با چه کارهایی می توان از راه دور کسب درآمد کرد؟ 

آشنایی با مشاغل خانگی

 

با مشاغلی آشنا شوید که به حضور در شرکت نیازی ندارند

درست است که اغلب خانواده تمایل دارن فرزاندانشان مشاغلی که موقعیت اجتماعی بالایی دارند همانند پزشک و مهندس و وکیل را برای خود انتخاب کنند. اما دیگر دوره اعمال فشار والدین روی فرزندان گذشته و نوجوان ها و جوان های الان ترجیح می دهند خودشان برای آینده خود تصمیم گیری کنند. که اتفاقا بسیار قابل تحسین است.

 

وقتی از همان ابتدا جوان بداند که چه از زندگی می خواهد و دوست دارد عمر خود را چگونه سپری کند، بدون شک موفق تر و خلاق تر خواهد بود و چه بسا درآمد بیشتری هم نسبت به دکتر و مهندس خواهد داشت.

 

این حرف ها را مطرح کردم تا در زیر به معرفی برخی مشاغل بپردازم که می توان از راه دور انجامشان داد. یعنی اگر فردی دوست دارد بیشتر زندگی خود را در سفر سپری کند، می تواند با این انتخاب رشته های دانشگاهی مرتبط با مشاغل زیر، برای آینده خود برنامه ریزی درست و کاملی داشته باشد.

 

به طور مثال اگر رشته هنری دوست دارید، می توانید تدوین گر شوید یا اگر کارهای کامپیوتری را می پسندید، بد نیست به سراغ یادگیری برنامه نویسی بروید.

 

مترجمی زبان هم از دیگر مشاغلی است که می توانید در هر کجای دنیا که هستید آن را انجام دهید و پول در بیاورید.

 

اما پیش از معرفی این مشاغل، بد نیست در مورد کار کردن از راه دور برایتان توضیحاتی بدهم.

 

خوشبختانه اینترنت تحول بزرگی در زندگی بشر ایجاد کرده است.

به واسطه دنیای مجازی می توان حتی در ساحل نشست و در کنار حمام آفتاب گرفتن، کار کرد و پول درآورد. از این بهتر هم مگر می شود؟

 

البته این امر نیازمند مهارت داشتن در رشته هایی است که می توان از راه دور بواسطه آنها کسب درآمد کرد. البته این مشاغل نیز نیازمند نظم و برنامه ریزی هستند و نباید خیال کنید که با شعار «هر چه پیش آید خوش آید» می توان در کارهای از راه دور موفق بود.

 

به طور مثال، شما باید برای هر ماه خود یک هدف یا مبلغ مالی در نظر بگیرید و سپس بر اساس آن، میزان کارتان را محاسبه و برای آن برنامه ریزی درست و دقیق داشته باشید.

 

اگر فرد بی نظمی هستید که اغلب کارهایشان را به تاخیر می اندازد باید بدانید که در چنین کاری نمی توانید خیلی موفق باشید. زیرا اگر هدف و برنامه مشخص نداشته باشید ممکن است در انتهای ماه با کمبودهای مالی شدید مواجه شوید.

 

برای اینکه بتوانید یک دورکار موفق باشید، باید صبح ها زود از خواب بیدار شوید زیرا ذهنتان بازتر است و بدون شک کار بیشتری می توانید انجام دهید.

 

همچنین باید برای خود هدف های روزانه تعیین کنید و بر اساس آن به انجام وظایفتان بپردازید.

 

فرد دور کار باید مدریت زمان داشته باشد و عادت های بد خود همانند وقت کشی را کنار بگذارند.

 

مثلا، دیجیتال نومدها و گردشگران حرفه ای برای اینکه بتوانند هزینه سفرهای خود را در طول سفر بدست بیاورند اغلب به کارهایی همچون طراحی سایت، ترجمه مطلب، نوشتن سفرنامه و … می پردازند.

 

با این تفاسیر از شما دعوت می کنم تا در ادامه با مشاغلی آشنا شوید که نیاز به حضور در شرکت ندارند و می توان از راه دور و در طول سفر هم آنها را انجام داد.

 

۱- دستیار مجازی (Virtual assistant)

مشاوران آنلاین و مجازی در کشورهای مختلف جهان درآمدهای متفاوتی دارند. در ایران نیز چنین شغلی وجود دارد و افراد متعددی را می بینید که علاوه بر داشتن شغل ثابت خود، به استارت آپ ها و شرکت های نوپا مشاوره هایی از راه دور می دهند و دانش و دیدگاه های خود را در اختیار آنها می گذارند.

 

۲- تدوین گر

یک ویرایشگر ویدئو می تواند از خانه یا هرجا که به کامپیوتر دسترسی دارد کارهای خود را به انجام برساند.

 

یک ویرایشگر می تواند در هرجا با کامپیوتر کارهای خود را به انجام برساند

 

۳- تدریس آنلاین

در سال‌های اخیر آموزش های مجازی و کلاس های آنلاین بسیار باب شده است. شما می توانید به عنوان یک معلم مجازی و از طریق اینترنت به انجام کارهای خود بپردازید و کسب درآمد کنید. این کلاس ها اغلب از طریق ویدئو چت صورت می گیرند.

 

۴- متصدی خدمات مشتریان

بسیاری از شرکت ها این روزها دنبال فردی هستند که از طریق تلفن یا اینترنت و از راه دور به تماس های مشتریان پاسخ داده و خدمات لازم را به آنها ارائه دهد. این شغل برای کسانی که نمی خواهند هر روز سرکار بروند گزینه مناسب خواهد بود.

 

۵- توسعه دهنده وب

برنامه نویسی و توسعه وب از طریق اپلیکیشن ها و به صورت آنلاین صورت می گیرد و به حضور دایمی در شرکت نیاز ندارد.

 

برنامه نویسی و توسعه وب به حضور دایمی در شرکت نیاز ندارد

 

۶- ترجمه

اگر با زبان دیگری غیر از زبان مادری خود تسلط دارید می توانید برای کمپانی های مختلفی در گوشه و کنار جهان کار کنید. یا حتی برای رسانه های دیجیتالی و آنلاین هم می‌توانید به تولید محتوا بپردازید.

 

۷- متخصص SEO

اگر در زمینه بهبود موتور جست‌وجو تخصص دارید می‌توانید از راه دور به شرکت‌های مختلفی مشاوره بدهید و از این طریق کسب درآمد کنید. مشاور سئو به حضور در شرکت نیاز ندارد. فقط کافیست با بررسی سیاست‌های گوگل، یوتوب یا شبکه‌های اجتماعی راهکارهای لازم برای بازدید هر چه بیشتر سایت‌ها را ارائه دهید.

 

۸- تولید محتوا / ویراستار

رسانه‌های دیجیتالی بسیاری در حوزه های مختلفی مشغول فعالیت هستند. شما می توانید با توجه به مهارت های خود در وب سایت ها، مجلات اینترنتی یا خبرگزاری ها به نوشتن و ویرایش همزمان مطلب و اخبار بپردازید و از این طریق کسب درآمد کنید. نویسندگی و ویرایش اخبار، گزارشات یا مطالب به حضور در شرکت نیاز ندارد.

 

نویسندگی و ویرایش اخبار، گزارشات یا مطالب به حضور در شرکت نیاز ندارد

 

۹- حسابدار

حتی حسابداری را نیز می‌توان از خانه و از راه دور انجام داد. شما می‌توانید حساب‌های مالی چندین شرکت را گرفته و از این طریق درآمد ماهانه بالایی برای خود رقم بزنید.

 

۱۰- بازاریاب شبکه های اجتماعی

برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک امروز، بازاریابی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی یکی از ضرورت‌ها بشمار می‌رود. اگر در این زمینه تخصص کافی دارید می‌توانید بدون حضور در شرکت و از راه دور، به تعداد مشتریان شرکت موردنظرتان افزوده و حقوق خوبی هم دریافت کنید.

 

۱۱- گرافیست

طراحی های گرافیکی نیز به حضور ثابت در یک شرکت نیاز ندارند و شما می توانید از هر کجا که می خواهید به انجام وظایف خود پرداخته و حقوق دریافت کنید.

 

منبع : rooziato.com

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    X خدمات نظافتی,تمیزکار منزل,نظافتکار منزل

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023