پیشنهادهایی برای عیدی دادن 

عیدی دادن یکی از رسوم بسیار زیبای عید نوروز است

 

سال نو نزدیک است و بوی رسومی که در فرهنگ نوروزی و فرهنگ ایرانی جای خوش کرده است به مشام می رسد. یکی از این رسوم زیبا عیدی دادن است. معمولا عیدی در قالب و شکل پول نقد خودنمایی می کند. البته که پول نقد یکی از موهبت های زمینی است که شامل حال عیدی گیرندگان است. اما پیشنهاد می کنیم امسال کمی متفاوت عمل کنید و منحصر به فرد بودن ایده هایتان را به رخ اطرافیان بکشید. سوالی که اکنون پیش می آید این است که به جای پول عیدی چه بدهیم ؟ عیدی چه بدهیم که هم جیبمان را خوش آید و هم بنده خدا را خوش آید؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا چند ایده ناب برای عیدی دادن به شما پیشنهاد دهیم.

 

اسباب بازی

شاید یکی از بهترین ایده ها برای کودکان اسباب بازی باشد. بیشتر ما در سنین کودکی عاشق اسباب بازی بوده ایم. هنوز هم کودکان با اسباب بازی ها ارتباط برقرار می کنند. نکته بسیار مهم در نظر گرفتن جنسیت کودکانی است که قصد عیدی دادن به آن ها را دارید. برای اینکه حال جیبتان هم خوب بماند می توانید از اسباب بازی هایی با قیمت های اقتصادی تر استفاده کنید.

 

یکی از بهترین ایده های عیدی دادن برای کودکان اسباب بازی می باشد

 

سر رسید های سفارشی

اگر قصد عیدی دادن به افراد جوانتر و با سنین بالاتر را نیز دارید از سر رسیدهای تزئیناتی و سفارشی بهره ببرید. این هدیه در طول سال استفاده می شود و یادبودی برای آن شخص خواهد بود. اگر قصد دارید از سررسید های سفارشی برای عیدی دادن استفاده کنید می توانید سلیقه به خرج دهید و ایده های خودتان را روی آن اجرا کنید. از نوشتن متون مخصوص ایام عید، تبریکات تا هر چیزی که دوست دارید در این سررسید چاپ شود.

 

سر رسیدهای تزئیناتی و سفارشی عیدی مناسبی برای افراد جوانتر و با سنین بالاتر می باشد

 

عروسک نماد حیوان سال به همراه عیدی نقدی

اگر قصد دارید عیدی پول نقد بدهید و دوست دارید در کنار آن یک کادوی نمادین نیز به عنوان عیدی به اطرافیان خود هدیه دهید، می توانید از عروسک نماد حیوان سال استفاده کنید. معمولا عروسک های سال (نماد سال ۹۷ حیوان سگ است) در فروشگاه های عروسک فروشی به وفور یافت می شوند. پیشنهاد می شود از سایز کوچک این عروسک ها برای هدیه دادن استفاده کنید تا در کنار پول نقد بیشتر جلوه کند و از نظر اقتصادی نیز برای شما به صرفه باشند.

 

می توانید در کنار پول عیدی از عروسک نماد حیوان سال استفاده کنید

 

عیدی دادن کارت تبریک

کارت تبریک همیشه یکی از بهترین گزینه ها برای شگفت زده کردن افرادی بوده و هست که دوستشان داریم. پیشنهاد می کنیم برای عیدی دادن کارت تبریک از رنگ های شاد استفاده کنید. می توانید داخل این کارت های تبریک عیدی نقدی قرار دهید و یا از متون تبریک زیبا و جملات محبت آمیز استفاده کنید. اگر کسی از شما دلخور است نیز می توانید در این نوشته های کارت تبریک از او طلب بخشش کنید تا کدورت ها برطرف شوند.

 

پیشنهاد می کنیم برای عیدی دادن کارت تبریک از رنگ های شاد استفاده کنید

 

عیدی دادن کارت هدیه

اگر قصد دارید به اطرافیان نزدیک تر خود پول نقد هدیه دهید بهتر است از کارت هدیه استفاده کنید. اگر قصد عیدی دادن به فرزندان و یا همسر خود را دارید استفاده از کارت هدیه بهترین گزینه است.

 

اگر قصد عیدی دادن به فرزندان و یا همسر خود را دارید استفاده از کارت هدیه بهترین گزینه است

 

کتاب عیدی دادن

اگر می دانید که فرد مورد نظر که قصد عیدی دادن به او را دارید اهل کتاب و کتابخوانی است، حتما یک کتاب به او عیدی دهید. البته عیدی دادن کتاب به افرادی که کتاب نمی خوانند نیز به هیچ وجه خالی از لطف نیست و پیشنهاد فوق العاده ای است. نکته ای که این عیدی را به برگ برنده تبدیل می کند این است که سبک مورد علاقه طرف مقابل را در کتاب و کتابخوانی بشناسید. ضمنا بهتر است اطمینان حاصل کنید که طرف مقابلتان آن کتاب را نخوانده باشد تا برای او تازگی داشته باشد.

 

اگر فرد اهل کتاب و کتابخوانی است، حتما یک کتاب به او عیدی دهید

 

لباس

خوب لباس که پیشنهاد عجیبی نیست و احتمالا تا کنون خود شما نیز به عنوان عیدی لباس هدیه داده باشید.

 

نامه

یک نامه عاشقانه برای همسرتان، جملات محبت آمیز و حمایتی برای فرزندتان و یا قدردانی از یک عمر زحمت پدر و مادرتان می تواند کار شگفت انگیزی باشد. کافی است آن را امتحان کنید. از سلیقه و خلاقیت خود نهایت بهره را ببرید و نامه را با شخصیت خودتان شخصی سازی کنید.

 

می توانید هر کدام از موارد بالا را به همراه پول نقد عیدی دهید تا باعث خوشحالی و مسرت بیشتر عیدی گیرندگان شوید و سال پر پول و پر برکتی را برای عزیزان خود شروع کنید.

 

عشق عیدی بدهید : محبت را گسترش دهیم

در آخر پیشنهاد می کنیم که در کنار هر چیزی که قصد دارید به عنوان عیدی به عزیزان خود بدهید از عشق و محبت نیز استفاده کنید. عشق و محبت همان است که امروزه بشریت بیش از هر چیز دیگری به آن نیاز دارد و چه بهتر که این کار را از خانواده و عزیزان خود شروع کنید. (حتی اگر بعضی از اطرافیان جنبه این محبت را نداشته باشند)

 

منبع : blog.bamilo.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------