مدل دسته گل عروس ژیپسوفیلاگل عروس ژیپسوفیلا,دسته گل عروس ژیپسوفیلا,کاربردهای ژیپسوفیلا

گل عروس ژیپسوفیلا

 

دسته گل عروس ژیپسوفیلا

شما نیز حتما گل های سفید ریز در دسته گل یا تاج گل عروس را دیده اید. اسم این گل های کوچک ژیپسوفیلا یا گل عروس است. ژیپسوفیلا را به علت سادگی در دسته گل و باکس گل در کنار گل های دیگر استفاده می شوند. دسته گل ژیپسوفیلا یک هدیه مناسب در هر مناسبتی است. استفاده های گل ریز سفید عروس بسیار گوناگون است.

معرفی ژیپسوفیلا

نام لاتین گل عروس، زیپسوفیلا است که از دو بخش Gypse(به معنی گچ) و philos(به معنی دوست داشتن) تشکیل شده است. دلیل این نامگذاری علاقه گیاه به خاک های آهکی می باشد. در فارسی به گل عروس، گل گچ دوست نیز می گویند. این گل از خانواده میخکیان و بومی آسیا و مدیترانه است. بیشتر رقام گل عروس چندساله بوده و دارای گلبرک های سفید هستند. البته انواع آبی، صورتی و بنفش آن هم یافت می شود.

 

ژیپسوفیلا را در انگلیسی baby’s breath یا نفس بچه می گویند. دلیل این نامگذاری عجیب این است که  ژیپسوفیلا را اغلب برای تولد نوزادان به پدر و مادر هدیه می دهند. در حقیقت رنگ سفید این گل نشانه پاکی و معصومیتی است که تنها در نوزادان دیده می شود. ژیپسوفیلا یکی از گل هایی است که در بیشتر طول سال در دسترس است و به همین علت استفاده های بسیاری دارد.

 

گل عروس ژیپسوفیلا,دسته گل عروس ژیپسوفیلا,با گل ژیپسوفیلا آشنا شوید

دسته گل عروس ژیپسوفیلا

 

کاربردهای ژیپسوفیلا

از ژیپسوفیلا در گل آرایی استفاده بسیاری می شود. این گل در بیشتر دسته گل های عروسی دیده می شود. گل ریز سفید عروس به علت همین کوچک بودنش در تزیین اکسسوری های عروس و داماد استفاده می شود. مثلا در کنار گل های دیگر در دسته گل عروس و یا بوتونیر داماد(گلی که داماد در جیب کتش می گذارد) دیده می شود.

 

همین طور گل ژیپسوفیلا خشک شده را می توان برای مصرف های تزیینی در گلدان و داخل خانه استفاده کرد. این گل معطر بوده و در ساخت عطر نیز استفاده می شود. بعضی اوقات نیز برای تزیین کیک از گل عروس استفاده می شود که بهتر است به علت سمی بودن ژیپسوفیلا از این کار خودداری گردد.

 

این گل تا ۵ روز تازه و شاداب باقی می ماند. ولی بعد از این مدت هم پژمرده نمی شود بلکه به همان صورت خشک می شود و هم گونه می توان از آن در داخل گلدان و روی میز برای تزیین استفاده کرد.

 

گل ژیپسوفیلا نمادی از عشق جاویدان است، می تواند به عنوان گزینه ای برای هدیه به یک خانم در نظر گرفته شود. گل های سفید کوچک آن، نشان دهنده ی احساساتی است که دو نفر به یکدیگر دارند.

 

گل عروس ژیپسوفیلا,دسته گل عروس ژیپسوفیلا,گل ژیپسوفیلا

کاربردهای ژیپسوفیلا

 

گل عروس سفید ژیپسوفیلا

رنگ سفید در گل عروس یا ژیپسوفیلا نماد و نشان از بی گناهی، خلوص و معصومیت، اتحاد و معنویت می باشد. رنگ سفید آن مثل نام آن عضوی عالی در دسته گل عروس می باشد.

گل عروس ژیپسوفیلا,دسته گل عروس ژیپسوفیلا,گل عروس رنگی ژیپسوفیلا

با گل ژیپسوفیلا آشنا شوید

 

گل عروس ژیپسوفیلا,دسته گل عروس ژیپسوفیلا,گل عروس سفید ژیپسوفیلا

گل ژیپسوفیلا

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------