازی در فیلم آیشوارایا در سال ۲۰۰۶ وارد سینما شد. او تاکنون در فیلم‌های موفق زیادی بازی کرده و جوایزی کسب کرده است.

چکیده ای از بیوگرافی دیپیکا پادوکن

نام : دیپیکا پادوکن

متولد: 5 ژانویه 1986 کپنهاگ، دانمارک

ملیت : هندی

دین : هندوئیسم

پیشه : بازیگر

سال‌های فعالیت : 2005–اکنون

همسر : رانویر سینگ را(م. 2018)​ 

 قد : 173 سانتی متر  

زندگی شخصی دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن، متولد 5 ژانویه 1986 در کپنهاگ بازیگر و مدل هندی، یکی از موفق‌ترین بازیگران زن بالیوود در اوایل قرن بیست و یکم است. او به خاطر زیبایی خیره‌کننده، مهارت‌های بازیگری و فعالیت‌های اجتماعی‌اش شناخته شده است. او دختر قهرمان سابق بدمینتون پراکاش پادوکن است و مادرش اوجالا پادوکن دارای یک آژانس مسافرتی است. زبان مادری‌ دیپیکا پادوکن ، کونکانی است. دیپیکا یک خواهر کوچک‌تر به نام آنیشا دارد.

 

دیپیکا و خواهرش، آنیشا، در بنگلور بزرگ شدند و استعدادی برای ورزش داشتند. دیپیکا قبل از اینکه در سن 16 سالگی وارد عرصه بازیگری شود، یک بازیکن بدمینتون در سطح ملی بود و آنیشا در نوجوانی یکی از 10 گلف‌باز آماتور برتر کشور بود.

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن در کنار پدر ، مادر و خواهرش

 

زندگی هنری دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن در دوران مدرسه چند کار مدلینگ انجام داد، اما ورود رسمی او به دنیای مدلینگ از زمانی که در کالج بود آغاز شد. او اولین حضور خود در باند فرودگاه را در سال 2005 در هفته مد لاکمه هند در دهلی انجام داد.

 

پادوکن در سال ۲۰۰۶ با بازی در فیلم کانادایی «آشواریا» اولین بار در سینمای هند حاضر شد. او سپس در سال ۲۰۰۷ در فیلم بالیوودی «ام شانتی ام» در کنار شاهرخ خان بازی کرد که این فیلم جز پرفروش ترین فیلم های سال انتخاب شد.

 

پادوکن با بازی در فیلم کمدی و رمانتیک «کوکتل» در سال ۲۰۱۲ به شهرت رسید. پادوکن در سال ۲۰۱۳ با بازی در چهار فیلم «مسابقه دو»، «رام لیلا»، «قطار چنای» و «جوانی و دیوانگی» موفقیت‌های مالی و افتخاری زیادی بدست آورد. پادوکن در سال ۲۰۱۴ با بازی در فیلم «سال نو مبارک» در کنار شاهرخ خان دوباره درخشید. پادوکن در سال ۲۰۱۵ با بازی در فیلم «باجیراو-مستانی» در کنار رانویر سینگ به موفقیت‌های خود ادامه داد. او در این فیلم در نقش مستانی بازی کرد. پادوکن در سال ۲۰۲۰ در فیلم «ضربه» به عنوان بازیگر و تهیه‌کننده حضور داشت. پادوکن یکی از موفق‌ترین بازیگران زن بالیوود است. او تاکنون فیلم های زیادی بازی کرده است.

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن یکی از موفق‌ترین بازیگران زن بالیوود

 

وضعیت تاهل دیپیکا پادوکن

• دیپیکا پادوکن، بازیگر و مدل هندی، در طول زندگی حرفه‌ای خود با چند نفر از همبازی‌هایش رابطه عاشقانه داشته است. یکی از آنها رابطه عاشقانه او با رانبیر کاپور، بازیگر هندی، بود. آنها در سال ۲۰۰۸ هنگام فیلمبرداری فیلم «از خوشگلا حذر کن» با هم آشنا شدند و رابطه آنها به سرعت جدی شد. پادوکن در مورد این رابطه بسیار علنی صحبت می‌کرد و حتی یک خال کوبی از حروف اول نام کاپور را بر روی گردن خود انجام داد.

 

پادوکن گفته است که این رابطه تأثیر عمیقی بر او گذاشته و او را به فردی با اعتماد به نفس و اجتماعی تبدیل کرده است. با این حال، این رابطه نیز به پایان رسید. پادوکن علت جدایی را خیانت کاپور اعلام کرد.

 

• پس از جدایی از کاپور، پادوکن با سیدرات مالیا، بازیگر هندی، وارد رابطه شد. این رابطه نیز دوام چندانی نداشت.

 

• در سال ۲۰۱۲، پادوکن با رانویر سینگ، بازیگر هندی، آشنا شد. این دو در چندین فیلم با هم بازی کردند و رابطه آنها به تدریج جدی شد. آنها در سال ۲۰۱۸ در یک مراسم سنتی کونکانی و سندی در دریاچه کومو، ایتالیا ازدواج کردند. رانویر سینگ و دیپیکا پادوکن، دو بازیگر مشهور بالیوود، در دسامبر ۲۰۲۲ اولین خانه خود را پس از ازدواج با هم به قیمت ۱۱۹ کرور روپیه خریداری کردند. این ملک در نزدیکی آپارتمان‌های گلکسی سلمان خان و خانه ییلاقی مانات شاهرخ خان واقع شده است.

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن و همسرش رانویر سینگ

 

حواشی زندگی دیپیکا پادوکن

• حرف کنایه آمیز بعد از جدایی: پس از جدایی از رانبیر کاپور، دیپیکا با کنایه در برنامه گفتگوی معروف "کافی با کاران" گفت که رانبیر باید برند لوازم پیشگیری از بارداری را تبلیغ کند.

 

• اتهام نقض آداب عروسی سیک: پس از ازدواج دیپیکا با رانویر سینگ، یک گروه سیک ایتالیایی ادعا کرد که در مراسم عروسی پنجابی-سندی آنها، رسوم سیک نقض شده است.

 

• حضور در تجمع جواهر نهرو: در سال ۲۰۲۰، دیپیکا پادوکن، بازیگر بالیوود، در اعتراضی در خصوص دانشجویانی که در جریان حمله به دلیل اعتراض‌هایشان علیه قانون اصلاح شهروندی مورد خشونت قرار گرفتند، شرکت کرد. این اقدام او با واکنش‌های متفاوتی روبرو شد. اعضای حزب حاکم هند، بهاراتیا جاناتا، از تصمیم پادوکن انتقاد کردند و از مردم خواستند فیلم جدید او، «چپاک»، را تحریم کنند. آنها معتقد بودند که پادوکن با شرکت در این اعتراض، به «توهین به کشور» پرداخته است. با این حال، بسیاری دیگر از مردم پادوکن را به خاطر ایستادگی در برابر سرکوب مخالفان ستایش کردند. آنها معتقد بودند که پادوکن با این کار، شجاعت و صداقت خود را نشان داده است. این اقدام پادوکن، اهمیت بیانیه‌های سیاسی بازیگران بالیوود را برجسته کرد. در حالی که بسیاری از بازیگران بالیوود از بیانیه‌های سیاسی خودداری می‌کنند، پادوکن نشان داد که این بازیگران نیز می‌توانند صدای مردم باشند.

 

• ماجرای مواد مخدر: در سال ۲۰۲۰، دیپیکا پادوکن، بازیگر بالیوود، در جریان تحقیقات اداره کنترل مواد مخدر (NCB) در پرونده مرگ سوشانت سینگ راجپوت، مورد بازجویی قرار گرفت. برخی از کانال‌های خبری بر اساس چت‌های واتس‌اپ از اکتبر ۲۰۱۷، مدعی شدند که پادوکن در شبکه مواد مخدر بالیوود مشارکت داشته است.

در این چت‌ها، دو نفر با نام‌های مستعار «K» و «D» با جایا ساها، مدیر سابق سوشانت، در مورد مواد مخدر صحبت می‌کنند. «K» در یکی از چت‌ها از «D» درخواست «مال» می‌کند و «D» در جواب می‌گوید که آن را دارد، اما در خانه است. «D» همچنین قبل از برنامه‌ریزی برای ملاقات در یک رستوران، مشخص می‌کند که به «حشیش» نیاز دارد و نه «علف».

پادوکن این ادعاها را رد کرد و گفت که هرگز از مواد مخدر استفاده نکرده است. او همچنین گفت که در چت‌های واتس‌اپ مورد اشاره، در حال صحبت با یک دوست در مورد یک فیلم بود که قرار بود در آن بازی کند. NCB پس از چند روز تحقیقات، پادوکن را از اتهامات وارده تبرئه کرد. با این حال، این ماجرا باعث شد که پادوکن با موجی از انتقادات و تمسخر در فضای مجازی مواجه شود.

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن موفقیت‌های مالی و افتخاری زیادی بدست آورده

 

علاقه مندی های دیپیکا پادوکن

غذا : راویولی بولونی، پاستا، دال چاوال، بریانی، ماهاراشترین واران، غذای جنوب هند، غذای مدیترانه ای، دیم سام، اسپاگتی، شکلات

√ بازیگران مرد : عامر خان ، آمیتاب باچان ، شاهرخ خان ، برد پیت ، ریچارد گیر

√ بازیگران زن : هما مالنی ، سریدوی ، مادوری دیکسیت ، کاجول

√ خواننده ها: AR رحمان ، ریحانا ، جنیفر لوپز ، جاستین بیبر

√ رنگ : سفید، ارغوانی

√ طراحان مد: آنجو مودی، تارون تاهیلیانی، مانیش مالهوترا ، روهیت بال

√ برند مد : زارا

√ ورزش ها: بدمینتون، فوتبال، چوگان

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن بازیگر و مدل هندی

 

جوایز دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکونه، بازیگر هندی، کارنامه‌ای درخشان در سینمای بالیوود دارد.

• او در سال ۲۰۰۷، برای بازی در فیلم «شانتی ام»، برنده جایزه بهترین بازیگر مکمل زن فیلم‌فیر شد. در سال ۲۰۱۰، برای بازی در فیلم «عشق امروز و فردا»، نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن فیلم‌فیر شد.

• در سال ۲۰۱۳، پادوکونه با بازی در سه فیلم «جوان‌ی و دیوانگی»، «قطار چنای» و «رام-لیلا»، نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن فیلم‌فیر شد. او در نهایت، برای بازی در فیلم «رام-لیلا»، برنده این جایزه شد.

• پادوکونه در سال ۲۰۱۵، برای بازی در فیلم «پیکو»، بار دیگر برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن فیلم‌فیر شد. در سال ۲۰۱۹، او با بازی در فیلم «پدماواتی»، برای سومین بار این جایزه را دریافت کرد.

 

به این ترتیب، دیپیکا پادوکونه، یکی از موفق‌ترین بازیگران زن تاریخ سینمای بالیوود است. او با بازی‌های درخشان خود، جوایز و افتخارات زیادی را کسب کرده است و به یکی از ستارگان محبوب این صنعت تبدیل شده است.

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

عکس های جدید دیپیکا پادوکن

 

آثار دیپیکا پادوکن  

 آیشوارایا ۲۰۰۶   ام شنتی ام ۲۰۰۷ 
 زیبارویان فرار کنید ۲۰۰۸  از چاندی چوک به چین ۲۰۰۹  
 بیلوی آرایشگر ۲۰۰۹  عشق امروزی ۲۰۰۹  
 من و خانم خانا ۲۰۰۹   کارتیک تماس کارتیک ۲۰۱۰ 
خانه شلوغ ۲۰۱۰  ما با زندگی خود بازی می‌کنیم ۲۰۱۰  
پرندگان شاد ۲۰۱۰  بعد از تفریح ۲۰۱۰  
تبعیض ۲۰۱۱   پسران هندی ۲۰۱۱  
کوکتل ۲۰۱۲   مسابقه ۲ ۲۰۱۳  
جوانی و دیوانگی ۲۰۱۳  فیلم ناطق بمبئی ۲۰۱۳
قطار چنای ۲۰۱۳ رام لیلا ۲۰۱۳
کوچادایان ۲۰۱۴ پیداکردن فانی ۲۰۱۴
سال نو مبارک ۲۰۱۴ انتخاب من ۲۰۱۵
پیکو ۲۰۱۵ تماشا ۲۰۱۵
باجی‌رائو و مستانه ۲۰۱۵ تریپل اکس: بازگشت زندر کیج ۲۰۱۷
رابطه ۲۰۱۷ پدماوتی ۲۰۱۸
زیرو ۲۰۱۸ ضربه ۲۰۲۰
۸۳ ۲۰۲۱ اعماق ۲۰۲۲ 
پاتان ۲۰۲۳ جوان ۲۰۲۳ 
جنگنده 2024 ----

 

عکس های دیپیکا پادوکن 

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

عکس های دیپیکا پادوکن و همسرش

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

بیوگرافی دیپیکا پادوکن

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن بازیگر هندی

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

زندگی نامه دیپیکا پادوکن

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

عکس کودکی دیپیکا پادوکن

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

تصاویر دیپیکا پادوکن

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن بازیگر و مدل هندی

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

عکس های اینستاگرام دیپیکا پادوکن

 

دیپیکا پادوکن, بیوگرافی دیپیکا پادوکن

دیپیکا پادوکن مدل زیبای هندی

 

 

گردآوری:بخش دنیای بازیگران بیتوته 

 از بازیگران بیشتر بدانید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------