نحوه تمیز کردن کاناپه کثیف و دست دوم راهنمای تمیز کردن کاناپه, نحوه ی تمیز کردن کاناپه

مواد لازم برای تمیز کردن مبلمان

 

روش تمیز کردن کاناپه دست دوم

شاید برای خیلی از شماها پیش آمده باشد که لکه های سرسخت روی مبل و یا حتی با مبلمان کثیف روبرو شده باشید، بنابراین با راهکارهای زیر می توانید مبلمان خود را با ساده ترین روش تمیز کنید.

تمیز کردن کاناپه دست دوم: 

اگر بودجه ی زیادی برای خرید مبلمان نو ندارید. حتی می توانید برای مغازه ی خود کاناپه ای دست دوم خرید کنید. هرگونه مبلمان وبهلسترد، مانند کاناپه های دست دوم، قبل از ورود به داخل خانه یا مغازه باید کاملا تمیز شوند. در غیر این صورت، به صورت ناخواسته میکروب، بو و آفت ناخواسته را وارد خانه خود کردید.

 

علاوه بر این، اگر بچه یا حیوانات خانگی دارید، به خوبی می دانید که یک مبل چقدر سریع می تواند از جدید و نو بودن خارج شود و باید آن را تعویض کرد. بچه ها و حیوانات می توانند مبل های نو را لکه دار و کثیف کنند. اگر به دنبال بهترین روش برای تمیز کردن کاناپه ای هستید که کوچولوهایتان اغلب از آن استفاده می کنند، ابتدا یک تمیزکن کاناپه پارچه ای طبیعی را امتحان کنید.

 

اینها روش های موثری برای سالم سازی و از بین بردن بو از یک کاناپه ی کثیف بدون پاک کننده های خریداری شده در فروشگاه هستند. اگرچه در لجبازی لکه هایی که با آنها کار می کنید، در بعضی موارد ممکن است لازم باشد به یک پاک کننده ی قویتر متوسل شوید.

 

آنچه شما نیاز دارید :

جاروبرقی

برس مویی

جوش شیرین

سرکه

صابون کاستیل

آب گرم

اسپری حشره کش (اختیاری)

دستمال مرطوب ضد عفونی کننده (اختیاری)

 

مراحل تمیز کردن مبلمان و کاناپه های کثیف :

مبل را کاملا جارو بزنید.

اولین قدمی که باید برای تمیز کردن مبلمان اجرا کنید، این است که تمام قسمت های مبل را کاملا جارو برقی بزنید. شاید لازم باشد این کار را چندین بار انجام بدهید.

 

برای تمیز کردن مبلمان ابتدا آن را جارو بزنید

 

مبل را ضد عفونی و پاک کنید.

ممکن است بخواهید برای از بین بردن لکه ها یک تمیزکننده ی طبیعی بسازید. همچنین می توانید از تمیزکننده خریداری شده در فروشگاه استفاده کنید. فقط برای اطمینان، ابتدا یک تکه ی کوچک از پارچه که دید نداشته باشد را تست کنید. که تمیز کننده به پارچه ی مبل شما آسیب نرساند.

 

بعد، قسمت های غیر تودوزی را با یک ضد عفونی کننده قابل اعتماد پاک کنید. اطمینان حاصل کنید که دستمال مرطوب یا اسپری انتخابی شما ماده ی سفید کننده ندارد زیرا این امر می تواند به چوب یا سایر قسمتهای غیر پارچه ای مبل آسیب می رساند. اگر مطمئن نیستید ابتدا یک نقطه کوچک را امتحان کنید. در این مرحله نگران ضد عفونی کردن پارچه نباشید. روند تمیز کردن این کار را انجام می دهد.

 

مبل را با مواد ضدعفونی کننده، ضدعفونی کنید

 

در صورت تمایل از اسپری حشره کش استفاده کنید.

اگر کاناپه را دست دوم گرفتید، حتما اسپری حشره کش همه منظوره را به همه ی قسمت های آن بزنید. بهتر است این کار را قبل از آوردن در خانه انجام بدهید، زیرا آفات و حشرات می توانند در کاناپه ها و مبلمان قدیمی خانه بسازند بدون اینکه با چشم دیده شوند.

 

بنابراین گوشه ها و حفره ها را با اسپری حشره کش همه منظوره که برای دفع و از بین بردن آفاتی مانند ساس، کک و کنه کار می کند، اسپری کنید. کاناپه را به مدت 24 ساعت در محلی با تهویه مناسب خارج از خانه بگذارید.

 

بوها را از بین ببرید.

بسیاری از بوها در کاناپه ها ناشی از باکتری و رطوبت بیش از حد است. جوش شیرین برای مقابله با هر دو مسئله کار خواهد کرد. با این حال، برای اطمینان ابتدا قسمت کوچکی از کاناپه که دید ندارد را تست کنید، که جوش شیرین به آن آسیب نرساند.

 

بعد، مقدار زیادی جوش شیرین را روی تمام بخش های کاناپه بپاشید. با استفاده از برس مودار، جوش شیرین را به صورت لایه یکنواخت روی تمام سطوح مبل پخش کنید. اجازه دهید جوش شیرین برای چند ساعت به همین صورت باقی بماند، سپس آن را جارو برقی بکشید.

 

به وسیله ی جوش شیرین بوهای مبلمان را از بین ببرید

 

لکه های روی مبل و کاناپه را پاک کنید.

اگر بعد از حمام جوش شیرین، کاناپه شما هنوز بو می دهد، با مخلوطی از سرکه سفید و آب روی سطح آن بپاشید. پس از خشک شدن محلول، بوی سرکه از بین می رود و بوهای دیگر هم باید از بین بروند.

 

قبل از اقدام به لکه گیری روی کاناپه خود، نوع پارچه آن را مشخص کنید. برخی از مبل ها با روکش مبلی ساخته شده اند که آنقدر شکننده هستند که نباید خیس شوند. سایر موارد، مانند روکش های چرمی یا مصنوعی که ممکن است نیاز به توجه ویژه ای داشته باشند.

 

اکثر تودوزی های پارچه ای باید با مخلوط تمیز کننده زیر خوب عمل کنند:

محلول سرکه و صابون: یک فنجان آب گرم، یک چهارم فنجان سرکه سفید و یک قاشق غذاخوری صابون کاستیل را مخلوط کنید. اگر صابون کاستیل ندارید، از مواد شوینده مخصوص ظروف استفاده کنید. مخلوط را داخل یک بطری اسپری یا یک کاسه قرار دهید.

 

محلول را در محل های لکه دار اسپری کنید و با مسواک یا برس بکشید. با استفاده از یک برس نرم یا پارچه ی نرم، محلول را به صورت دورانی روی مبل بکشید و سپس لکه را با یک پارچه ای تمیز و مرطوب پاک کنید. سعی کنید منطقه را بیش از حد اشباع نکنید.

 

سپس آن را در هوای آزاد قرار بدهید تا کاملا خشک شود.

 

لکه های روی مبل را تمیز کنید

 

نکاتی برای تمیزتر نگه داشتن کاناپه ی خود

به طور مرتب جارو برقی کنید: برای جاروبرقی کاناپه هفته ای یکبار از برس و سری مخصوص روی جاروبرقی استفاده کنید.

 

از رول پرزگیر استفاده کنید: از رول پرزگیر برای از بین بردن موی حیوانات خانگی از روکش مبلمان استفاده کنید.

 

آن را بپوشانید: می توانید از پتوهای زیبا و نازک و یا پارچه روی کاناپه را بپوشانید. این کار باعث می شود که روغن بدن و تعریق بدن و یا مایعات دیگر به کاناپه نفوذ نکند.

 

لکه ی جوهر روی مبل چرم را با الکل از بین ببرید

 

نحوه ی از بین بردن لکه ها از روی مبل

از بین بردن لکه ها می تواند یک فرآیند آزمون و خطا باشد. اگر مشکل زیادی دارید، اجاره دستگاه فرشویی را در نظر بگیرید و از یک روکش، با کیفیت بالا و مناسب برای کاناپه ی خود استفاده کنید. اگر می خواهید با برخی از درمان های خانگی دیگر ادامه دهید، این موارد را امتحان کنید:

 

از بین بردن لکه ی مداد رنگی از روی مبل: اگر مورد شما لکه مداد رنگی دارد، با استفاده از یک پارچه مقداری اسپری WD40  روی لکه بمالید.

 

از بین بردن لکه ی جوهر از روی مبل: برای لکه های جوهر، یک پنبه را با الکل مالش دهنده اشباع کنید و به آرامی روی ناحیه بمالید.

 

از بین بردن لکه های زنگ زدگی از روی مبل: محلول آب لیمو و نمک، صابون ظرف ملایم و آمونیاک می تواند به شما در از بین بردن لکه های زنگ زدگی از مبلمان کمک کند.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------