قفل دیجیتال کارنX

تازه های شستشو ، نظافت ، لکه گیری


نحوه تمیز کردن کیف و کفش سفید,شیوه تمیز کردن کیف و کفش سفید,راههای تمیز کردن کیف و کفش سفید

نحوه تمیز کردن کیف و کفش سفید

نحوه تمیز کردن کیف و کفش سفید راههای تمیز کردن کیف و کفش سفید بعضی افراد با تمیز کردن کیف و کفش…

پاک کردن لک واکس روی لباسپاک کردن لک واکس روی لباس,نحوه پاک کردن لکه واکس کفش ,نحوه پاک کردن لکه واکس کفش از روی لباس

نحوه پاک کردن لکه واکس کفش

 

پاک کردن لک واکس روی لباس

بعضی اوقات پیش می‌آید که بر اثر بی دقتی هنگام واکس زدن واکس کفش روی لباس شما می ریزد و لباس لک می شود و پاک کردن آن غیر ممکن به نظر می‌رسد.

چنانچه واکس از نوع مایع است دستمال کاغذی را روی لکه فشار دهید تا مایع واکس را جذب کند توجه کنید لکه را پخش نکنید. چنانچه لکه واکس جامد است با یک قاشق یا چاقو  واکس را از روی پارچه بردارید. سپس از مایع ظرفشویی معمولی یا ترکیب نمک و آبلیمو استفاده کنید و بقیه لکه را با آنها پاک کنید.

 

پاک کردن لک واکس روی لباس,نحوه پاک کردن لکه واکس کفش ,راه های پاک کردن لکه واکس از روی لباس

پاک کردن لک واکس روی لباس

 

استفاده از یخ

نخست قدری یخ را روی لکه بگذارید. اینکار سبب می‌شود که واکس سفت شده و بتوانید به آسانی آن را از روی لباس جدا کنید. تا میتوانید لکه را سرد کنید. بگذارید یخ لااقل برای چند دقیقه روی لکه بماند تا یخ کاملا سفت گردد. چنانه لکه با یخ سفت نمیشود میتوانید از قدری آب روی لکه اسپری نموده و مجددا روی آن یخ قرار دهید یک کارد کره خوری بردارید. با استفاده از لبه کند چاقو می‌توانید بدون اینکه آسیبی به لباس بزنید لکه سفت شده واکس را جدا کنید.

 

چنانچه در منزل مایع ویژه (پودر اکسیژنه سپید) داشته باشید می‌توانید از آن استفاده کنید و زودتر نتیجه بگیرید. از یاد نبرید که پیش از هر کاری ابتدا تگ روی لباس را بخوانید و ماده مورد نظر خود را روی بخش کوچکی از لباس که در دید نیست امتحان کنید و اگر تغییری پیدا نکرد آن را برای دیگر جاها استفاده کنید. چنانچه لباس شما تگ مربوط به شستشو ندارد بهتر است لباس خود را به خشکشویی بدهید.

 

پاک کردن لک واکس روی لباس,نحوه پاک کردن لکه واکس کفش ,راه کارهایی برای از بین بردن لکه واکس از لباس

راه های پاک کردن لکه واکس از روی لباس

 

استفاده از گرما

اکنون می‌توانید لباس را مثل همیشه بشویید. چنانچه اثری از لکه باقی مانده باشد می‌توانید از سفیدکننده‌هایی مانند پودر اکسیژنه و یا وایتکس استفاده کنید. واکس کفش ماده‌ای مومی و چرب است و در حرارت بالا حل می‌ گردد بنابراین بهتر است لباس را در بالاترین دمای ممکن (که روی برچسب مراقبتی آن درج شده) بشویید تا به طور کامل تمیز گردد. چنانچه بعد از شستشو اثری از لکه دیده شد لباس را خشک نکنید و مراحل بالا را دوباره تکرار کنید لکه واکس کفش کاملا پاک شود .

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------